آموزش سیم کشی تلفن و نحوه اتصال سیم تلفن به پریز سوکتی با بررسی انواع تلفن ها از نظر سیم بندی پریز تلفن موضوعی هست که در این مقاله بررسی خواهیم کرد. پریز های تلفن سوکتی دارای 4 رشته سیم یا اصطلاحا دو زوج سیم هستند که از سوکت مادگی بیرون آمده و روی پایه پریز تلفن زیر پیچ ها مهار شده اند. حال سوال اینجاست برای اتصال یک خط تلفن شهری یا داخلی سانترال چگونه باید این سیم ها را در پریز تلفن ببندیم. برای پاسخ این سوال با ما همراه شوید.

خطوط شهری و خطوط تلفن داخلی سانترال معمولی دارای یک زوج سیم برای انتقال بوق می باشند و همیشه این دو رشته سیم روی دو سیم مرکز پریز تلفن سوکتی بسته می شوند. تلفن های داخلی دیجیتال هم به همین نحو می باشند و تنها از یک زوج سیم برای انتقال بوق و دیتا استفاده می کنند که این گوشی ها هم روی زوج سیم مرکزی پریز تلفن بسته می شوند.

نحوه اتصال سیم های تلفن به پریز سوکتی

در تصویر بالا یک پریز تلفن سوکتی را مشاهده می کنید که دارای چهار رشته سیم یا دو زوج سیم می باشد. پریز های تلفن قدیمی تنها یک زوج سیم به آن ها متصل می شد که این زوج سیم همان زوج سیم میانی پریز تلفن سوکتی می باشد. بر اساس استفاده از گوشی تلفن و دستگاه سانترال نحوه سیم بندی پریز تلفن متفاوت می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام از این حالات می پردازیم.

سیم بندی خط تلفن ثابت و داخلی آنالوگ سانترال

همانطور که در تصویر ملاحضه می کنید زوج سیم های میانی پریز سوکتی که عمدتا به رنگ قرمز و سبز می باشند و در پریز های ماژولار تلفن با شماره 2 و 3 نام گرفته اند برای انتقال بوق تلفن استفاده می شوند. سیم های خط شهری تلفن ثابت و داخلی معمولی (آنالوگ) سانترال مانند تلفن های KX-TS500 و KX-T7703 و غیره به این شکل سیم بندی روی پریز تلفن برای آن ها انجام می شود. با اتصال سیم تلفن آمده از مخابرات یا دستگاه سانترال به دو رشته سیم میانی پریز و اتصال آن با دو پین میانی گوشی تلفن از طریق سیم گوشی، ارتباط برقرار می شود.

سیم بندی تلفن سانترال هایبرید

برای سیم بندی داخلی هایبرید سانترال غیر از زوج سیم بوق که وظیفه انتقال صدا را بر عهده دارد زوج سیم دیتا نیز باری انتقال سیگنال های دیتا مانند وضعیت نمایش خطوط شهری روی کلید DSS یا قابلیت BLF کلید های کناری مورد استفاده قرار می گیرد. با این شرایط نحوه سیم بندی تلفن KX-T7730 به پریز سوکتی تلفن به این شکل می باشد که زوج سیم میانی انتقال یافته از جک داخلی دستگاه سانترال به دو پین 2 و 3 (قرمز و سبز) و دو سیم کناری جک داخلی سانترال به دو پین 1 و 4 (زرد و مشکی) بسته می شوند. با انجام این کار و این روش سیم بندی تلفن 7730 به عنوان داخلی سانترال فعال می گردد و قابلیت های اپراتوری و برنامه ریزی را نیز با آن می توان انجام داد.

سیم بندی تلفن سانترال دیجیتال

تلفن های دیجیتال هم مانند تلفن های هایبرید بوق و دیتا دارند ولی تفاوت آن ها با تلفن های هایبرید ماهیت دیجیتال این داخلی های سانترال می باشد. به همین جهت انتقال دیتا و بوق برای داخلی های دیجیتال تنها روی یک زوج سیم تلفن انجام می شود. سیم بندی داخلی دیجیتال دستگاه سانترال مانند تلفن ثابت و داخلی آنالوگ می باشد و زوج سیم آمده از دستگاه سانترال روی دو پین 2 و 3 (قرمز و سبز) پریز تلفن بسته می شود. سیم بندی داخلی های دیجیتال مانند KX-T7665 و KX-T333 و غیره برای اتصال به دستگاه سانترال به این شکل انجام می پذیرد.


خواندن 79470 دفعه

HEADER 

#
elyar 06 تیر 1395
سلام
ببخشید برای اتصال خط اینترنت به مودم و استفاده از سیم تلفن دارای سوکت معمولی 4 پین آیا 2 سیم و یا 4 سیم بودن کابل تفاوتی در قضیه داره؟
ممنونم
#
کیمیا ارتباط 06 تیر 1395
سلام
خیر یک زوج سیم شامل دو رشته سیم برای اتصال به اسپیلتر یا مودم به صورت مستقیم کفایت می کند.
#
محمد 30 مهر 1395
سلام
ببخشید پریز سوکتی تلفن خانه ما 4پین هستش اما مابقی سوکت سیمامون 2پین هستش این قضیه میتونه باعث بشه که سرعت اینترنت کم بشه؟
با تشکر منتظر جواب شما هستم
#
کیمیا ارتباط 30 مهر 1395
سلام
خیر ارتباطی نداره. تلفن های معمولی که در خانه استفاده می شوند و مودم اینترنت تنها از دو پین وسطی پریز تلفن استفاده می کنند. نویز موجود بر روی خطوط و سرویس دهند شما می توانند از عوامل کاهش سرعت اینترنت نسبت به سرعت سرویس برای شما باشد
#
حسین 06 آبان 1395
با سلام.
سانترال 824 tes چند تلفن T7730 و چند تلفن معمولی ساپورت میکنه و تنظیم هر داخلی برای این تلفن ها چگونه انجام میشه ؟یعنی چطوری میشه هر داخلی دلخواهی رو تنظیم کرد که با مدیریتی کار کنه و دیگران با معمولی؟
#
کیمیا ارتباط 08 آبان 1395
سلام
ظرفیت اولیه 8 داخلی می باشد و تفاوتی بین داخلی ها نیست. داخلی هایی که میخواهید گوشی مدیریتی متصل نمایید دو زوج سیم و داخلی های دیگر را یک زوج سیم در نظر بگیرید.
#
مرتضی 11 آبان 1395
با سلام
من یک سیستم سانترال راه اندازی کردم مشکلی که داره اینکه با کلید 9 داخلی های که با یک سیم تک زوج به سانترال وصل هستند خط شهری رو آزاد نمی کنه و داخلی هایی که با سیم 2 زوج وصل هستش با کلید 9 آزاد می کنه
#
کیمیا ارتباط 12 آبان 1395
سلام
آزاد کردن خط ارتباطی به نوع داخلی ندارد باید در تنظیمات برنامه دستگاه دسترسی را برای داخلی های مورد نظر فعال کنید.
#
ابوالفضل 05 آذر 1395
سلام در مجتمع آپارتمانی چگونه سیم تلفن واحد را وصل کنیم
#
كيميا ارتباط 06 آذر 1395
سلام
ابتدا بايد كابل واحد خود را در ورودي ساختمان پيدا كنيد، براي اين كار مي تونيد از اهم متر در حالت اتصال كوتاه استفاده كنيد. بعد زوج سيم مخابرات را به كابل واحد خود متصل كنيد.
#
سجاد 13 آذر 1395
سلام ببخشید سیمی ک از مخابرات برا ما کشیدن سه تا مشکی چسبیده به همه الان من نمیدونم سیم تلفونو چطورب بهش وصل کنم ک نتم کار کنه یا مثلا اگه بخام مودمو سر خط تست کنم نمیدونم سیمارو چطور ل اون سه تا سیم مشکی وصل کنم لطفا کمکم کنین
#
کیمیا ارتباط 14 آذر 1395
سلام
هر خط تلفن دارای یک زوج سیم هست شما باید زوج سیم مربوط به خط خود را بیابید. حالا ممکن هست رنگ بندی در یک ساختمان رعات نشده باشد ولی حتما هز خط تلفن از دو رشته سیم تشکیل شده است که در صورتی که وصل باشد با اتصال تلفن وصل شود.
#
وحید 13 آذر 1395
سلام
آیا امکان یک خط شهری و یک خط داخلی به یک گوشی تلفن به صورت همزمان وجود دارد و اگر دارد چطوری؟ (دستگاه فکس برادر مدل 1020e)
#
کیمیا ارتباط 14 آذر 1395
سلام
اگر گوشی تلفن دو خط داشته باشید و داخلی سانترال هم آنالوگ باشد بله می توانید.
#
مجتبی زارعی 23 آذر 1395
سلام...ممنونم اگه جواب بدین....برق ما همراه تلفن سیم کشی شده بود و برق جریان کشیده بود سیم تلفن سوخته بود.ما از نوع تلفن سیم کشی کردیم که فقط از تو تا سیم استفاده کردیم از اون چهارتا.الان نتمون ضعیف شده سرویس دهنده میگه از سیمکشیتونه به نظر شما چی شده....ایا سیم ها با رنگهای متفاوت در سرعت نت اثر دارن؟
#
کیمیا ارتباط 24 آذر 1395
سلام
قسمت اول سوالتون رو متوجه نشدم
در مورد قسمت آخر سوالتون خیر رنگ بندی تاثیری نداره مهم هست که جای دیگه از این سیم استفاده نشده باشه.
#
سجاد 10 دی 1395
سلام
تلفن ما بعد از نقاشی ساختمان قطع شده تلفن تا ساختمان آمده اما با شماره گیری تلفن بوق نداره با اتصال یکی از سیمها به دست و ایستادن روی کف سنگ اتاق تلفن زنگ میخوره لطفا راهنمایی کنید مرسی
#
کیمیا ارتباط 18 دی 1395
سلام
شما باید از کابل ورودی تا پریز تلفن را با اهم متر بیزر بگیرید و از اتصال کوتاه در مسیر یا انتخاب زوج مناسب اطمینان حاصل کنید.
#
محمد 14 دی 1395
سلام
توی اپارتمان مخابرات برام ی خط از بیرون گرفته که 3تا سیم داره(سفید سبز و قهوه ای مایل به قرمز)
و کابل کشی ساختمان هم سه سیم هست(سفید و آبی و سبز)
میشه بگید کدوما رو باید به هم وصصل کنم؟ طرف از مخابرات میگه 20 تومن بده انجام میدم. تاز 200 تومن دادم خط گرفتم:(
#
کیمیا ارتباط 18 دی 1395
سلام
به سوالات کاربرانی که از آدرس ایمیل نا معتبر استفاده میکنند پاسخ داده نمی شود
#
رسول 29 دی 1395
سلام من میخواستم سیم کشی تلفن که میخوام سانترال بشه برای دفتر انجام بدم ایا باید تمام خط پریزها به داخل باکس تقسیم برن یا مثل حالت نرمال خانگی پریز ب پریز ارتباطی بگیرم
#
کیمیا ارتباط 01 بهمن 1395
سلام
باید در هر قسمتی که میخواهید یک داخلی سانترال قرار بگیرد بسته به نوع داخلی که گوشی معمولی یا هایبرید می باشد یک یا دو زوج تا دستگاه سانترال بکشید.
#
رحیمی 27 بهمن 1395
با سلام ودعای خیر.آِیا سوکت زدن سیمهای تلفن فرقی ندارد؟یعنی روش چیدمان رنگها در دوسر سیم تفاوت ندارد؟یا باید آنها به ترتیب خاصی چید / دوما سیم سوکت اسگلیتر به مودم باید چند رشته باشد؟
#
کیمیا ارتباط 27 بهمن 1395
سلام
برای خط تلفن منزل تفاوتی ندارد.
دو رشته یعنی یک زوج
#
رحیمی 27 بهمن 1395
با سلام وخته نباشید. در منزل من دوخط تلفن است ومن میخواهم که تمام پریز های منزل همان دوخط را داشته باشم وبا توحه به مطالب گفته شده یعنی سیم قرمز وسبز زرد ومشکی از طرف دیگر الآن سیمهای حدید نصب شده در ساختمان در هر سیم دو زوح دو سفید ویک قرمز ویک آبی وحود دارد .این دو خظ تلفن چگونه به اینه وصل میشود با توجه باینکه در هر قوطی دو رشته سیم که هر کدام دو زوج سفید وقرمز وآبی وجود دارد متشکرم
#
aidink62 28 بهمن 1395
سلام ، ما برای دفتر کارمون تلفن سانترال نصب کردیم ولی وقتی با تلفن تماس گرفته می شه ، مودم قطع می شه
#
کیمیا ارتباط 29 بهمن 1395
سلام
باید سر راه مودم اسپیلتر قرار دهید و خروجی لاین را به co سانترال و خروجی مودم را به مودم وصل کنید.
#
حامد 29 بهمن 1395
سلام من ميخوام تلفن خانه كه در حاله رو به اتاق منتقل كنم و adsl هم به تلفن وصل هست اما وقتي تلفن رو ميارم تو اتاق و وصل ميكنم بوق نميزنه همه ي سيم هارم درست وصل كردم مشكل از كجاست؟
#
کیمیا ارتباط 30 بهمن 1395
سلام
باید پریز ها رو باز کنید ببینید از پریز حال به پریز اتاق خواب سیم کشی شده و اتصالات درست هست یا خیر
#
اميد 30 بهمن 1395
با سلام
پشت پريز تلفن من يك كايل پنج سيمه به رنگهاي سبز، آبي كمرنگ، قرمز، صورتي و قهوه اي اومده ولي فقط دو رنگ سبز و ابي كمرنگ به پريز وصل شده و تلفن وصله
ولي چراغ ديتا روي مودم adsl كلا خاموشه، ايا همون دو تا سيم براي انتقال ديتا و بوق تلفن كافيه؟
اگر نه كدوم جفت سيمها بايد به سوكت وصل بشن؟
#
کیمیا ارتباط 01 اسفند 1395
سلام
سیمی که از ورودی ساختمان تا پریز آمده و خط تلفن روی آن می باشد باید به ورودی اسپلیتر وصل شود و خروجی لاین اسپلیتر به گوشی تلفن و خروجی دیتا به مودم متصل شود.
خط تلفن یک زوج یعنی دو رشته سیم می باشد
#
کاظم 04 اسفند 1395
سلام، با اتصال دورشته سیم ورودی تلفن دم در ساختمان به دوشاخه گوشی بوق وجود دارد، اما به محض اتصال دو رشته سیم داخلی ساختمان به سیم های ورودی نه تنها در پریزهای داخلی بلکه حتی در همان دم در ورودی نیز بوق وجود ندارد. لطفاً راهنمایی فرمایید.
#
کیمیا ارتباط 08 اسفند 1395
سلام
این به این معنی هست که شما از درب ساختمان تا پریز های تلفن در یکجا اتصال کوتاه دارید یعنی سیم ها به هم متصل شده اند. سه راهکار دارید یا از زوج های دیگر استفاده کنید یا محل مشکل را پیدا کنید یا سیم داخلی را عوض کنید.
#
فرامرزی 08 اسفند 1395
سلام وعرض ادب.
ما سه تا خط داریم که به تلفن از طریق سانترال وصل شده .خط اولمون از پایین وقتی باهاش تماس میگیرند چراغ روشن میشه ولی بوق نمیخوره .یعنی اگه کنار تلفن باشیم متوجه میشیم که زنگ داره میخوره وگرنه نمیفهمیم.کسی هم که سانترالو برامون راه اندازی کرد تلفنش خاموشه .ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کدی رو باید روی تلفن اجرا کنم و چطور.
و یه راهنمایی دیگه هم می خواستم اینکه در یکی از اتاق ها یه خط داخلی وصل کردیم .میخوایم همون داخلی به دو تا گوشی داخل همون اتاق وصل باشه در دو طرف اتاق.چطور کابل ها رو تشخیص بدم ؟
#
کیمیا ارتباط 08 اسفند 1395
سلام
با کد 408 میتوانید جک داخلی های مورد نظر را برای زنگ خور هر خط شهری فعال نمایید.
از داخلی وصل شده
#
رضا 19 اسفند 1395
سلام،خسته نباشید,دفتر معاونت ما دو شماره از دستگاه سانترال بایک سیم تک زوج امده به یک گوشی،اگه کسی زنگ بزنه منشی وصل می‌کنه به تلفن مدیر،چند روزیه که شماره ها که از دستگاه به پریز اومده قطع و وصل میشه،علتش چیه؟ممنون
#
کیمیا ارتباط 22 اسفند 1395
سلام
مسیر سیم را از گوشی تا سانترال و خود گوشی ها و پورت داخلی را هر کدام با یک مورد سالم تستس کنید
#
منصور 20 اسفند 1395
روی صفحه تلفن مدام نوشته میشود که سیم تلفن را بررسی کنید ولی از انطرف اینترنت هیچ مشکلی ندارد. مشکل از کجاست؟
#
کیمیا ارتباط 22 اسفند 1395
احتمالا مشکل از اسپلیتر شما هست با یک اسپلیتر دیگر تست کنید
#
علی 27 اسفند 1395
سلام و عرض ادب
جناب سیم ورودی تک زوج و دستگاه کارتخوان دو زوج
در حالت معمول میگه ارتباط قطع
وقتی سیم های پریز رو جفت میکنم
پوز کار میکنه ولی خط اشغال میزنه
#
کیمیا ارتباط 27 اسفند 1395
سلام
چه برای تلفن و چه برای پوز یک زوج سیم که وسط قرار می گیرد کافی می باشد. قطع بودن تلفن در زمان کارکرد پوز و یا بالعکس طبیعی میباشد.
#
مهران 28 اسفند 1395
سلام برای وصل کردن سیم جنگی تلفن به سیم داخلی ۴تا سیم اومده ولی وقتی وصل کردم بوصل کردم بوق تلفن نیومد اشکال از کجا میتونه باشه
#
کیمیا ارتباط 29 اسفند 1395
سلام
ابتدا درب ورودی ساختمان چک کنید که خط فعال باشد. بعد رنگ بندی سیم را از درب ورودی تا داخلی واحد چک کنید که یکی باشد وصل خواهد شد.
#
امین 15 فروردين 1396
سلام میشه یه عکس از نحوه اتصال سیم ها به دستگاه TDA بذارید؟
#
کیمیا ارتباط 18 فروردين 1396
سلام
مراکز تلفن TDA بر اساس نوع کارتهایی گه روی آن قرار می گیرد کابل های آمفونال متفاوتی میخواهد که باید تهیه نمایید. بعد از قرار دادن کابل آمفونال روی کارت زوج سیم ها بر اساس رنگ بندی مخابراتی هر کدام یک داخلی، ورودی شهری و یا ... خواهد بود.
#
محمد 17 ارديبهشت 1396
سلام
مودم وقتی از داخل خونه وصل میشم هر چند دقیقه قطع و وصل میشه ولی از سر خط مشکلی نداره. ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل کجاست و چکار باید بکنم
#
کیمیا ارتباط 17 ارديبهشت 1396
سلام
مسیر کابلی رو از درب ورودی تا داخلی واحد بررسی کنید. فرسودگی یا رد شدن در کنار کابل برق میتونه از دلایلش باشه
#
amin 18 ارديبهشت 1396
سلام خسته نباشید
من از سر خط یک سیم مستقیم هم برای مودم و هم برای تلفن کشیدم چون گفته بودن اگه هم سیم کشی داخلی و هم اون سیم جدید رو به سر خط وصل کنیید همون نویزی که تو سیم های داخلی تونه به سیم جدیدی که کشیدید میوفته .
بعد این سیم تازه از 5تا سیم تشکیل شده که من 3تاش رو یه یک طرف سیم مخابرات ورودی(سر خط)
و 2تاش رو به اون یکی طرف سیم مخابرات اصلی ورودی (سر خط) وصل کردم حالا سوال من اینه که من باید دو تایی وصل میکردم یا همین جوری که وصل کردم مشکلی نداره؟؟
#
کیمیا ارتباط 20 ارديبهشت 1396
سلام
شما تنها یکزوج نیاز دارید
برای نمونه رنگ سفید و آبی را به سیم مخابرات متصل کنید و در منزل آن دو را به اسپلیتر وصل کنید.
#
ستاره 06 خرداد 1396
سلام
چگونه مودم اینترنت قبل سانترال قرار دهیم
#
کیمیا ارتباط 07 خرداد 1396
سلام
خط شهری را به ورودی اسپلیتر بزنید و خروجی phone اسپلیتر را به co سانترال و خروجی modem اسپلیتر را به مودم وصل کنید.
#
پوریا 10 خرداد 1396
سلام داریم یه سانترال وصل میکنیم از سانترال به پریز ها کابل کشیدیم ولی بوق نداره احتمال داره ااز کابلها باشه؟! یا چیز دیگه
البته تلفن رو مستقیم به سانترال وصل میکنیم بوق داره
راهنمایی لطفا
#
کیمیا ارتباط 11 خرداد 1396
سلام
تلفن اپروتاری 4 سیم هست همین مسیر را از سانترال تا پریز دنبال نمایید.
#
قاسم 11 خرداد 1396
سلام میشه نحوه وصل صحیح سیمهای تلفن را بفرمایید.از داخل ساختمان دوشیم سفید و دو سیم به رنگهای آبی و قرمز وجود دا
رد
#
کیمیا ارتباط 11 خرداد 1396
سلام
تفاوتی نداره شما باید یک زوج را در درب ورودی به خط تلفن وصل کنید و همان را در پریز منزل استافده نمایید.
اگر رنگ بندی کابل های مخابراتی را میخواهید به مطلب مربوطه به رنگ بندی در منو.ی کناری مراجعه کنید.
#
غلی 14 خرداد 1396
با سلام
ما در خانه دو خط تلفن داریم که رویه هر دو adsl هستش. این خط به وسیله یک سیم دو زوج روکش دار مستفیم به داخل خانه اومده و هر خط فقط به دو پریز وصل شده. ولی وقتی دو adsl با هم روشن هستند به شدت نویز یا snr adsl بالا میره. ولی وقتی یکی از مودم ها کار کنه نویز به حالت عادیش بر میگرده. ضمنن وقتی یکی از مودم ها رو مستقیم به سره خط وصل میکنم و هر دو مودم رو روشن میکنم (مودم دوم جایه همیشگیش روشن هست) باز هم مشکل نویز نیست. به این نتیجه رسیدم مشکل از سیم کشی هست. ولی نمیدونم کجایه سیمکشی. ایا ممکنه این اتفاق به این دلیل بیفته که هر دو خط از یک سیم دو زوج رد شدن؟ ممنون میشم کمک کنید
#
کیمیا ارتباط 15 خرداد 1396
سلام
ارتباطی به این که یک سیم دو زوج هست نداره، شاید در مسیر مشکلی وجود داره اگر امکان تعویض کابل رو دارید یک کابل با سطح مقطع بالاتر و تمام مس مخابراتی تهیه و جایگزین کنید.
#
علی 15 خرداد 1396
مرسی از پاسخ. سیمش رو تازه عوض کردیم.
مستقیم میاد و به دو مریز کنار هم میخوره. کابل که مد نظرتون هست باید به چه اسمی خرید کنم؟
#
کیمیا ارتباط 17 خرداد 1396
برای نمونه دو زوج 0.6 مشکی کرمان میتونید تهیه کنید
#
علی 15 خرداد 1396
ممنون. معمولا
کابل داخل خونه تو بهترین حالت چقدر نویز رو افزایش میده؟
#
کیمیا ارتباط 17 خرداد 1396
نویز یه پدیده تصادفی هست و وابسته به عوامل مختلفی مثل قرارگیری کنار کابل برق هست
#
حسینی نیا 19 خرداد 1396
سلام برای انتقال دو خط تلفن به داخل واحد با استفاده از کابلی که فقط 3 رشته سیم دارد چه راهی دارم
#
کیمیا ارتباط 20 خرداد 1396
سلام
شما به دو زوج سیم یعنی 4 رشته نیاز دارید
#
آیدین 20 خرداد 1396
با سلام، من میخوام از ترمینالی که در طبقه مون وجود داره یه انشعاب از خط خودم بگیرم و به دستگاه کارتخوان موجود در طبقه وصل کنم طوری که باعث اختلال در خط تلفنم در منزل نشه. چیکار باید بکنم؟
ممنون
#
کیمیا ارتباط 21 خرداد 1396
سلام
در زمان استفاده از کارتخوان خط تلفن اشغال می شود.
#
آیدین 22 خرداد 1396
منظورم این بود که راهنمائیم کنین که چطوری انشعاب بگیرم؟
یعنی اولا به چه وسایلی نیاز دارم؟ (چه ابزاری و چه قطعاتی)
و دوما مرحله به مرحله توضیح بدین تا خودم بتونم انجامش بدم.
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 22 خرداد 1396
خیلی سختش نکنید روی روکش سیم رو لخت کنید و سیم جدید را به آن متصل کنید سر دیگر سیم تلفن هم که باید سوکت خورده باشد تا به پور متصل شود.
#
رضا 29 خرداد 1396
سلام. یک پریز تلفن دارم که 2 تا سوکت بهش میخوره(یعنی 2تا قرمز،2 تا سبز،2تا زرد، 2تا مشکی) یک سیم 2 زوج (4رشته) به این پریز وصل کردم. 2 رشته به یک قرمز و سبز، و 2 رشته دیگر به اون یکی قرمز و سبز.
حالا از 2 تا سوکت بوق میگیرم اما از هیچ کدوم از سوکت ها اینترنت نمی گیرم.
اینم بگه که "مودم 1" از یک پریز دیگه (در اتاقی دیگر) بدون مشکل اینترنت میگیره، ولی وقتی از هر سوکت پریز جدید، کابل به "مودم 2" وصل میشه،علاوه براینکه اینترنت نمیده، "مودم 1" هم اینترنتش قطع میشه.
#
کیمیا ارتباط 31 خرداد 1396
سلام
اطمینان پیدا کنید که در هر کدام خط تلفن مورد نظر به درستی کار کند، اگر برای تماس های تلفنی هم استفاده میکنید، با اسپیلتر مودم را وصل کنید. احتمالا یا زوج یک خط به درستی انتخاب نشده یا در مسیر اتصال کوتاه می شود.
#
ملیکا 16 تیر 1396
اون سوکت بیرون تلفن رو توی کجا باید بزنیم؟
دوتا جا داره یکی زده in یکی هم زده out؟؟؟
#
کیمیا ارتباط 16 تیر 1396
سلام
متوجه سوالتون نیستم اگر منظورتون پشت تلفن هست مدلش رو بفرمایید ولی قاعدتا باید از پریز تلفن سیم به ورودی یا همان in روی گوشی متصل شود.
#
محسن 20 تیر 1396
سلام و خسته نباشید.

من توی مغازم از اینترنت مخابرات استفاده میکنم.هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان نت قطع میشه.میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم تا نت قطع نشه؟ اسپلیتر هم وصل کردم .
#
کیمیا ارتباط 21 تیر 1396
سلام
از اسپلتر استفاده کنید
#
محسن 24 تیر 1396
استفاده میکنم ولی بازم قطع میشه
#
کیمیا ارتباط 24 تیر 1396
اگر از اسپلیتر استفاده کنید در زمان کارت کشیدن خط قطع میشه ولی اینترنت نباید مشکلی داشته باشه
#
آرش 31 تیر 1396
سلام. داخل پریز آپارتمان چهار سیم سفید نارنجی آبی و سبز وجود داره. سیم مخابرات هم سفید و نارنجی هستش. الان من برای وصل کردن سیم ها باید چکار کنم؟ دو تا از سیم های هم رنگ را بهم وصل کنم؟ دو تای دیگه چی؟؟ مرسی
#
کیمیا ارتباط 31 تیر 1396
سلام
هر زوج سیم برای یک خط تلفن هست و رنگ بندی برای تمایز زوج سیم ها از هم می باشد. شما خط مخابرات را به یکی از زوج ها مثلا سفید آبی متصل کنید.
#
حسن محمودی 02 مرداد 1396
سلام من یه گوشی پاناسونیک که برای سانترال استفاده میشود رو به سوکت خط معمولی خونه وصل کردم کارنمیکنه سوکت باید عوض بشه؟ممنون
#
کیمیا ارتباط 06 مرداد 1396
سلام
خیر تلفن های هایبرید و دیجیتال پاناسونیک تنها روی سانترال قابل استفاده می باشد.
#
محمد 03 مرداد 1396
با سلام
خونه ما نوساز هست دو خط تلفن داریم که دوزوج سیم وارد ساختمان شده و بگفته سازنده هر دوزوج سیم به پریزها وصل هست ولی هر پریز دارای یک سوکت هست. با تلفنهای معمولی در همه پریزهای خونه فقط بوق یک خط هست. حالا سوال من این هست که آیا می تونم روی خط دیگرم اینترنت بگیرم با همین تک سوکت؟
#
کیمیا ارتباط 06 مرداد 1396
سلام
باید زوج دیگر را به یک پریز متصل کنید و بعد برای تلفن یا اینترنت و یا هردو استفاده نمایید.
#
صادق 08 مرداد 1396
سلام
ببخشید یک دستگاه سانترال داریم میشود فکس را بهش متصل کنیم یانه اگر میشود چکار باید بکنیم
#
کیمیا ارتباط 09 مرداد 1396
سلام
بله به عنوان یک داخلی آنالوگ می توانید به سانترال متصل نمایید.
#
حسن 15 مرداد 1396
سلام و خسته نباشید.
چند روز پیش مودم اینترنت من مشکل داشت و قطع شده بود. کارشناس که اومدو دید گفت سیم کشیتونم باید عوض بشه و از سیم ۰.۶ استفاده کنید. دو یا چهار رشته بودن سیم در سرعت اینترنت تاثیری داره؟
و اینکه چون پریز فقط دوتا پیچ داره. میشه چهار سیم رو دوتا دوتا به یه پیچ وصل کرد؟
#
کیمیا ارتباط 15 مرداد 1396
سلام
تعداد زوج تاثیری نداره چون adsl برای خط تلفن و مودم از یک زوج استفاده میکنه. سطح مقطع قدرت سیگنال رو میتونه در موارد افزایش بده
#
پیمان 16 مرداد 1396
سلام
من یک کابل شبکه دارم که فکدگر کنم 4 زوجه .و سوکت شبکه روش وصله .چطوری این میتونم سوکت بزنم و تبدیل به کابل تلفن کنم .لطفا نحوه سوکت زدن و انتخاب سیمها برای تبدیل به سوکت تلفن تو ضیح دهید .ممنون میشم
#
کیمیا ارتباط 18 مرداد 1396
سلام
فرقی نداره یکی از زوج ها را در دو طرف کابل سوکت بزنید
#
amir 19 مرداد 1396
سلام ببخشید ما دو تل تلفن تو خونمون داریم و می خوام مدمو تو
اتاق بگذارم و تو حال پذیرایی هم تلفن داشته باشیم ولی وقتی این کارو انجام میدم
تو اتاق وصل نمی شه تا کابل تو حالو قطع کنم
#
کیمیا ارتباط 20 مرداد 1396
سلام
باید جایی که مودم رو وصل میکنید از اسپلیتر استفاده کنید.
#
مجید مطلق 25 مرداد 1396
با سلام. با ارتباط فاز متر به یکی از سیمهای تلفن ،چراغ فاز متر بصورت ضعیف روشن میشود ایا این طبیعی است؟
#
کیمیا ارتباط 27 مرداد 1396
سلام
روی سیم تلفنی جریان هست ممکن هست فاز متر شما این جریان ضعیف را نشان می دهد.
#
mehdi 26 مرداد 1396
سلام..با عرض سلام و خسته نباشید خدمت پرسنل سانترال..من گوشی تلفن را که میزارم صدای اوای انتظار (دیری دیری دید دیری دید)از بلندگوی تلفن پخش میشود..چجوری مشکلم حل کنم..با جوابتون بهم لطف بزرگی میکنید
#
کیمیا ارتباط 27 مرداد 1396
سلام
عدد یک را بزنید قطع می شود.
#
بهزاد 13 شهریور 1396
سلام
ما چهار خط سانترال داريم مغازه طبقه زيرزمين يك سوكت جاي تلفن هست من سه شاخه دو سوكته خريدم تلفن وصل نشد چي كار كنم؟
#
کیمیا ارتباط 14 شهریور 1396
سلام
اگر از تلفن های اپراتوری مانند 7730 استفاده می کنید سیم بندی این تلفن های 4 سیم می باشد.
#
Smm 14 شهریور 1396
سلام، من واحدم رو نقاشی کردم و پریز تلفن رو نقاش عوض کرد وقتی سوکت سیم تلفن رو وصل میکنم بوق ممتد زنگ گوشی بدون قطع شدن بصدا در میآید پریز رو باز کردم و سیمها رو جابجا ولی هیچ تاثیری نداشت
#
کیمیا ارتباط 15 شهریور 1396
سلام
از ورودی ساختمان با خط رو چک کنید اگر مشکل داشت مخابرات اعلام خرابی کنید. اگر مشکل نداشت مسیر سیم های ورودی تا داخلی ساختمان را با اهم متر تست کنید.
#
سالار مقصودی 15 شهریور 1396
سلام برای یک شهرک ویلایی در شمال ایران میخواهیم تلفن سانترال نصب کنیم. کاربری ساده فقط برای اطلاعات (مشابه هتل ها ) نیاز داریم. چه سیستمی پیشنهاد میکنید؟ روش کابل کشی به چه صورت خواهد بود؟ آیا میتوانیم کابل را از داخل خاک در کنار سیم برق عبور دهیم ؟ حداکثر چند متر میتوان کابل را امتداد داد؟ چه نوع کابلی مورد نیاز است؟
#
کیمیا ارتباط 19 شهریور 1396
سلام
از سانترال های پاناسونیک تا سرور های نرم افزاری می توانید استفاده نمایید.
کابل اگر قراره در خاک دفن بشه باید ژله فیلد باشد. طول کابل متناسب با نوع داخلی و نوع کابل می تواند تا 1800 متر باشد.
#
مسلم 28 شهریور 1396
با سلام مهندس جان نویز تلفن منزل ما موقع کار کردن مودم
زیاد است لطفا راهنمایی کنید با تشکر
#
کیمیا ارتباط 29 شهریور 1396
سلام
اگر زمانی که خط تلفن را مستقیم به گوشی وصل می کنید نویز ندارید احتمالا اسپلیتر شما مشل دارد که آن ار عوض کنید
#
امید 15 مهر 1396
سلام مهندس
خط تلفن با وجود اینکه full duplex هستند دو سیم برای رفت صدا و دو سیم برای برگشت صدا هست. چطور از دو سیم استفاده می‌کنند
#
کیمیا ارتباط 15 مهر 1396
سلام
فرض شما غلط هست خطوط آنالوگ و دیجیتال از یک زوج سیم برای تماس استفاده میکندد تنها خطوط هایبرید در سانترال از دو زوج یکی برای بوق و دیگری برای دتیا استفاده می شود.
#
امید 15 مهر 1396
ممنون مهندس
ولی توی ویکیپدیا این طوری نوشته "سامانه کاملاً دوطرفه (به انگلیسی: Full Duplex) (مخففانگلیسی: FDX) برقراری ارتباط همزمان در هر دو جهت را فراهم می‌کند و برعکس ارتباط نیمه دوطرفه به دستگاه ها امکان این را می دهد که به صورت کاملا هم زمان ارتباط برقرار کنند. همان طور که گفتیم،تلفن به ما این امکان را می دهد که در یک زمان هم حرف بزنیم و هم بشنویم، پس شبکه های تلفن خطی کاملا همزمان هستند و سیم پیچ پیوندی در پیوند تلفن این امکان را به ما می دهد که چهار سیم را به دو سیم تبدیل کنیم.
برای نمونه، میتوانیم ارتباط دوطرفه را به یک خیابان دو خطه تشبیه کنیم که هر خط آن در یک جهت است و همزمان رفت و برگشت ممکن است."
دانشجوی برق مخابرات هستم درموردش تحقیق می کردم. ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.
#
کیمیا ارتباط 16 مهر 1396
این که گفته شد فرضتون غلط هست اشاره به این جمله هست "دو سیم برای رفت صدا و دو سیم برای برگشت صدا هست" چون به این شکل نیست و از یک زوج سیم یعنی دو رشته استفاده می شود و البته متنی که گذاشتید هم دلالت بر همین موضوع دارد.
#
خسته نباشید 16 مهر 1396
یکی از پریزهای تلفن(داخل اتاق) را برداشتم و پشت کمد قرار گرفت دسترسی بهش ندارم؛ پریزهای اتاقهای دیگه هم قطع شده؛ ربطی به برداشتن پریز داره؟ پیشنهادتون چیه؟
#
کیمیا ارتباط 18 مهر 1396
سلام
بله ممکنه در آن پریز سیم های پریز های دیگر هم سربندی شده باشد بهتر هست به حالت قبل برگردانید و پریز های دیگر را تست کنید.
#
محمد 07 آبان 1396
سلام و خسته نباشید
جناب از بیرون به خونه ی ما یه کابل تلفن هست که دارای 5سیم هست میخواستم بپرسم چجوری میتونم اینو به دو شاخه وصل کنم و از تلفن استفاده کنم
#
کیمیا ارتباط 07 آبان 1396
سلام
باید ببینید درب ورودی ساحتمان خط تلفن روی کدام زوج بسته شده است یا گوشی تلفن را روی هر زوج متصل کرده و تست کنید و یا از فنی مخابرات که در محل حاضر می شود بپرسید و از او تحویل بگیرید.
#
mr 12 آبان 1396
سلام کابل تلفن تازه کشیده شده و دو زوجی هست اگه بخوام یک زوج‌ به تلفن و یک زوج به مودم وصل کنم جواب میده از سر خط؟یا از یک زوج باشه و مودم رو از پریز و با استفاده از نویز گیر باشه.و اینکه اگه بخوام از یک اتاق دیگه تلفن صحبت کنم و اینترنت قطع نشه نویز نندازه باید چیکار کنم واس هر تلفن یک اسپلیتر؟؟
#
کیمیا ارتباط 12 آبان 1396
سلام
اگر به صورت مستقیم بکشید با اشغال شدن تلفن اینترنت قطع میشه. بهتره از اسپلیتر استفاده کنید. تنها برای مودم اسپلیتر بزارید کفایت میکنه
#
mohammad 16 آبان 1396
با سلام و خسته نباشدید طریقه وصل کردن یک مودم adsl , یه پوز و یه خط تلفن چگونه است.. چطوری این سه رو بهم وصل کنم که بهترین نت رو داشته باشم.نکته اینکه خط تلفن به خونه میره و نت و پوز به مقازه.اسپلیتر کجا باید قرار بگیره؟و چند عدد..
#
کیمیا ارتباط 16 آبان 1396
سلام
خط ورودی را به اسپلیتر وصل کنید و خروجی دستا اسپلیتر را به مودم وصل کنید تنها خروجی آزاد اسپلیتر خروجی لاین هست که به آن یک مبدل دو پورت زده و به تلفن و پوز متصل کنید.
#
فرشادمفخمی 20 آبان 1396
باسلام.پریزتلفن منزلمون پیام بررسی کابل رومیده ازمخابرات اومدن منزل نبودیم امانوشته بودن بیرون بررسی شده مشکل ازداخل میباشدپریزروخودم بازکردم چهارتاسیم به صورت دوتایی به پریزبدون قطعی وصل شده بودچندتاسیم سفیدهم بدون اتصال بودنتونستم درستش کنم لطفاراهنمایی بفرمایید
#
کیمیا ارتباط 22 آبان 1396
سلام
از دری ورودی ساختمان سیم هایی که از مخابرات آمده را ابتدا چک کنید اگر درست بود و مشلی نداشت مسیر سیم ها تا ورودی تا پریز باید چک شود. ممکن است اتصالاتی در بین راه انجام شده باشد این چک کردن معمولا با اهم متر انجام می شود ولی شما میتوانید از ورودی ساختمان رنگ بندی ها و اتصالات را تا اولین پریز چک کنید.
#
حاجی میرزائی 22 آبان 1396
با سلام و خسته نباشید،من یه پریز سوکتی دارم که دوتا خط تلفن روش هست،گوشی هم ددو لاینه هست ،وقتی گوشی رو مستقیم به پریز میزنم هردو خطم بوق داره ولی وقتی نویزگیر وصل میکنم ،لاین ۲ قطع میشه و فقط اون خطی که روش اینترنت هست میمونهو پیغام check tell line 2 میاد.اینم اضافه کنم که مودم به پریزی جدا از تلفن وصله،ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 22 آبان 1396
سلام
مودم حتما باید به خروجی دیتای اسپلیتر وصل شود و نباید مستقیم به پریز وصل باشد.
#
حاجی میرزائی 22 آبان 1396
سپاسگزارم از توجهتون،یعنی اسپلیتر رو از گوشی تلفن جدا کنم وفقط به مودم وصل کنم؟
#
کیمیا ارتباط 23 آبان 1396
بله باید هم گوشی تلفن هم مودم به خروجی های phone و data مودم بخورند تا تفکیک صوت از دیتا انجام بشه ونباید از خط ورودی اسپیلتر جای دیگر استفاده کنید اگر قرار هست دو نقطع تلفن داشته باشید باید هر دو با تبدیل از خروجی phone اسپیلیتر متصل شوند.
#
امیر 12 آذر 1396
سلام مهندس خسته نباشین میشه نحوه بستن سیمها در مکانیزم تلفن اشنایدر مدل مرتن رو توضیح بدین. ممنون
#
کیمیا ارتباط 12 آذر 1396
سلام
متاسفانه با این تلفن آشنایی ندارم ولی اگر تلفن آنالوگ است تنها از دوسیم و روی زوج سیم وسط مورد استفاده می باشد.
#
سامی 24 آذر 1396
با سلام.من دو تا خط تلفن دارم پریز خاصی باید بگیرم براش که بشه استفاده کرد از هر دو خط ؟ مثلا مثل پریز های دو سوکته؟؟
#
کیمیا ارتباط 25 آذر 1396
سلام
روی پریز های دو سوکته امکان اتصال و استفاده دو خط می باشد.
#
مسلم 06 دی 1396
درود
من مودومم چراغ ای دی اس الش روشن نمیشه با مخابرات تماس گرفتم گفتن مشکل از سیم کشی خونتونه منم از تقسم کنار خونه دوتا سیم مستقیم کشیدم تو خونه و ب پریزسوکت دار و سوال من اینه سیم ارت کاره ای نیست درسته ؟چون ی سیم سه قسمتی چسپیده ب همه که یکیش ارته و تلفن کاملا درسته فقط چراغ ای دی اس ال ندارم
#
کیمیا ارتباط 12 دی 1396
سلام
خیر مشکلی نیست اگر تلفن وصل هست یعنی خط درسته باید با اتصال مودم ز طریق اسپلیتر و یا به صورت مستقیم چراغ dsl ثابت شود.
#
حسین جباری 26 دی 1396
سلام. ببخشید آیا سیم گوشی تلفن( از پریز به گوشی) در گوشیهای دیجیتال و آنالوگ فرق دارند منظورسطح مقطع سیمها در دیجیتال تقویت شده است یا فرقی ندارد.
#
کیمیا ارتباط 27 دی 1396
سلام
خیر از سه سطح مقطع 0.4 و 0.5 و 0.6 میشه استفاده کرد وقتی سطح مقطع بالاتر هست قدرت سیگنال بیشتر هست و افت کمتری دارد و در فواصل بالاتری می توان از داخلی استفاده نمود.
#
حسین جباری 28 دی 1396
سلام دوباره . چرا در فواصل دور از مرکز تلفن ، سیم تلفن معمولی برای خط آنالوگ جواب میدهد ولی برای خط دیجیتال جواب نمیدهد(بنده همین مشکل را دارم)
#
کیمیا ارتباط 30 دی 1396
سلام
استاندارد مجاز برای طول بین خطوط آنالوگ و دیجیتال متفاوت و وابسته به مدل مرکز تلفن و سطح مقطع سیم می باشد. به مطلب زیر مراجعه نمایید.

goo.gl/6RcFRW
#
میثم 01 بهمن 1396
سلام چجوری میتونم با یک خط ثابت خانگی هم تلفن وصل بشه هم کارتخوان؟
#
کیمیا ارتباط 02 بهمن 1396
سلام
از یک تبدیل یک به دو استفاده کنید و یا سیم تلفن هر گوشی و پوز را با ورودی خط سربندی کنید. به این شکل هر دو متصل می شود ولی این به معنی استفاده همزمان از خط نیست در زمان استفاده از پوز امکان تماس نیست.
#
محمودی 14 بهمن 1396
سلام
ما سوکت پریزی 4تایی گرفتیم یعنی همزمان 4 خط وارد سوکت میشن و وصل میشن. نحوه اتصال سیم ها چطور است؟؟؟
#
کیمیا ارتباط 14 بهمن 1396
سلام
روی هر پریز خط تلفن را به زوج وسط متصل کنیدو عمدتا رنگ های پریز سبز و قرمز هستند ولی در مواردی متفاوت می باشد.
#
امید صفری 15 بهمن 1396
سلام
داخل کارگاه میخوام یه بلنندگو بزارم که از داخل دفتر کارگاه با کارگرها تو بلندگو صحبت کنم
حالا سوالم اینجاس چطور میتونم تلفن دفتر رو به این بلندگو وصل کنم که هم تلفن به خط تلفن وصل باشه هم مثلا یه دکمه اش رو فشار بدم داخل بلنگو صحبت کنم؟ایا اتصال بلنگو به تلفن امکان پذیر هست؟
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 17 بهمن 1396
سلام
اگر سانترال داشته باشید میتونید خروجی پیجینگ را به ورودی آمپلی فایر وصل کنید و با برنامه ریزی سانترال از طریق تلفن صدای خود را روی بلندگوی متصل به آمپلی فایر پخش کنید.
#
mas 27 بهمن 1396
سلام دیروز مودم اسیاتک نصب کردن .اما گفتن مشکل مخابراتی داره ..ممکنه از سیم کشی ساهاتون باشه..الان سیم کشی رو کلا عوض کردیم و و سیم و پریز جدید خریدیم و وصل کردیم اما هنوز مشکل برطرف نشده.چراغ dsl اصلا روشن نمیشه..باید چکارکرد? تنظیمات مودم هم درسته..خود مودم هم مشکلی میگن نداره..
مشکل از چیه?
#
کیمیا ارتباط 27 بهمن 1396
سلام
اگر از درستی خط تلفن و اتصال اسپلیتر اطمینان دارید باید مشکلتون رو از isp سرویس دهنده اینترنت پیگیری کنید.
#
سعید 06 اسفند 1396
باسلام اگه سیم تلفن اتصال بکنه هزینه داره منظورم اینه پسرم برداشته بهم وصل کرده ویک لامپ ال ای دی روشن کرده حالا این برای من هزینه داره یانه واحتمال خرابی میده وقتی لامپ روشنه خط تلفن ثابت اشغاله یا نه
اگه جواب بدین ممنون میشم
یاعلی
#
کیمیا ارتباط 07 اسفند 1396
سلام
از سیم تلفن نباید برای چنین کاری استفاده بشه و ممکنه موجب قطعی خط بشه در مورد هزینه یا مسائل دیگر اطلاعی ندارم.
#
h.m 13 اسفند 1396
سلام یه دستگاه پوز دارم برای شرکته به خط تلفن جدید وصل کردم و برق دستگاه روشن نمیشه دکمه روشنش کدومه؟
برای خط جدید چیزی نباید تعریف بشه ؟ چیکار باید بکنم؟
#
کیمیا ارتباط 13 اسفند 1396
سلام با پشتیبانی پوز تماس بگیرید.
#
امید رضائیان 14 اسفند 1396
سلام رانژه مخابراتی انجام شده اما چراغ adsl مودم روشن نمیشه هیچ کدوم از پیریز های تلفن اتصال adsl نمیده روی مودم،و مودم هم سالم هستش تست شده جایی دیگه
مشکل از کجاست؟؟
#
کیمیا ارتباط 15 اسفند 1396
سلام
اگر به همان خط تلفن که اینترنت وصل هست وصل کردید و چراغ DSL روشن نیست باید از سرویس دهنده اینترنت موضوع را پیگیری کنید.
#
مجتبی 21 فروردين 1397
سلام
خط جدید خریداری کردم تا درب منزل اومده به چه کسی باید تماس بگیرم برای وصل کردن؟
#
کیمیا ارتباط 22 فروردين 1397
سلام
در صورت تمایل با شماره تماس شرکت تماس بگیرید و نیاز خود را با واحد فروش مطرح نمایید.

نظر یا پرسش خود را مطرح کنید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 24 (مجتمع میلاد)، ورودی 3، واحد 3

تلفن : 22446068 -021 خط ویژه

09022446068 و 22451821

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا