پست تلفن فلزي و پلاستيكي ٣٠ زوج، ٥٠ زوج، ١٠٠ زوج و ٢٠٠ زوج مخابراتي

کلیه مسیرهای ارتباطی کابلی اعم از برق، تلفن، تصویر دارای نقاطی برای اتصال یا تقسیم می باشند. در بستر سازی مخابراتی برای سامان دهی این نقاط از پست های مخابراتی استفاده می شود. پست های مخابراتی بر اساس محلی هستند که کابل یا کابل های با ظرفیت بالاتر وارد آن می شود و کابل های با ظرفیت کمتر برای مشترکین یا بخشی از داخلی ها از آن خارج می شود. برای نمونه پست های مخابراتی نصب شده روی دیوار کوچه ها یا ورودی ساختمان ها نمونه هایی از پست های تلفن می باشند، که کابل های تلفن از مرکز مخابرات وارد آن شده و از سمت دیگر تلفن های منازل و ادارات از آن خارج می شود. درون پست ها برای محل اتصال از ترمینال های ایستاده پیچی یا از ترمینال های کروز برای اتصال کابل ها استفاده می شود.

چند نوع پست تلفن داریم

پست های تلفن از نظر نوع محل استفاده به پست های معمولی و پست های بارانی تقسیم بندی می شوند. پست های معمولی برای داخلی ساختمان ها یا نقاط محفوظ استفاده می شوند ولی پست های بارانی برای محیط های بیرونی و در معرض رطوبت تولید می شوند. پست های بارانی برای ورود و خروج کابل ها دارای عایق هایی هستند که از نفوذ آب جلوگیری می کنند و مانع از چوسیدگی و سولفاته ترمینال ها و محل اتصال کابل ها می شوند. چون رطوبت می تواند بین دو رشته از یک زوج سیم ارتباط برقرار کند و اصطلاحا سیم اتصال کوتاه شود و این منجر به قطع شدن خط شود، ممانعت از نفوذ آب در محیط های بیرونی بسیار مهم می باشد.

پست فلزی 100 زوج
پست فلزی 100 زوج
پست 100 زوج پلاستیکی
پست 100 زوج پلاستیکی
 
پست بارانی 30 زوجپست بارانی 30 زوج
ترمینال کروز مخابراتی
ترمینال کروز مخابراتی
قیچی کروز
قیچی کروز
 

پست های مخابرای از نظر تعداد زوج و جنس

پست های مخابراتی از نظر تعداد زوج متنوع هستند. پست ها از 30 زوج شروع شده، 50زوج، 100زوج، 200زوج، 400زوج و 5زوج هم موجود می باشد و برای ظرفیت های بالاتر یا از شاسی های دست ساز یا از کافو ها استفاده می شود. پست های تلفن از نظر جنس به پست های پلاستیکی و فلزی تقسیم می شوند که در رده های مختلف کیفی تولید شده و روانه بازار می شوند. برخی از آن ها دارای قفل و کلید می باشند و برخی با آچار باز و بسته می شوند.

نحوه بستن اتصال ها در پست تلفن

در صورتی که درون پست از ترمینال استفاده شده باشد، باید زوج سیم ورودی را روی یکی از پایه های ترمینال زیر پیچ بسته و زوج سیم خروجی را روی پایه نظیر آن ببندیم. در صورتی که از شاخه ترمینال کروز استفاه شده باشد برای هدایت سیم ها باید زوج سیم ورودی را روی پایه بالایی با آچار قیچی کروز پرس و قیچی نموده و زوج سیم خروجی روی پورت پایینی نظیر آن قیچی نماییم.

سیم رانژه چیست

معمولا در پست ها کابل های ورودی در یک سمت و کابل های خروجی در سمت دیگر پست یا روی ترمینال های جداگانه آرایش می یابند. برای برقرار کردن ارتباط یک زوج سیم ورودی با یک زوج سیم خروجی از سیم رانژه استفاده می شود. روش کار به این شکل می باشد که سیم رانژه روی پورت پایین سیم ورودی متصل شده و بعد از آرایش در مسیر فریم (جای قرار گیری ترمینال ها) به سمت سیم خروجی رفته و زیر پورت مربوطه قیچی می شود.

انواع پست مخابراتی

تعداد زوج جنس امنیت عایق بودن
30زوج فلزی قفل دار معمولی
50زوج پلاستیکی آچاری بارانی
100زوج
200زوج
300زوج
400زوج
500زوج

 

با توضیحات ارائه شده ما می دانیم که برای نمونه با توجه یه نیازمان می توانیم یک پست تلفن با شرایط زیر تهیه نماییم.

پست 30 زوج پلاستیکی بارانی

پست 50 زوج فلزی معمولی

پست 100 زوج پلاستیکی قفل دار

پست 100 زوج فلزی معمولی

پست 200 زوج فلزی قفل دار بارانی

شما می توانید بهترین قیمت پست تلفن را از ما بخواهید و به صورت آنلاین و با بهترین قیمت پست مخابراتی مورد نظر خود را از فروشگاه سانترال خریداری نمایید.

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 02122446068 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا