گیت وی voip - گیت وی ویپ VOIP Gateway FXO/FXS/E1/GSM


گیت وی voip چیست. گیت وی در سیستم voip چه کاری انجام می دهد. تفاوت گیت وی با کارت تلفنی voip در چیست. در این بخش پاسخ این سوالات را در خواهید یافت. در سیستم تلفنی تحت شبکه، گیت وی ها نقش ترجمه سیگنالینگ و صدا را از استانداردها سوییچینگ مداری به سوییچینگ بسته بر عهده دارند. به صورت خلاصه سیگنالهای آنالوگ در شبکه تلفن ثابت PSTN یا مخابراتی سیار GSM را به بسته های داده برای انتقال از طریق شبکه تبدیل نموده و آن ها را راهی سرور voip می کند.

چه زمانی به یک گیتوی voip نیاز داریم سرور تلفنی یا مرکز تلفن تحت شبکه ارتباط بین داخلی های IP یا ترانک های ارتباطی بین سرور ها را برقرار نموده و مدیریت آن ها را بر عهده دارد. ولی وقتی voip سرور، می خواهد ارتباطی با خطوط شهری آنالوگ (FXO)، داخلی های آنالوگ (FXS)، خطوط شهری دیجیتال (E1)، یا سیگنالهای رادیویی تلفن سایر (GSM)، ارتباط برقرار نماید، نیازمند یک گیتوی برای ترجمه مدیا و دستورات سیگنالی می باشد. در این زمان گیت وی ها این نقش را بر عهده گرفته و ارتباط بین دو شبکه غیر همگون را برقرار می نمایند.

تفاوت گیتوی با کارت تلفنی کارت های تلفنی نیز وظیفه گیت وی ها را بر عهده دارند و تنها تفاوت آن ها پیکربندی می باشد. کارت های تلفنی دارای شیار های PCI یا PCI-E می باشند و از طریق این شیارها روی مادربرد قرار می گیرند و از این طریق با سرور سیستم تلفنی ارتباط برقرار می نمایند. در حالی که گیت وی ها به صورت اکسترنال هستند و از طریق شبکه با سرور ارتباط برقرار می نمایند.

در این بخش شما با محصولات برندهای مختلف تولیدکننده گیت وی های voip نظیر سنگوما Sangoma، گرند استریم Grandstream، نیوراک Newrock، یستار Yeastar معرفی می گردد و در قسمت اختصاصی هر محصول توضیحاتی در مورد امکانات و قابلیت های آن داده می شود تا مشتریان گرامی با اطلاعات کافی اقدام به خرید محصول مورد نظر نمایند.

گیتوی یستار 4 پورت FXO مدل Yeastar ta410 ظرفیت اتصال 4 خط شهری را به مرکز تلفن های تحت شبکه و یا سرور voip دارا می باشد. این گیتوی به صورت هات لاین قابلیت انتقال خط تلفن از طریق شبکه را دارا می باشد.

گیت وی 8fxo سنگوما مدل vega50 vs0118 دارای 8 پورت آنالوگ شهری می باشد. این گیتوی از کدک ها متنوع صوتی نظیر g711, g726, g729 و غیره پشتیبانی کرده و دارای DSP اکو کنسلر سخت افزاری می باشد.

گیتوی یستار GSM مدل yeastar tg200 دارای دو پورت سیم کارت و یک پورت شبکه می باشد. مبدل سیم کارتی یستار با پشتیبانی از پروتکل SIP و IAX امکان ترانک با سرور های VOIP را دارا می باشد.

گیتوی سنگوما با 4 پورت FXO مدل VS0119 یک گیت وی آنالوگ با 4 خط شهری می باشد. این گیتوی از طریق پروتکل های SIP و H323 با سرور هایvoip  استریسکی مانند الستیکس و IPPBX های دیگر به آسانی پیکر بندی می شود؛ که به همین دلیل بهترین گزینه جهت انتخاب گیتوی مناسب می باشد.

گیت وی Grandstream GXW4224 یک گیتوی voip با ظرفیت 24 پورت FXS می باشد. این گیت وی راهکار مناسبی برای اتصال تلفن های آنالوگ به سرور voip و همچنین جهت انتقال خط تلفن از طریق شبکه می باشد.

گیتوی گرند استریم Grandstream GXW4104 یک گیتوی با 4 پورت FXO (خط شهری) می باشد. این Voip Gateway دارای 3 اکانت SIP می باشد و از کالر آیدی و کدک ای متنوع صوتی، تصویری و فکس پشتیبانی می نماید.

Newrock HX404E از مبدل های ATA می باشد، که با چهار پورت داخلی FXS  همانند یک گیت وی هوشمند امکان اتصال 4 دستگاه آنالوگ از قبیل تلفن و فکس را با سرور ویپ فراهم می نماید.

گیت وی Newrock MX8-4FXO دارای 4 خط شهری آنالوگ می باشد. این گیت وی از فکس با پروتکل های T.38 و T.30 و کدک های صوتی گوناگون پشتیبانی می نماید و قابلیت مدیریت و تنظیمات از طریق وب را دارد

گیت وی HX422E نیوراک یک گیت وی ترکبی با 2 پورت FXO و 2 پورت FXS می باشد. این گیت وی قابلیت اتصال دو خط شهری و دو داخلی آنالوگ را دارد و از فکس و کالرآیدی روی کلیه پورت ها پشتیبانی می نماید.

گیت وی sangoma vega50 8fxs دارای 8 پورت fxs و 2 پورت fxo می باشد. مدل این گیت وی vs0113 بوده و راهکار بسیار مناسبی برای اتصال خطوط داخلی انالوگ با دو خط شهری به سرور voip می باشد.

گیت وی Newrock با 2 پورت FXS مدل HX402E از سری گیت وی های جدید نیوراک می باشد. این گیت وی ارزان برای اتصال دو پورت داخلی آنالوگ در انتقال خط تلفن یا ارتباط داخلی آنالوگ به سرور مورد استفاده می باشد.

گیت وی sangoma مدل VS0114 از خانواده vega50 دارای 4 پورت fxs و 2 پورت fxo می باشد. این گیت وی سنگوما ضمن آنکه امکان اتصال 4 داخلی آنالوگ را دارد، ظرفیت 2 خط شهری را نیز دارا می باشد.

گیت وی Newrock مدل MX8A-8FXS برای ارتباط 8 داخلی آنالوگ به سیستم voip راهکاری مناسب و مقرون به صرفه می باشد. این گیت وی برای انتقال خطوط شهری تلفن ثابت به مکان های دیگر نیاز در مقصد استفاده می شود.

این گیتوی نیوراک 48FXO مدل Newrock MX60-48O دارای 48 پورت خط شهری FXO و ظرفیت 48 تماس همزمان با قابلیت پشتیبانی از فکس و کالرآیدی و اکو کنسلر می باشد و برای دریافت تلفن ثابت رهکاری مناسب می باشد.

گیت وی 4 پورت FXS گرند استریم مدل Grandstream GXW4004 یک گیت وی طراحی شده با کیفیت بالا برای داخلی های آنالوگ پورت (FXS) می باشد که از طریق آن می توان 4 داخلی آنالوگ را به سیستم voip متصل نمود.

گیت وی Grandstream GXW4108 دارای 8 پورت FXO می باشد و کیفیت و پایایی بالا برای انتقال خط تلفن از طریق اینترنت برخوردار می باشد. این گیت وی FXO گرند استریم از فکس پشتیبانی می نماید. 

گیت وی Grandstream GXW4008 برای خطوط داخلی آآنالوگ (FXS) با 8 پورت برای اتصال تلفن های آنالوگ به SIP سرور ها طراحی گردیده است. این گیت وی گزینه قابل اتکا و مناسبی از نظر کیفیت و پایایی خواهد بود.

گیت وی نیوراک Newrock MX60-48FXS دارای ظرفیت 48 داخلی آنالوگ می باشد. این گیت وی 48fxs نیوراک با ظرفیت 48 تماس همزمان، راهکاری کم هزینه و مناسب برای اتصال تلفن های معمولی به سیستم voip می باشد.

گیت وی Grandstream GXW4248 درای ظرفیت 48 پورت FXS برای اتصال داخلی ها آنالوگ در پروژه های voip به سرور می باشد. گیتوی 48 پورت FXS برند مطمئن گرند استریم را در پروژه voip خود مورد استفاده قرار دهید.

گیت وی نیوراک Newrock HX440E دارای 4 پورت FXO با پردازنده 700 مگاهرتزی و رم با حافظه 48 مگ و همچنین حافظه فلش 16 مگی راهکاری مناسب برای انتثال خطوط شهری و اتصال پورت های FXO به سیستم ویپ می باشد.

گیت وی نیوراک یا همان مبدل (ATA) به معنی تبدیل تلفن آنالوگ با دو پورت خط شهری FXO مدل Newrock HX420E امکان ارتباط دو خط شهری (FXO) را به سیستم تلفن تحت شبکه یا همان سیستم voip میسر میسازد. 

گیت وی E1 سنگوما Sangoma Vega100G یک گیتوی دیجیتال با یک پورت E1 می باشد. پارت نامبر این دستگاه VEGA-VS0164 بوده و قابلیت های پشتیبانی از فکس، کالرآیدی و ترانک های SIP و H323 را دارد.

گیت وی 8FXO نیوراک مدل MX8A-8FXO دارای 8 پورت خط شهری می باشد و قبالیت دریافت کالرآیدی و دریافت و ارسال فکس و تنظیمات Tone، اکو کنسلر، Dial plane نویسی، ترانک SIP و تنظیم در حالت Hot line می باشد.

گیت وی گرند استریم gxw4232 یک گیتوی آنالوگ با 32 داخلی FXS می باشد. gxw4232 از 2 کیلومتر طول برای داخلی پشتیبانی می کند و انتقال خط تلفن و اتصال داخلی های voip از موارد کاربرد این گیتوی می باشد.

گرند استریم HT813 یک آداپتور تلفن آنالوگ با یک پورت FXO و یک پورت FXS می باشد. یکپارچگی پورت های FXO و FXS در مبدل HT813 گرنداستریم یک خط شهری و یک تلفن آنالوگ قابلیت اتصال به شبکه را می یابند.

ATA گرند استریم مدل HT818 دارای 8 پورت FXS می باشد. گرند استریم 818 یک مبدل ویپ با کاربری آسان جهت راه اندازی خطوط سیپ فون و اتصال گوشی تلفن معمولی یا اتصال به ورودی سانترال می باشد.

مبدل گرند استریم HT801 دارای یک پورت FXS می باشد و امکان ارتباط یک گوشی تلفن آنالوگ به سرور VOIP را دارا می باشد. مبدل گرند استریم برای ارتباط مشترک با سیپ فون مخابرات راهکاری کارامد می باشد.

مبدل سیسکو SPA112 ، دو پورت fxs دارد. با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب می باشد؛ که امکان انتقال صدا، فکس و کلیه ویژگی های تلفن آنالوگ روی بستر VOIP را با بهترین کیفیت و بالاترین سطح امنیت ممکن، فراهم می نماید.

مبدل Grandstream HT502 یک ATA ویپ ترکیبی با دو پورت FXS می باشد. این ATA گرند استریم دو پورت شبکه یک پورت WAN و یک پورت LAN اترنت دارد و از فکس با پروتکل T.38 پشتیبانی می نماید.

مبدل یا ATA گرند استریم مدل HT503 دارای یک پورت FXO و یک پورت FXS می باشد و قابلیت اتصال به یک خط تلفن و یک گوشی آنالوگ را دارا می باشد. این مبدل تبدیل تلفن آنالوگ به اکانت تحت شبکه را انجام می دهد.

مبدل گرند استریم مدل HT814 یک مبدل 4 پورت FXS می باشد که از نظر سرعت پورت شبکه نسبت به مدل های قبلی ارتقا یافته است. این مبدل 4 پورت گرند استریم قابلیت اتصال 4 تلفن آنالوگ را دارد.

مبدل گرند استریم HT812 دارای دو پورت FXS می باشد و از دو پورت شبکه گیگ و قابلیت فکس با پروتکل T.38 پشتیبانی می نماید. امکان استفاده تلفن در فاصله یک کیلومتری از این مبدل ATA گرند استریم امکان پذیر می باشد.

مبدل FXS دو پورت گرند استریم مدل Grandstream HT802 یک ATA برای وصل کردن فکس و تلفن های داخلی آنالوگ روی سرور voip می باشد. ATA HT802 دو پورت FXS و یک پورت شبکه 10/100 دارد.

مبدل ویپ گرند استریم مدل HT701 یک VOIP ATA با یک پورت FXS وقیمت بسیار ارزان می باشد. این مبدل ATA را می توانید برای گوشی تلفن معمولی یا دستگاه فکس استفاده نمایید و از طریق آن با سرور voip اتباط برقرار نمایید.

روتر سیسکو مدل 2811 را با اضافه نمودن ماژول های مربوطه میتوان به عنوان گیتوی VOIP برای خطوط E1 یا FXO و FXS مورد استفاده قرار داد استفاده از این ویژگی یعنی استفاده روتر به عنوان گیتوی VOIP بسیار کارامد و به صرفه می باشد.

گیت وی PRI گرند استریم GXW4501 سری جدید گیتوی ها Grandstream با پشتیبانی از خطوط E1 می باشد. گیتوی E1  گرند استریم مدل GXW4501 از 30 تماس همزمان روی بستر ارتباطی E1 پشتیبانی می نماید.

مبدل گرند استریم ATA HT702 دارای دو پورت FXS می باشد. این مبدل روی SIP Server رجیستر می شود و دو داخلی آنالوگ یا دستگاه فکس را می توان بواسطه این ATA ویپ با کیفیت برند گرند استریم به سرور voip متصل نمود.

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 02122446068 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا