تلفن Grandstream gxp1610 یک تلفن ip ارزان با یک اکانت sip می باشد. تلفن گرنداستریم gxp1610 از دو پورت شبکه اترنت و دو کلید با قابلیت اکانت و BLF پشتتیبانی می نماید. این تلفن ip ارزان دارای یک پورت RJ9 برای هدست و کلید های میانبر انتقال تماس، کنفرانس و هولد و غیره می باشد. امکان تنظیم صدای هندست، اسپیکر و هدست از دیگر ویژگی های این تلفن شبکه می باشد.

 

GXP1610 21

صفحه نمایش : 48*132 پیکسل 

تعداد داخلی SIP : یک داخلی 

کلید قابل برنامه ریزی : ندارد 

قابلیت کلیدهای programable : ندارد 

کلیدهای میانبر : تکرار تماس، هدست و قطع صدا

تعداد کلید نرم افزاری : 3 کلید 

تعداد کلید جهت نما : 4 کلید 

پشتیبانی از Poe  : ندارد 

پورت شبکه 10/100 : دو پورت 

پورت شبکه 10/100/100 : ندارد 

کیفیت صدا : 

پورت هدست : دارد 

اسپیکر : دارد 

پشتیبانی از vpn : دارد

از دیگر ویژگی های این تلفن تحت شبکه می توان به پشتیبانی از پروتکل OpenVPN شاره نمود که امکان ارتباط امن روی اینترنت را فراهم می آورد. بهترین قیمت تلفن Grandstream gxp1610 را به همره گارانتی از ما بخواهید.

تلفن گرند استریم 1610 یک اکانت sip دارد ولی دارای دو کلید می باشد که میتوان کلید دوم را برای یکی از ویژگی های مورد نظر برنامه ریزی نمود. تلفن 1610 گرند استریم دارای اسپیکر و پورت هدست می باشد و از کلید های میانبر ترانسفر، کنفرانس و هولد و هدست پشتیبانی می کند. همچنین کلید تنظیم صدا قبلیت تنظیم زنگ گوشی و بلندی صدا برای گوشی، هدست و اسپیکر را دارا می باشد.

ثبت گزارشات تماس های ورودی و خروجی و میس کال ها روی این تلفن انجام می پذیرد و امکان مشاهده آن برای کاربر فراهم می باشد. همچنین امکانات معمول تلفنی نظیر فوروارد در قالب کلید های نرم افزاری قابل استفاده می باشد.

تلفن 1610 گرند استریم از نظر قیمت ارزان ترین گوشی برند محبوب گرند استریم می باشد. البته قیمت تلفن 1610 گرند استریم تنها مورد نظر نیست چون تلفن های ip با قیمت پایین تر نیز موجود می باشند ولی قیمت پایین در کنار کیفیت و دوام بالا ویژگی این تلفن و وجه تمایز آن با گوشی های ارزاد قیمت مشابه از برند های دیگر می باشد.

نحوه کار با تلفن 1610 گرند استریم

در ادامه به شرح و توضیح برخی امکانات تلفنی IP Phone گرنداستریم مدل GXP1610 می پردازیم و پس از ان نحوه تنظیمات و استفاده از این ویژگی ها را شرح می دهیم.

انتظار مکالمه و پشت خطی (Hold & call waiting)

تلفن گرنداستریم مدل GXP1610 که مدل پایه IP Phone های Grandstream می باشد، دارای امکان Hold به معنی نگه داشتن تماس گیرنده درحالت انتظار می باشد که با پخش موزیک و یا توضیح درمورد سازمان موردنظر، کسالت مدت زمان انتظار را برای تماس گیرنده کاهش می دهد. برخی ویژگی Hold را با call waiting یکی می دانند، ولی باید درنظر داشت که قابلیتcall waiting به صورت مجزا از امکان هولد عمل می کند. در واقع اگر خط مشغول باشد و تماس جدیدی ارتباط داده شود، call waiting یا همان پشت خطی این امکان را فراهم می کند که تماس گیرنده به جای دریافت بوق اشغال، صدای بوق آزاد را دریافت کند و منتظر ارتباط با کاربر بماند و کاربر از با شنیدن یک هشدار از تماس جدید مطلع گردد.

جهت استفاده از قابلیت هولد در حین مکالمه کلید Hold را زده و برای بارگشت به مکالمه کلید لاین (چشمک زن) را می زنیم. برای استفاده از قابلیت call waiting باید وارد تنظیمات وب گوشی شوید و در بخش Call feature گزینه های مربوط به Call Waiting را فعال نمایید.

انتقال تماس در حین مکالمه (Call TRANSFER)

در قابلیت ترانسفر کاربر در حین مکالمه، تماس را به کاربر دیگری انتقال می دهد. در تلفن GXP1610 عمل transfer با کلید میانبر transfer انجام می شود که این امر سبب سهولت در انتقال تماس برای کاربر می باشد. انتقال تماس به دور روش مستقیم و غیر مستقیم قابل انجام می باشد. اگر در تنظیمات تلفن در بخش Call Feature گزینه Attended Transfer Mode روی حالت Static تنظیم شود در صورت فشردن کلید ترانسفر توسط کاربر، تماس به صورت مستقیم به مقصد متصل می شود ولی اگر گزینه Attended Transfer Mode روی حالت Dynamic تنظیم شود کاربر پس از فشردن کلید ترانسفر امکان گفتگو با مقصد را دارد و پس از آن با قطع گوشی خود می توان ارتباط مبدا تماس را با مقصد برقرار نماید.

برای انتقال تماس در حین مکالمه کافی است کلید میانبر Transfer را زده و سپس شماره مقصد را بگیریم و پس از مکالمه با مقصد و معرفی تماس گیرنده گوشی تلفن خود را قطع کنیم.

انتقال تماس پس از ترک میز کار (Call Forward)

از دیگر امکانات پایه تلفن های تحت شبکه برند گرنداستریم، امکان فوروارد می باشد؛ فوروارد یا همان دایورت دارای سه حالت است که تلفن GXP1610 از هر سه نوع forwarding مانند انتقال تماس در همه حالت، انتقال درصورت مشغول بودن و انتقال در صورت عدم پاسخگویی پشتیبانی می کند. انتقال در همه حالت به این معنی است که درازای هر تماس با داخلی مورد نظر، داخلی و یا شماره دیگری که به عنوان مقصد فوروارد تنظیم شده است زنگ می خورد؛ و این یعنی درازای هر تماسی روی این داخلی، یک تماس از این داخلی به خط و یا داخلی دیگری انجام می شود. در حالت دوم فقط درصورتی که داخلی مورد نظر مشغول و در حال مکالمه باشد، داخلی یا شماره مقصد فوروارد زنگ می خورد. در حالت سوم این امکان انتقال فقط در زمانی که داخلی موردنظر پاسخگو نباشد، صورت می پذیرد.

برای فورورد تماس وارد تنظیمات منوی روی گوشی می شویم و با کلید جهت نمای پایین گزینه PHone و سپس Call Feature را انتخاب می کنیم و بعد از تایید Account وارد حالت فوروارد مورد نظر شده و شماره مقصد را وارد نموده و با OK تنظیمات را اعمال می کنیم.

 

اطلاعات سایت Grandstream در مورد این گوشی


 

Features & Specification


1 SIP account, 2 line keys, 3-way conferencing, 3 XML programmable context-sensitive soft keys
Dual-switched 10/100 mbps ports
EHS support for Plantronics headsets
Up to 500 contacts
Call history up to 200 records

 

The GXP1610 is a simple IP phone for a small businesses (SMBs) or home office use. This Linux-based model features a single SIP account, up to 2 call appearances, and 3 XML programmable soft keys. A 132x48 LCD screen creates a clear display for easy viewing. Additional features such as dual switched 10/100 Mbps ports, multi-language support and 3-way conferencing allow the GXP1610 to be a high quality, user-friendly and dependable office phone.

A simple IP phone for small business users, the GXP1610 delivers a user-friendly VoIP calling experience in a very easy-to-use IP phone. The GXP1610 offers support for 1 line, 2 call appearances and includes 3-way voice conferencing to maximize productivity. Additional features include a 132x48 LCD screen for easy viewing, 3 XML programmable soft keys for customization, 10/100 mbps ports and EHS support for Plantronics headsets and multi-language support. These features allow the GXP1610 to be a high-quality small business IP phone that is simple and easy-to-use.

As all Grandstream IP phones do, the GXP1610 features state-of-the-art security encryption technology (SRTP and TLS). The GXP1610 supports a variety of automated provisioning options, including zero-configuration with Grandstream’s UCM series IP PBXs, encrypted XML files and TR-069, to make mass deployment extremely easy.

خواندن 2486 دفعه
برچسب‌ها

HEADER 

#
احسان 03 مهر 1398
با توجه به اطلاعاتی که نحوه ترنسفر رو شرح دادید من وارد منوهای گوشی شدم ولی همچین آیتم هایی پیدا نکردم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید. (منظورم بخش زیر هست)
اگر در تنظیمات تلفن در بخش Call Feature گزینه Attended Transfer Mode روی حالت Static تنظیم شود در صورت فشردن کلید ترانسفر توسط کاربر، تماس به صورت مستقیم به مقصد متصل می شود ولی اگر گزینه Attended Transfer Mode روی حالت Dynamic تنظیم شود کاربر پس از فشردن کلید ترانسفر امکان گفتگو با مقصد را دارد و پس از آن با قطع گوشی خود می توان ارتباط مبدا تماس را با مقصد برقرار نماید.
#
کیمیا ارتباط 03 مهر 1398
در تنظیمات وب گوشی در بخش setting قسمت Call Feature میتونید این کار را انجام دهید.
#
احسان 04 مهر 1398
روز بخیر. ممنونم بابت پاسخگوییتون ولی در منوی گوشی قسمت call features وارد که میشم میره روی account 1:101 بعد از این پنجره چهارتا آیتم وجود داره به ترتیب : FWD ALL , FWD BUSY , FWD NOANSWER , TIMEOUT
در هیچ منوی دیگه ای من گزینه ATTENDED TRANSFER MODE رو پیدا نکردم
#
کیمیا ارتباط 06 مهر 1398
دقت کنید که از سربرگ setting وارد منوی call feature شوید. اگر موفق نشدید ممکن هست فریمور قدیمی تری داشته باشید به دنبال گزینه transfer در حالت automatic باشید.
#
مهدی 12 آبان 1398
سلام
چطور با این تلفن میتوان داخلی های دیگر را گرفت ؟
#
کیمیا ارتباط 13 آبان 1398
سلام
اگر منظورتون تمای با داخلی دیگر می باشد شماره آن را بگیرید و بعد گوشی را بردارید و یا کلید سبز و یا مربع را بزنید. اگر منظور پاسخ گویی به تماس داخلی دیگر هست با کد 8* میتوانید این کار را انجام دهید ولی ابتدا باید یکسری تنظیمات توسط کارشناس روی مرکز تلفن انجام شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 02122446068 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا