قیمت شماره های 5 رقمی سیپ ترانک موضوعی هست که میخواهیم در این مطلب به آن بپردازیم. هزینه و قیمت خطوط 5 رقمی و 4 رقمی سیپ ترانک بر اساس نوع شماره متفاوت می باشد به همین جهت مخابرات تعرفه ای برای هزینه خط سیپ ترانک به صورت پایه اعلام کرده است و بر این اساس شماره به مشترک داده می شود و به صورت انتخابی نمی باشد.

قیمت شماره 5 رقمی سیپ ترانک

اما قیمت و هزینه خطوط سیپ ترانک یک بخش ثابت که یکبار پرداخت می شود و چند بخش مستمر که به صورت ماهیانه یا سالیانه می باشد تفکیک می شود. برای خطوط 5 رقمی مشترک در زمان ثبت درخواست مبلغ 525 هزار تومان واریز میکند و بعد از آن ماهیانه 75 هزار تومان بابت آبونمان و سالیانه 500 تا 700 هزار تومان بابت نامبرینگ یا نگه داری خط باید پرداخت نماید. طبیعتا اگر از خط دو طرفه استفاده شود هزینه تماس های خروجی مشابه تماس های خروجی تلفن ثابت محاسبه می شود و مشترک ملزم به پرداخت آن می باشد.

لازم به ذکر هست تعرفه های خطوط بر اساس مصوبات جدید در مخابرات عمدتا به صورت سالانه تغییر می یابد. در صورت تغییر تعرفه های فوق تلاش میکنیم در ادامه این مطلب تعرفه های جدید را در معرض دید کاربران گرامی قرار دهیم.

ترتیب شماره های خطوط 4 یا 5 رقمی بر اساس یک طرفه و یا دو طرفه بودن در ادامه توضیح داده خواهد شد. یعنی در صورتی که مشتری از خط 5 رقمی یا 4 رقمی دو طرفه یا یک طرفه استافده کند چه طول ارقامی خواهد داشت.

خط 5 رقمی یک طرفه

اگر شماره شما 5 رقمی یکطرفه باشد این بدین معنا هست که شما تماس خروجی ندارید و فقط تماس ورودی خواهید داشت و مشتریان شما برای تماس با شما تنها 5 رقم را شماره گیری می نمایند.

خط 5 رقمی دو طرفه

در این حالت تماس های خروجی و ورودی شما هر دو دارای طول ارقام 8 می باشد و شما برای تماس های ورودی می توانید هز زیر شماره از سه رقم باقی مانده از 5 رقم را برای تماس مستقین به یک کاربر اختصاص دهید. یعنی اپراتور ها یا پرسنل شما هر کدام دارای یک شماره 8 رقمی مجزا باشند.

خط 4 رقمی یک طرفه

در این حالت مشترک تماس خروجی ندارد و طول ارقام برای برقراری تماس با مشترک 4 رقم می باشد.

خط 4 رقمی دو طرفه

در این حالت تماس خروجی مشترک 8 رقمی و تماس ورودی مشترک به ازای یکی از سر شماره های ورودی 5 رقمی (به طور مثال تلفن گویا) و الباقی زیر شماره ها 8 رقمی (به طور مثال پرسنل) می باشد. یعنی از 4 رقمی باقیمانده میتوان برای هر یک از پرسنل یک شماره 8 رقمی اختصاصی مورد استفاده قرار بگیرد.

بروز رسانی تعرفه ها

هزینه و تعرفه خطوط 4 و 5 رقمی با توجه به مصوبات جدید شرکت مخابرات تغییر میکند به همین جهت ممکن است با تصویب تعرفه های جدید خط سیپ ترانک 5 رقمی و 4 رقمی، قیمت های مطرح شده در متن بالا تغییر نماید. تلاش میکنیم این تغییرات را در زمان مقتضی در ادامه همین بخش بروز نماییم. در ادامه همین مطلب تعرفه های جدید را دنبال نمایید.

خرداد 97، مبلغ ثبت نام اولیه خطوط 5 رقمی حدود 940 هزار تومان می باشد. هزینه نگهداری سالانه خطوط 5 رقمی برای خط 5 رقمی یک طرفه 480 هزار تومان و برای خط 5 رقمی دو طرفه 980 تومان می باشد. آبونمان ماهیانه برای خط 5 رقمی 30 کانال ماهیانه حدود 200 هزار تومان می باشد.

 


خواندن 52122 دفعه

HEADER 

#
مهران چمنی 25 شهریور 1397
با تشکر از توضیحات کامل و دقیقتون. اما یک عرضی داشتم
اگر مشترک برای خرید خط پولی پرداخت می کند که دیگه نباید ماهیانه و سالیانه هزینه های به این سنگینی بپردازد ! اگر هزیینه های ماهانه و سالانه در این حد دارد بهتر است بجای کلمه ثبت نام خط نوشته شود هزینه اجاره خط . تا الانم فکر میکردم شماره های 4رقی و 5رقمی با قیمت بالایی فروخته می شوند ، خبر نداشتم که اجاره ای هستند !
#
کیمیا ارتباط 26 شهریور 1397
سلام
این موارد را باید به مخابرات انتقال دهید، احتمالا دلایلی برای تعرفه ها داشته باشند.
#
بهجتی 14 ارديبهشت 1401
دقیقا منم همین فکر رو میکردم
#
khantaraj 21 خرداد 1398
سلام و درود
جا برای تهیه و اجاره این خطوط چه مدارکی نیاز است ؟ و در تهران به کچا بتید مراجع کرد ( مخابرات منطقه یا استان) ؟
#
کیمیا ارتباط 22 خرداد 1398
سلام
جهت ثبت نام خطوط 5 رقمی سیپ ترانک و یا خطوط تل سی به مخابرات منطقه خود مراجعه کنید و جهت دریافت خط 4 رقمی استانی از طریق سازمان تنظیم مقررات اقدام نمایید.
#
امیر 14 مرداد 1398
با عرض سلام.
آیا آیا تماس اینترنتی با شرکتی که دارای سید ترانک مخابرات که مثلاً یه خط 5 رقمی دارد ، امکانپذیر هست؟
با توضیحاتی که در بالا داده شده اینطور متوجه شدم که صرفا خطوط تلفن شهری بجای خرید E1 از مخابرات الان بصورت ترانک سیپ داده میشود ولی نحوه بکارگیری و استفاده ارتباطات اینترنتی مشخص نیست.در صورتی که همین سیستم پروتکل سیپ در خارج از ایران با خرید یک اشتراک از پرووایدر های تلفن اینترنتی برای شما امکان تماس های اینترنتی با سایر نقاط جهان فراهم میگردد.
#
کیمیا ارتباط 15 مرداد 1398
سلام
سرویس دهنده تعریف کننده قوانین و روش استفاده می باشد.
در حال حاضر مخابرات خطوط سیپ فون را روی بستر مودم adsl و فیبر نوری و خطوط سیپ ترانک را روی بستر زوج سیم مسی روی مودم g.shdsl.bis و برای مشتریکن FTTH روی مودم فیبر نوری تحویل مشترک می دهد.
اینکه مشترک خط 5 رقمی SIP Trunk یا خط 8 رقمی تل سی را در محل مورد نظر یا روی اینترنت به روش ها مختلفی استفاده کند موضوع بعدی می باشد که ارتباطی به روش تحویل مخابرات ندارد و روش های مختلفی برای این امر وجود دارد.
برخی سرویس دهنده های دیگر خطوط اینترنتی را روی بستر اینترت خودشان و برخی بدون الزام بستر خاصی ارائه می دهند که این ها همه متاثر از قوانین سرویس دهنده می باشد.
#
علی 09 بهمن 1399
با سلام
ما یک مجتمع آموزشی با چهار مدرسه زیر مجموعه هستیم.
هر کدام از مدارس در یک نقطه از شهر می باشند و جای ثابتی نیز ندارند.
آیا می توان ازیک شماره 5 رقمی به صورت سانترال برای تمام این مدارس استفاده کرد؟
و این که آیا اگر مکان مدارس جابه جا شود مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟
#
کیمیا ارتباط 11 بهمن 1399
سلام
می توانید خط را در یکی از مدارس راه اندازی کنید و برای پاسخگویی در شعب دیگر از طریق تماس اینترنتی ارتباط داشته باشید.
#
میلاد 06 دی 1400
سلام جایی برای تماس نداره ؟
#
کیمیا ارتباط 06 دی 1400
سلام
به مرکز مخابرات محل خود مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 02122446068 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا