یکی از مشکلات کاربران تلفن نویز خط تلفن می باشد. برای بر طرف کردن مشکل نویز خط تلفن که گاها روی کیفیت صدا اثر گذار می باشد و موجب افت کیفیت تماس روی تلفن هاس سانترال یا تلفن خانگی می شود و یا موجب کاهش سرعت اینترنت  adsl  اثر منفی روی آن می شود نکاتی را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.

مشکل نویر خط تلفن و adsl

برای حل مشکل نویز خط تلفن باید به عوامل شکل گیری آن توجه کنیم. در ابتدا برای اینکه از گذاشتن زمانی بیهوده و هزینه بی مورد جلوگیری کنیم باید اطمینان حاصل کنیم مشکل نویز یا کیفیت پایین صدا مربوط به مخابرات نباشد. برای این منظور در درب ورودی ساختمان سیم ارتباطی خط تلفن خود را از سمت داخل ساختمان قطع می کنیم و یک گوشی تلفن را به دو سر سیمی که از سمت مخابرات آمده است متصل میکنیم.

دقت داشته باشیم اگر با انجام این تست هنوز مشکل نویز وجود داره پس طبیعتا باید موضع را با اعلام خرابی به مخابرات پیگیری کنیم. اگر وقتی تلفن به سیم های ورودی مخابرات متصل هست و مشکلی نداریم باید مشکل را در مسیر ارتباطی سیم های ورودی ساختمان تا پریز های تلفن درون واحد دنبال نماییم و عیب یابی کنیم.

نویز کابل کشی درون ساختمان

معمولا در مشکلات نویز درون ساختمان چند مشکل متداول هست که در اینجا بررسی میکنیم. سه مورد متداول که میتواند منجر با کاهش کیفیت صدا و یا افت سرعت اینترنت adsl شود را بررسی می نماییم.

مورد اول

مورد اول مشکل امتداد سیم های تلفن در کنار کابل برق هست که باعث نویز روی سیم تلفن می شود. پس اگر چنین موردی را مشاهده کردیم باید حتب المقدور سیم های تلفن و کابل های برق را در مسیر های متفاوتی قرار دهیم.

مورد دوم

مورد دوم سربندی های سیم های تلفن هست که ممکنه در مسیر با یک سیم دیگر متصل شده باشد و یا در محیطی مرطوب باشد یا اتصال سیم ها به صورت کامل نباشد و تکان ها یا کشیدگیهای اندک موجب قطع و وصلی یا اختلال در صدا می شود.

مورد سوم

مورد سوم فرسودگی کابل های تلفن درون ساختمان هست که ممکنه اثراتی مثل همشنوایی را بر روی یکدیگر داشته باشند. با توجه به توضیحات داده شده اگر یکی از این معایب را به صورت مشخص پیدا کردیم می توانیم با رفع آن مشکل را مرتفع کنیم. ولی در برخی اوقات این عیب یابی به این سادگی انجام پذیر نیست به همین جهت شاید به این جمع بندی برسیم که بهتر است کابل مخابراتی را تعویض کنیم. در چنین شرایطی در نظر داشته باشید بهتر هست به جای استفاده از کابل هایی مانند کابل آیفون بهتره از کابل مخابراتی استفاده کنیم و حتی المقدور از کابل هایی با سطح مقطع بالاتر استفاده کنیم.

در صورتی که در این زمینه سوالای داشتید میتوانید آن را در ذیل همین مطلب در بخش پرسش یا نظر مطرح کنید، تلاش میکنیم در اولین فرصت به سوالات مطرح شده در این بخش پاسخ لازم داده شود.

خواندن 82874 دفعه

HEADER 

#
محمد 04 آبان 1396
سلام
وقتي گوشي رو ميگذاريم صداي آهنگ انتظار شنيده ميشه مشكل از كجاست؟
#
کیمیا ارتباط 04 آبان 1396
سلام
عدد 1 را بزنید قطع می شود. لطفا سوالات خود را در بخش مربوطه مطرح کنید.
#
نعیمی 04 آذر 1396
سلام پس از یکبار قطع و وصل کردن کابل تلفن به گوشی, برای تماس های ورودی صدا ندارم, مشکل از کجاست و چگونه آن را رفع کنم؟ panasonic kx-ts880mx
#
کیمیا ارتباط 04 آذر 1396
سلام
با اسپیکر هم تست کنید اگر تفاوتی نداشت گوشی را روی یک خط دیگر تست کنید
#
كامران 09 آذر 1396
سلام
سانترال نصب كردم . ولي از ساعت 5 صبح تا 9 صبح پارازيت و خش خش شديد روي خطوط داخلي هست .
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
ايا دستگاه پارازيت گير وجود نداره تا نصب كنم
#
کیمیا ارتباط 11 آذر 1396
سلام
احتمالا خطوط تلفن در کنار کابل برق عبور داده شده اند و یا مشکلی مشابه دارند باید نویز خطوط را برطرف نمایید
#
شیرکو 25 آذر 1396
با سلام
از خطوط داخلی که ۹رو میزنی و خط شهری ازاد میشه وقتی شماره ای رو میگریم وصل نمیشه و انگار رقمی کم دارد ولی از تلفن۷۷۳۰راحت شماره گیری میشه و زنگ میخوره.چطور رفع مشکل کنم
#
کیمیا ارتباط 26 آذر 1396
سلام
ممکنه طول بده برای شماره گیری که مساله dtmf هست و یا ممکنه با شماره گیری 9 بوق آزاد پخش نشه که دسترسی به خط ندارد و یا ارور دهد به این معنی که دسترسی به شماره گیری عددی خاص مانند صفر را ندارد پس شما باید توضیح دقیق تری از مشکل بدهید.
#
شیرکو 26 آذر 1396
بعد شماره گیری صبر که میکنی بوق ممتد میاد که شماره کامل نیست و شماره هایی که صفر داشته باشه یا عدد خاصی رو شماره گیری نمیکنه.برای خطوط شهری هم همینه.با عدد نه خط ازاد میشه مشکلی نداره خط های کمی هم بسته شده و فقط سه جک ورودی ازاده.از داخلی ها نمیشه شماره ای رو گرفت.خطوط برای داخلی ها هم ازاده و صفر بسته نشده
#
کیمیا ارتباط 28 آذر 1396
در بخشی فرمودید شماره هایی که صفر داشته باشه یا عدد خاصی شماره گیری نمیکنه و در بخش خطوط برای داخلی ها آزاده و صفر بسته نشده ممکنه منظورتون به درستی انتقال داده نشده باشد. پیشنهاد میکنم از یک کارشناس سانترال بخواهید به صورت حضوری سیستم را بررسی نماید.
#
غنی 07 خرداد 1400
سلام همین مورد داریم چکار کنم
#
کیمیا ارتباط 08 خرداد 1400
باید توسط کارشناس برنامه ریزی سانترال بررسی شود.
#
رفیعی 14 بهمن 1396
با سلام یه سوال میخاستم بپرسم من یه کاری هست تو اداره دستگاه سانترالtda100dمیخایم چندتا داخلی اصافه کنیم در حلل حاضر 16 خط شهری 8 خط داخلی دیجیتال داریم ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 15 بهمن 1396
سلام
لطفا سوال خود را در بخش مربوطه بپرسید
متناسب با داخلی آنالوگ یا دیجیتالی که نیاز دارید باید کارت تهیه کنید. کارت 0172 ظرفیت 16 داخلی دیجیتال و کارت 1176 ظرفیت 16 داخلی انالوگ را دارا می باشند.
#
خالقی 05 فروردين 1397
سلام... خط تلفن ما نویز شدید و اصطلاحا" خش خش داره البته نکته فابل توجه اینجاست که مثلا" گاهی اصلا" هیچ مشکلی نداره خصوصا" وقتی کابل رو عوض میکنم و یا سوکت هارو دوباره عوض میکنم این نویز برطرف میشه ولی به یکی دوساعت نمیکشه که دوباره به حالت اول برمیگرده و خش خش شدید میاد تو گوشی... هر کاری هم بگین کردم، گوشی رو عوض کردم، کابل مستقیم کشیدم، سر خط نصب کردم، با اسپلیتر بدون اسپلیتر، مخابرات هم اومده اینجا تست کرده ولی همینه اولش خوبه بعد یهویی و بطور ناگهانی نویز شدیدی میاد تو خط و هم اینترنت کلا" میپره و نمیاد و هم خش خش شدید میاد تو گوشی تلفن... ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا" دیگه خستم کرده
#
کیمیا ارتباط 09 فروردين 1397
سلام
اگر این مشکل تصادفی را در درب ورودی هم دارید مشکل از مخابرات هست که باید خط رو تغییر بدن البته موضوع متداولی نیست و باید خودشون تایید کنن ولی اگر درب منزل این حالت تصادفی را ندارید احتمالا نویز تصادفی شبیه برق در داخلی ساختمان دارید.
#
محمد 03 خرداد 1399
مودم و تلفن بیسیم رو در کنار هم به یک اسپلیتر وصل کنین
#
محمد هروی 16 فروردين 1400
سلام مشکل شما درست شده یا نه، 3 سال از ارسال پیام شما میگذره امیدوارم ببینید پیام رو، آخه برای منم این اتفاق افتاده و نه مخابرات قانع میشه که مشکل از سمت اونهاست و نه سرویس دهنده اینترنت، من سیم کشی و اسپلیتر و تلفن و حتی تلفنم عوض کردم ولی بازم فایده نداره.
#
کیمیا ارتباط 17 فروردين 1400
سلام
اگر اسپلیتر را عوض کردید و تست را در درب ورودی ساختمان انجام دادید و سیم های داخل قطع هست و باز مشکل دارید این یعنی مشکل از مسیر کابلی قبل از ورود به منزل هست و از دست شما کاری ساخته نیست معمولا سیم بان مخابرات خودش رو در مورد بوق مسول میدونه نه نویز خط و برای همین باید موضوع رو از سرویس دهنده پیگیری کنید اگر به هر دلیلی سرویس دهنده همکاری نمیکنه چاره ای جز تعویض سرویس نیست.
#
فریادرس 21 فروردين 1397
سلام.
گوشی رو که برمیداری صدا میره روی اسپیکر مشکل چیه
#
کیمیا ارتباط 22 فروردين 1397
سلام
اگر به همین نحوی که گفتید باشد احتمالا گوشی تلفن مشکل دارد به تعمیرکار نشان دهید.
#
امید 01 ارديبهشت 1397
سلام خسته نباشید من الان سرعت نتمو بردم بالا وقتی که تلفن خونه رو برمیدارم یا اینکه مثلا کامیپوترمو روشن میکنم چراغ های adsl میره درحالی که نیوز گیرم دارم میخواستم بدونم مشکل از کجاس
#
کیمیا ارتباط 02 ارديبهشت 1397
سلام
مشکل نویز خط میتونه باشه باید نسبت سیگنال به نویز توسط سرویس دهنده اینترنت بررسی و سرعت بر اساس وضعیت خط تنظیم گردد.
#
ابوالفضل 10 خرداد 1398
سلام داداش مشکل منم همینه اگه مال تو رفع شد به منم خبر بده چه کردی؟
#
حسيني 23 خرداد 1397
سلام
روي خط ما نويز شديدي وجود داره از سر خط هم تست گرفتم باز هم بود بايد چيكار كنم؟
#
کیمیا ارتباط 24 خرداد 1397
سلام
به سریس دهنده اینترنت اعلام کنید از طریق مخابارت پیگیری می کنند.
#
مجید 28 خرداد 1397
با سلام
ظرفیت هر کارت برای افزایش خط ورودی و داخلی برای سانترال Tda200 چند خط می باشد.
#
کیمیا ارتباط 28 خرداد 1397
سلام
لطفا سوال را در بخش مربوطه مطرح نمایید
برای خطوط ورودی کارت 8 و 16 پورت و برای خطوط داخلی کارت های 16 پورت آنالوگ و دیجیتال می باشند.
#
مهدی 01 مرداد 1397
باسلام و تشکر
من خط تلفن و به اسپلیتر متصل کردم.خروجی مودم اسپلیتر و دادم به مودم و خروجی خط تلفن و دادم به ورودی سانترال.با این کار نویز شدیدی میاد که منجر به قطع شدن اینترنت میشه.با قطع کردن سانترال از خروجی اسپلیتر دیگه قطعی اینترنت ندارم.ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 03 مرداد 1397
سلام
یا ورودی لاین با خروجی فون را اشتباه زده اید و یا اسپلیتر خراب می باشد.
#
علیرضا 13 مرداد 1397
سلام خسته نباشید
من اینترنت مودمم نمیدونم چرا سرعتش هی بالا پایین میشه اسپلیتر هم تست کردم سالم بود سیم ها سالام بود مودم هم امتحان کردم سالم بود فک میکنم نویز میندازه اینطوری میشه کسی میدونه چرا اینطوری میشه؟
#
کیمیا ارتباط 15 مرداد 1397
سلام
نسبت سیگنال به نویز snr را روی مودم چک کنید اگر خیلی پایین باشد ناشی از نویز هست. مودم را ببرید درب ورودی ساختمان اگر انجا مشکلی نداشت سیم کشی داخلی شما مساله دارد اگر آنجا هم به همین منوال بود به شرکت سرویس دهنده اینترنت موضوع را اطلاع دهید.
#
علیرضا 15 مرداد 1397
از داخل پارکینگ؟
#
کیمیا ارتباط 16 مرداد 1397
در محلی که ورودی کابل مخابراتی می باشد. معمولا در ورودی ساختمان تعبیه شده است.
#
حسین 02 شهریور 1397
سلام خسته نباشید اقا ما خطمون خیلی نویز داره و اینترنت مرتب قطع میشه یا کیفیتش خیلی پایینه . ما گفتی مشاید مشکل از سیم کشی داخل ساختمونه9 اومدیم یه کابل تلفن جدا از ورودی کشیدیم تو خونه یه مدت خوب بود باز خراب شد حالا بعضی وقتا به جایی که سیما به هم وصل شدن منظورم کابل مخابرات به کابلی که کشیدیم تا خونه اتصال برای یه مدت کوتاهی خوب میشه ولی باز خراب میشه
حتی تو خط تلفن هم صدای خش خش میاد بعضی وقتا خیلی هم شدید میشه
#
کیمیا ارتباط 03 شهریور 1397
سلام
اگر این مشکل در درب ورودی هم وجود دارد مشکل را از طریق سرویس دهنده اینترنت و مخابرات موضوع را پیگیری کنید.
#
اسماعيل 30 مهر 1397
با سلام
در ورودي بوق آزاد داريم و adsl برقراره ليکن تلفن بوق آزاد نداره و صداي هوا داره اگر مشکل سيم کشي داخليه چرا اينترنت کار ميکنه؟ اگر نويز داره چرا بوق آزاد کلا ندارم؟
#
کیمیا ارتباط 01 آبان 1397
سلام
مودم را باید به خروجی اسپلیتر وصل کنید. مودم را قطع کنید و فقط تلفن را به صورت مسنقیم وصل کنید.
#
امیر 26 آذر 1397
باسلام یه زحمتی براون داشتم آگه میشه راهنمایی کنین من دیر اینترنت مخابرات گرفتم امروز همه چیزش رو تنظیم کردن تموم شد ولی الان من تلفن خونه رو برمیدارم صدای خش خش زیادی میاد در ثانی اینترنت همه به جای این که چهار تا چراغ روشن باشه دوتا روشنه و اصلا وصل نمیشه مشکل ازا کجاست ممنون بابت این که جواب بدین
#
کیمیا ارتباط 27 آذر 1397
سلام
باید خط تلفن را به اسپلیتر وصل کنید و بعد خروجی دیتا را به مودم و خروجی لاین را به تلفن وصل کنید.
#
عماد 15 دی 1397
سلام
در مورد کابلهای تلفن طوسی (هوایی) که یک روکش فویل آلومینیومی دارند
و یک مفتول نازک هم کنار زوج سیم ها در طول کابل کشیده شده...

آیا در این مدلها هم، اگر کنار کابل برق باشند، روی زوج سیمهای تلفن
نویز میفته؟

اگر بله، در صورتی که اون مفتول نازک یا فویل را در یک سر کابل
به زمین وصل کنیم (یا به یک لوله کشی فلزی موجود، یا داکت فلزی
یا موارد مشابه) آیا نویز رو از بین نمیبره؟

ممنون از توجه و پاسخگویی شما
#
کیمیا ارتباط 18 دی 1397
سلام
بله نویز بستگی به جریان عبوری از کابل برق و میدان ناشی از آن می باشد. اگر کابل دارای فویل باشد و اتصال به زمین داشته باشد مقدار از این تاثیر را میتواند کاهش دهد ولی این به صورت مطلق نیست.
#
عماد 15 دی 1397
سلام
در تنظیمات خطوط شهری در دستگاه سانترال، بخشی هست که مشخصات
خطوط شهری رو باید وارد کنیم.

یکی از اونها اینه که سیستم خط تلفن
A-law
هست یا
μ-law

از کجا بفهمیم در کشور ما کدوم سیستم هست؟

ممنون از توجه و پاسخگویی شما
#
کیمیا ارتباط 18 دی 1397
سلام
همچین چیزی برای خطوط شهری و روی سانترال معنی ندارد. این دو کدک voip هستند که برای داخلی ip یا ترانک ip استفاده می شوند و تعیین کننده استاندارد و سطح فشرده سازی پکت ها می باشد. این که از کدام کدک استفاده شود، بر اساس توافق بین دو طرف یعنی سروریس دهنده و سرویس گیرنده می باشد ولی معمولا از هر دو کدک سرویس دهنده ها پشتیبانی می کنند.
#
عماد 19 دی 1397
سلام

در نرم افزار تنظیمات سانترال پاناسونیک
KX-TDA Maintenance Console
در حالت پیشرفته (یا با جزئیات)

برای دستگاه سانترال KX-TDA100
که آنالوگ است و از voip پشتیبانی نمیکند

بخش 2.9 (system options)
تب دوم (option 2)

در قسمت CODEC
هم برای system codec و هم برای network codec
دو گزینه هست که یکیش باید انتخاب بشه.
A-Law و μ-Law

کدام درست تر است؟

اگر به سیستم فشرده سازی سیگنال در بخش انتقال شرکت مخابرات برمیگردد
در صورتی که در تنظیمات سانترال گزینه متفاوتی انتخاب شود
آیا در کیفیت مکالمه تأثیر میگذارد؟

ممنون از توجه و پاسخگویی شما
#
کیمیا ارتباط 20 دی 1397
سلام
همان طور که عرض شد این کدک ها مربوط به زمانی می باشد که از تماس تحت شبکه استفاده می شود و روی TDA هم مربوط به تماس تحت شبکه می باشد. برای آشنایی با کدک ها به مطلب زیر مراجعه کنید.
http://goo.gl/n7VpQf
#
محمد 02 بهمن 1397
سلام سیم کشی تلفن مغازه و خانه یکی هستش ینی خط تلفن مشترک دارند ولی از دستگاه کارتخوان استفاده میشه نمی دونم نویز میوفته رو خط چی میشه مودم قطع میشه و بعد ۱دقیقه دوباره وصل میشه روزانه بالای ۳۰تا۴۰بار این اتفاق میوفته میشه راهنمایی کنید باتشکر
#
کیمیا ارتباط 02 بهمن 1397
سلام
باید دستگاه کارتخوان و تلفن را به خروجی phone اسپیلتر بزنید تا با اینترنت تداخل نداشته باشد.
#
عزیز 20 بهمن 1397
خط تلفن ثابت من صدای رادیوی استانی رویش می باشد به طوری که به آری که به آسانی نمی شود صدای مکالمه را شنید چکار کنم ممنون می شوم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 23 بهمن 1397
سلام
لطفا از درج چند باره یک سوال پرهیز نمایید.
احتمالا مسیر سیم تلفن در کنار لوله یا موارد مشابه می باشد که وظعیت آنتن را پیدا کرده است. مسیر سیم تلفن را بررسی کرده و ایزوله نمایید.
#
جابر 29 بهمن 1397
خط adsl ما از وقتی بارون اومده نویز زیاد داره چی کار باید کرد
#
کیمیا ارتباط 30 بهمن 1397
اگر سیم کشی داخلی و اتصالات آن در معرض باران هستند باید خودتان مسیر را اطلاح کنید اگر روی سیم ورودی مخابرات هم این مشکل وجود دارد باید اعلام خرابی نمایید.
#
محمد 19 فروردين 1398
سلام . شماره تلفن ثابت ما را وقتی کسی از بیرون میخواد بگیره فقط یکبار زنگ میخوره بعد قطع میشه . سیم کشی داخل هم چک شده میخواستم ببینم مشکل از چیه . ممنون
#
کیمیا ارتباط 19 فروردين 1398
سلام
در محل ورودی ساختمان خط مخابراتی را به تلفن وصل کنید اگر مشکل کماکان برقرار بود به مخابرات اعلام خرابی کنید.
#
حسین 07 ارديبهشت 1398
سلام
ازاسپلیتر برای جداسازی ورودی کابل مختبرات به منزل استفده میکنم وخروجی اسپلیتر به مودم وخروجی دیگرش به سیمکشی برای پریز های تلفن الان وقتی تلفن را جواب میدیم یا تلفنی را از پریز در میاریم اینترنت قطع میشه تا دوباره تلفن وارد مدار نشه چراغ اینترنت مودم روشن نمیشه مشکل کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 07 ارديبهشت 1398
سلام
خروجی اسپلیتر تا مودم و تلفن نباید فاصله طولانی باشد باید اسپلیتر را در نزدیکی تلفن و مودم بزارید مشکلی که مطرح کردید احتمالا به دلیل آن است که گوشی تلفن قبل از اسپلیتر با خط تلفن ارتباط دارد.
#
حسین 16 خرداد 1399
سلام ببخشید این مشکلی که میگن گوشی تلفن قبل از اسپلیتر با خط تلفن ارتباط دارد چگونه میشه رفع کرد
#
کیمیا ارتباط 17 خرداد 1399
سلام
خوب ابتدا خط تلفن را به اسپلیتر وصل کنید و مطمئن بشید که خط تلفن به جای دیگری وصل نباشد بعد گوشی تلفن و مودم را به خروجی اسپلیتر وصل کنید.
#
داوری 22 ارديبهشت 1398
باسلام
خسته نباشید خط تلفن زیاد نویز می اندازد لطفا کمکم کنید
#
کیمیا ارتباط 22 ارديبهشت 1398
سلام
سیم مخابرات را درب ورودی ساختمان از سیم داخلی جدا کنید و همانجا تلفن را وصل کنید اگر نویز وجود داشت مشکل مخابراتی می باشد که باید اعلام خرابی کنید اگر نبود مشکل از سیم کشی داخلی ساختمان می باشد.
#
علی 25 ارديبهشت 1398
سلام حدود ۱ ماهه که قبظ تلفنو پرداخت نکردم و سرعت اینترنتم از ۲ مگابایت دانلود به ۲۰۰ کیلوبایت رسیده به شرکت اینترنت زنگ زدم گفت کارشناس میفرسیم کارشناس اومد گفت بوق ندارید به مخابرات زنگ زدم اومدن پایینو چک کردن گفتن تلفنت پرداخت نکردی قطع نشده و رو قبض ماه بعد میاد و مشکلی نداره و مشکل از واحدتونه خواستم بدونم اگه برق کار بیاد و مشکل قطع شدن بوق واحدو درست کنه سرعت اینترنتم بر میگرده یا نه ؟
و البته کارشناس گفت نویزتون بخاطر قطع شدن بوقه
#
کیمیا ارتباط 28 ارديبهشت 1398
سلام
برید مخابرات خط رو وصل کنید بعد در درب ورودی ساختمان از وصل بودن خط اطمینان حاصل کنید و مودم را درب ورودی وصل کنید اگر سرعت معمول را داشتید و روی پریز داخل واحد مشکل داشتید مسیر داخلی ساختمان مشکل دارد.
#
سجاد 26 ارديبهشت 1398
سلام. من به تازگی خط adsl نصب کردم. وقتی تازه مودم رو روشن میکنم تا چند ساعت مشکلی نداره ولی بعدش یهو چراغ شبکه قطع میشه و دیگه نمیاد تا وقتی تلفن رو یه لحظه برداریم و بذاریم چراغ چشمک میزنه و میاد. مشکل از سیم کشی و اسپلیتر نیست چون همه رو تست کردم. مسئولم اومد خونمون تست کرد و گفت خوبه ولی دو ساعت بعد از رفتنش قطع شد.
#
کیمیا ارتباط 28 ارديبهشت 1398
سلام
قطع شدن dsl به معنوی مشکل در خط تلفن می باشد که ممکن است قطعی یا افزایش نویز موجب آن بشود. اگر در ورودی ساختمان هم این مشکل تکرار می شود مشکل مخابراتی است در غیر اینصورت سیم کشی داخلی می باشد.
#
ارش 03 خرداد 1398
سلام ، تلفن اداره وقتی شماره های غیر از شماره های داخلی رو میگیرم ،برگشت صدای خودم رو داره ، طوری که اصلا متوجه نمیشم چی میگم ،به سختی یه مکالمه دارم ،ممنون میشم راهنماییم کنید این مشکل حل کنم
#
کیمیا ارتباط 04 خرداد 1398
سلام
باید یک کارشناس بخواید موضوع را بررسی کند اگر داخلی آنالوگ هست باید ابتدا با حذف سیم کشی روی خود پورت سانترال تست شود.
#
نوید 19 خرداد 1398
سلام.snr اینترنت ما بین ۵ تا ۱۲ هست و هرازگاهی اینترنت قطع میشه.کابل تلفن از مسیر لوله آلومینیومی در کنار کابل ماهواره کشیده شده.احتمال داره نویز خط از همین باشه؟
#
کیمیا ارتباط 20 خرداد 1398
سلام
کابل برق میتونه موجوب نویز بشه snr نباید کمتر از 10 باشه ابتدا در ورودی ساختمان تست کنید.
#
محمد 20 خرداد 1398
سلام . با باز و بسته شدن درها یا جابهجایی امواج ، اینترنت مودم قطع میشود . راه حل چیست؟
آیا دکل مخابراتی که نزدیک ما است تاثیرگذار است ؟
تشکر از سایت فعالتان
#
کیمیا ارتباط 21 خرداد 1398
سلام
منظور از جابه جایی امواج را متوجه نمیشم. اگر اینترنت adsl دارید ارتباطی به این موضوع ندارد میدان حاصل از کابل برق و یا اتصال های نا مناسب و تحت فشار بودن سیم یا دیگر مصرف کننده ها می توانند منجر به نویز شود.
#
نوید 21 خرداد 1398
سلام.خط تلفن من بعضی اوقات بوق نداره و یا سوت میکشه ولی اینترنت وصله .snr بین ۷ تا ۱۷ متغیره.تست کردم از کابل های داخلی نیس چون از سیم ورودی به خانه چک کردم همینطور بود.نت هم بعضی اوقات قطع و وصل میشه.احتمال داره از سرویس دهنده اینترنت باشه؟
#
کیمیا ارتباط 22 خرداد 1398
سلام
مشکلی که برای خط تلفن گفتید ارتباطی به سرویس دهنده ندارد به مخابرات اعلام خرابی نمایید. زمان قطعی اینترنت اگر موضوع را به سرویس دهنده اطلاع دهید و مشکل از خط باشد خودشان با مخابرات پیگیری می کنند.
#
حسن 21 خرداد 1398
سلام . اینترنت idsl خانه برقرار است و مشکلی نداره اما خط تلفن قطع است و روی صفحه نمایش تلفن check phone line نوشته شده علت چیه؟
#
کیمیا ارتباط 22 خرداد 1398
سلام
مودم را قطع کنید و یک تلفن معمولی به خط وصل کنید اگر مشکلی نبود احتمالا گوشی تلفن و یا اسپلیتر دچار مشکل شده است.
#
آریان 25 خرداد 1398
سلام آقا یه سوال تورو خدا جواب بدید. من تا ساعت ۵.۵ یا ۶ عصر اینترنت adsl که دارم کار میکنه بعد از اون که هوا تاریک میشه دیگه وای فایم قطع میشه دوباره وصل میشه برای چند ثانیه کار میکنه بعدش دوباره از کار میوفته مشکل از مرکز نیست از مودم هم نیست چون مودم های دیگه هم امتحان کردم نمیدونم تورو خدا راهنمایی کنید دوستان.
#
کیمیا ارتباط 26 خرداد 1398
سلام
اینطور که مطرح کردید احتمالا مصرف کننده های برق شبیه چراغ های محیطی با تاریک شدن هوا فعال میشن و احتمالا منجر به نویز روی خط تلفن شما می شوند.
#
آتريسا 02 تیر 1398
با سلام ما مدتى سرويس adsl مخابرات رو فعال كرديم مودم خريديم مودم رو تنظيم كرديم اما بازم اينترنت وصل نميشه به ٢٠٢٠هم زنگ زديم گفتن از اينجا وصله مشكلى نيس و ممكن سيم كشى مشكل داشته باشه مودم هم روشن ميشه روى خط تلفن خيلى نويز داره حتى با نويز گير ميشه بگيد چيكار كنيم
#
کیمیا ارتباط 03 تیر 1398
سلام
باید درب ورودی ساختمان با قطع کردن اتصال داخلی ساختمان مودم رو وصل کنید و تست بگیرید اگر نویز داشت باید مخابرات مشکل رو حل کنه اگر نه باید سیم کشی داخلی تون رو بررسی کنید.
#
مجید 23 تیر 1398
سلام دوست عزیز تلفن دفتر من بوق ازاد داره ولی شماره که میگیری بوق اشغال میزنه ایراد کجاست
#
کیمیا ارتباط 23 تیر 1398
سلام
ابتدا قبل از سانترال با خط تماس بگیرید اگر درست بود یک مرتبه سانترال را ریست و مجدد برنامه ریزی کنید.
#
حسن 27 تیر 1398
سلام . زنگ خور تلفن کار نمیکنه .من دو تلفن در مسیر دارم یکی پاناسونیک بیسیمیه و یکی معمولی . ولی هنگامیکه از بیرون تماس میگیرم زنگ هیچکدام از تلفن ها کار نمی کنه با اینکه خط برقراره و اینترنت نیز هست علت چیه ؟ بعضی وقتها هم بوق اشغال می زنه. اما تماس گرفتن با هر یک از گوشیها از داخل خونه مشکلی نداره .
#
کیمیا ارتباط 27 تیر 1398
سلام
از ورودی منزل قبل از اتصال به سیم داخل خط را تست کنید اگر مشکل نبود مسیر تا ورودی واحد تست کنید و سپس پریز ها را ممکن است در مسیر مشکلی باشد.
#
دادگر 10 مرداد 1398
سلام این شرکت ها ی سرویس اینترنت که برای خط نویز دار هزینه اضافی می گیرن کارشون قانونیه؟
#
کیمیا ارتباط 10 مرداد 1398
سلام
اطلاعی از این موضوع نداریم چنین مواردی را از مخابرات استعلام کنید.
#
محمد 18 مرداد 1398
سلام خیلی خوشحال شدم همچنین سایتی پیدا کردم
من خطم نویزش یک جوریه که یهو snr میره پایین و نت کم سرعته تا چند ثانیه همینجوریه و مودمو که خاموش میکنم درست میشهمیشه گفت نویزش تصادفیه و همیشه نیست
مودم هم فقط سره خط وصله
اینم بگم وقتی به خط زنگ میزنم ADSL ریست میشه چه با اسپیلیتر چه بدونه اسپلیتر!
از مودم و تلفن مشکل نیست چون تغیرشونم دادم همینجوریه
ممنون میشم جوابه منم بدین
#
کیمیا ارتباط 19 مرداد 1398
سلام
اینکه با زنگ خوردن اینترنت قطع میشه مشکل از اسپلیتر می تونه باشه ولی نویز به عوامل مختلفی بستگی داره برای تست مودم رو به سیم ورودی وصل کنید و سیم داخلی را قطع کنید اگر کاهش snr در ورودی ساختمان هم بود باید با سرویس دهنده در میان بگزارید تا از مخابرات پیگیری کنند.
#
محمد 19 مرداد 1398
میگن مشکل بینه مسیره
چجوری 3 کیلومتر سیم رو بفهمیم از کجا نویز داره؟
کابل ورودی 10 تا سیم به رنگای مختلف داره
که ابیو سفیدش وصل کردم
#
کیمیا ارتباط 20 مرداد 1398
بین مسیر توسط شما قابل بررسی نیست باید خود مخابرات بررسی کند.
#
عطیه 18 مرداد 1398
با سلام هنگامی که اینترنت روشنه تلفن منزل به کلی قطع میشه میخواستم ببینم مشکل در چیت
#
کیمیا ارتباط 19 مرداد 1398
سلام
خط تلفن ورودی تنها باید به ورودی اسپلیتر وصل باشد و خروجی modem اسپلیتر به مودم و خروجی phone گوشی تلفن متصل شود.
#
مهرا 20 مرداد 1398
با سلام و عرض خسته نباشید؛
به تازگی تلفن رومیزی پاناسونیک خریده‌ایم که مشکل عجیبی با مودم خانه دارد: هنگامی‌که مودم وصل خش خش و نویز شدیدی روی خط شنیده شده و تا مودم را خاموش می‌کنیم مشکل برطرف می‌شود. پیش از این مشکلی با دیگر تلفن‌ها نداشتیم. با اسپلیتر هم مشکل حل نشده است. درصورت امکان، راهنمایی فرمایید.
#
کیمیا ارتباط 20 مرداد 1398
سلام
اگر گوشی را بدون مودم روی خط با کیفیت مناسب استفاده می کنید احتمالا اسپلیتر مشکل دارد.
#
مهرا 21 مرداد 1398
درود و سپاس از پاسخ گویی.
اسپلیتر را باید بر سر راه تلفن رومیزی قرار دهم یا مودم؟ در حال حاضر اسپلیتر را برداشتم و مشکل همچنان ادامه دارد.
#
کیمیا ارتباط 22 مرداد 1398
خط شهری به ورودی line اسپلیتر و گوشی تلفن به پورت phone و مودم به خروجی data یا modem متصل می شود.
#
مهرا 24 مرداد 1398
بسیار سپاسگزارم.
درصورتی که تلفن و مودم در دو جای مختلف قرار داشتند چه باید کرد؟ مودم به کامپیوتر وصل است.
#
کیمیا ارتباط 26 مرداد 1398
یا اسپلیتر در نزدیکی مودم قرار داد و خروجی phone مودم تا محل قرار گیری تلفن سیم کشیده می شود و یا مودم و تلفن را در یک نقطه قرار داده و کابل شبکه تا محل کامپیوتر کشیده می شود. روش های بی سیم هم می باشد که هزینه بیشتر می شود.
#
مهرا 29 مرداد 1398
بسیار سپاسگزارم. مشکل نویز تلفن با فیلتر نویز ADSL حل شد.
#
رادین 20 مرداد 1398
سلام به همگی
دوستان سیم تلفن و سیم ایفون تصویری منزل ما لز یک لوله خرطومی به داخل کشیده شده می خوام بدونم ۱. سیم ایفون می تونه نویز بندازه روی تلفن
۲. بجای سیم تلفن ، کابل شبکه بهتره استفاده کنیم
۳. کابل عالی برای آیفون تصویری چی سراغ دارین
#
کیمیا ارتباط 20 مرداد 1398
سلام
سیم آیفون نمی تواند منشا نویز باشد.
سیم تلفن فویل دار با سطح مقطع بالا استفاده کنید و از نبودن کابل برق در مسیر اطمینان پیدا کنید.
#
صادق 25 مرداد 1398
سلام.یه مشکل عجیب واسه خط تلفنم ایجاد شده..خط تلفن هر از گاهی قطع میشه یعنی بوق نداره ولی اینترنت وصله اما زمانی که بوق تلفن قطع میشه snr میاد پایین و مدام قطی داره اینترنت! و اما نکته جالبترش اینجاست که وقتی به شماره خونه زنگ بزنم تلفن زنگ میخوره و بعد از اون چندساعتی بوق تلفن وصل میشه و قطعی اینترنت ندارم
به نظرتون ممکنه مشکل از کجا باشه؟؟پشتیبانی اینترنت مخابرات ک هیچی حالیش نمیشه دری وری تحویل ادم میدن
#
کیمیا ارتباط 26 مرداد 1398
سلام
لطفا شان دیگران را رعایت بفرمایید.
اگر احیانا مشکل مخابراتی باشد شما نمی توانید اقدامی کنید و باید موضوع را از طریق شرکت سرویس دهنده اینترنت که اگر اینترنت مخابرات هست از خود مخابرات پیگیری کنید. برای اطمینان از منشا مشکل در زمان بروز مشکل از درب ورودی و درون واحد سلامت خط و مقدار snr هر دو را تست کنید. اگر در ورودی اتصال داخل را قطع کردید و باز مشکل بود اعلام خرابی کنید.
#
سعید 04 شهریور 1398
باسلام
سیم تلفن ازداخل پروفیل آهنی سایبان ردشده باشده باعث اتصالی خط تلفن میشه یعنی
مصرف تلفن میره بالا؟
باتشکر
#
کیمیا ارتباط 05 شهریور 1398
سلام
خیر اگر از کابل مناسب استفاده کند و اتصالی در مسیر نباشد یا برق کنار آن نباشد مشکلی ندارد.
#
عباس مقدم زاده 05 شهریور 1398
سلام، مشکلی که دارم اینه که نتم خیلی کنده یعنی سرعتش ثابت نیست میره بالا یا یهویی میاد پایین یا اصلا قط میشه با اینکه سرعت 4 مگ رزرو کردم ولی میگن ک خط شما نویز داره با اینکه کل کابل از خود جعبه بیرون تا خود مودم کشیدن برام مخابرات یعنی کابل تلفن مستقیم شده بدون قط و وصلی ولی بازم مشکلم پا برجاست باز هم میگن نوسز داره و تو راه کابل هیچ جا کابل برقی وجود نداره یه ساله کلافه شدم
#
کیمیا ارتباط 06 شهریور 1398
سلام
ممکنه مشکل از مخابرات تا شما و یا مربوط به خود ISP باشد اگر ورودی ساختمان هم این مشکل برقراره باید از سرویس دهنده اینترنت بخواهید موضوع رو پیگیری کند.
#
سجاد 17 شهریور 1398
سلام.وقتی تلفن رو برمیدارم صدای تماس همسایه رو میشنویم .مشکل از چیه؟
#
کیمیا ارتباط 23 شهریور 1398
سلام
کابل مشترکی خط تلفن هر دو در آن می باشد دارای مشکل است و به همین جهت همشنوایی دارید. اگر هر دو در یک ساختمان هستید ابتدا در ورودی ساختمان خط تلفن خود را تست کنید اگر مشکل وجود نداشت سیم کشی داخلی باید رفع عیب شود و در غیر این صورت به مخابرات اعلام خرابی کنید.
#
رضا 23 شهریور 1398
ممنون از مطلب خوبتون
تلفن منزل ما بی سیم هست و وقتی مودم روشنه آنقدر نویز داشت که بجز خاموش کردن مودم نمیشد باهاش صحبت کرد.
تنها کاری که کردم این بود که دو عدد سیم بلند (تلفن) حدود 2 متر خریدم یکی به تلفن بیسیم را دیگری به مودم از طریق splater وصل کردم و با فاصله 4 متری یکی رو این سر هال و دیگری رو اونور هال گذاشتم. مشکل نویز تلفن بطور کل رفع شد.
#
کیمیا ارتباط 24 شهریور 1398
موفق باشید.
#
amirhossein 31 شهریور 1398
سلام ببخشید سر بندی هایه سیم تلفت دقیقا کنار ریموت کنترل برق قرار گرفته چجوری میشه سیم تلفن رو مقاوم کرد من سرعت نت 8مگه ولی الان شده 1
#
کیمیا ارتباط 01 مهر 1398
سلام
نباید مسیری رو در کنار هم باشند یک نقطه خیلی موثر نیست. استفاده از کابل های شیلد دار یا قرار دادن در لوله میتونه تا حدی اثر میدان رو کاهش بده.
#
سبحان 03 مهر 1398
سلام . تلفن ما بیسیم و مارک پاناسونیکه . موقع صحبت کردن با تلفن باید حتما کنار پایه تلفن باشم و هنگامی ک کمی فاصله میگیرم مخاطب میگه صدات خش خشی شده وباید دوباره کنار پایه برگردم مخواستم بینم علتش چیه ؟
#
کیمیا ارتباط 03 مهر 1398
سلام
ممکنه آنتن تلفن مشکل داشته باشد باید به تعمیرار مراجعه کنید فعالیت ما در حوزه تلفن سانترال می باشد.
#
Sali 04 مهر 1398
سلام خط ما نویز زیادی داره اینو از line attention مودم فهمیدم اما اینجوریه که تو سرویسای سرعت پایین بدون مشکل وصل میشه اما سرعت بالا که انتخاب کنم وصل نمیشه (چراغ ای دی اس ال چشمک زنه بعد از چند ثانیه ثابت میمونه و دوباره خاموش میشه) خواستم ببینم راه حلش چیه
#
کیمیا ارتباط 06 مهر 1398
سلام
وقتی نسبت سیگنال به نویز پایین باشد امکان استفاده از سرعت های بالا نیست با کاهش پهنای باند خط قابل استفاده می شود. شما باید بررسی کنید مشکل داخلی دارید یا در ورودی هم به همین نحو هست و متناسب با آن موضوع را پیگیری نمایید.
#
مهرداد 13 مهر 1398
سلام.تلفن بیسیم پاناسونیک ما زمانی که از دستگاه مادر کمی دور میشویم صدای طرف مقابل بصورت نامفهوم شنیده میشود و وقتی نزدیک دستگاه مادر هستیم صدا طبیعی هست.البته اسپلیتر داریم اما زمانی هم که مودم را هم خاموش میکنیم این مشکل وجود دارد.نمیدانم مشکل از تلفن هست یا جای دیگر.
#
کیمیا ارتباط 14 مهر 1398
سلام
با توضیحاتی که داید یا آنتن تلفن مشکل دارد و یا نویز محیطی اثر گذار دارید اگر میتوانید در محل دیگری تست کنید اگر نه برای تعمیر کار بفرستید.
#
مرتضی امیرحسینی 15 مهر 1398
سلام وقت بخیر..من مشکل نویز داشتم و دارم و این مشکل عموما 11 شب تا 5.6 صبح است و گاهی هم کل روز و گاهی اصلا نیست.. با کلی تماس با خرابی مخابرات و شرکت اینترنتی ..از مخابرات خواستم که از جعبه تقسیم خود مخابرات که داخل کوچه هست برای من قیچی بزنند و از این کابل های 4 زوج فضای باز بزنند و مستقیم کشیدم حدود 12 متر پشت مودم و اسپلیتر هم نصب کردم برای تلفن و مودم تا 2.3 روز عالی بود بعد دوباره مشکل نویز و قطعی نت برگشت و من مودم عوض کردن و حدود 10 روزی هیچ مشکلی نداشتم باز امروز مشکل قطعی و نویز برگشت..به خرابی مخابرات زنگ میزنم میگه مشکل از شرکت اینترنتی هست به شرکت اینترنتی زنگ میزنم میگن مشکل از کابل کشی از مرکز مخابرات تا جعبه تقسیم داخل کوچه شما هست..حالا میخوام بدونم که ایا بنظر شما امکان داره من این کابل مشکلی 4 زوج مخابرات عوض کنم یه 12 متر کابل شیلد دار بگیرم مشکل بر طرف بشه.. یا در کل نظر شما چی هست راه حلی هست..ایا کابلی وجود داره که نویز رو بلوکه کنه ..نظر به اینکه من پهنای باند پایین هم گرفتم بازم این مشکل هست...سپاس از پاسختون
#
کیمیا ارتباط 16 مهر 1398
سلام
ممکنه اصلا مشکل از این بخش مسیر نباشه. اگر مطمئن شدید داخلی مشکل ندارید یعنی در زمان وجود نویز روی ورودی کابل مخابراتی بدون اتصال به داخلی مودم رو وصل میکنید همان وضعیت snr را دارد یعنی مشکل از مخابرات یا isp می باشد. در این صورت آن ها باید موضوع را بررسی کنند ممکن است مشکل از مسیر پست تا منزل باشد یا نباشد از رانژه یا هر چیز دیگری باشد که باید توسط مخابرات بررسی شود.
#
امیر 25 مهر 1398
سلام اینترنت خط تلفنم بعضی اوقات قطع و وصل میشه چه باید کرد؟ نیاز به نویز گیر هست یا خیر؟ ممنون
#
کیمیا ارتباط 28 مهر 1398
سلام
بهتر است اسپلیتر وصل باشد ولی مشکل را باید بررسی کنید و حل نمایید.
#
سجاد شریفی 27 مهر 1398
سللم خسته نباشید
من الان سرعتم ۶ مگ هستش و snr مودمم روی ۱۸
اما به یکباره افت نویز پیدا میکنم و یهو میشه مثلا ۶ و بعد چند ثانیه دوباره میره بالا
در طول روز این انفاق بارها میوفته و باعثه قطعی اینترنتم میشه
دلیل این افت نویز چی میتونه باشه؟
#
کیمیا ارتباط 28 مهر 1398
سلام
نویز پدیده تصادفی هست میدان ناشی از کابل برق و ... میتواند باعث این موضوع باشد باید بررسی کنید که این مشکل در ورودی ساختمان هم وجود دارد یا خیر.
#
بهاره 28 مهر 1398
باسلام
از خط تلفن ثابت وقتی شماره خط ثابت و یا خط تلفن همراه , ۹۱۲ را شماره گیری میکنیم مشکلی نیست
ولی وقتی شماره موبایل ایرانسل ۹۳۳ ۹۳۵ را شماره گیری میکنیم , میگه تماس های ورودی مشترک مورد نظر مسدود شده است ؟ مشکل از چیست ؟
#
کیمیا ارتباط 29 مهر 1398
سلام
یک تلفن دیگر هم روی خط تست کنید اگر همین مشکل را داشتید به مخابرات اعلام خرابی نمایید.
#
بهاره 29 مهر 1398
باسلام
پیرو مشکل خط تلفن ثابت , باید اضافه کنم که با دستگاه تلفن دیگری امتحان کردم و همین مشکل بود, درضمن در بالای ساختمان ما دکل مخابراتی ایرانسل و رایتل نصب شده ,
این مشکل ربطی به این دکل ها ندارد ؟
#
کیمیا ارتباط 30 مهر 1398
سلام
خیر حضورا در مرکز مخابرات محل خود موضوع را مطرح کنید.
#
سید 09 آبان 1398
سلام، خسته نباشید
بنده میخواستم مودم رو داخل اتاق نصب کنم ولی تلفن داخل پذیرایی ست،، و خیلی از همدیگه فاصله دارند،، میخواستم بدونم میشه فقط اسپلیتر رو فقط برای تلفن استفاده کرد ومودم رو مستقیم به خط اصلی تلفن وصل کرد،، ویا باید از دوتا اسپلیتر جدا استفاده کرد،،
کدوم مورد بهتره و انجام شدنی تره و کیفیت بالاتره

ویا باید مثل گذشته از یک اسپلیتر استفاده کرد و کنار همدیگه باشن، مودم و تلفن
#
کیمیا ارتباط 11 آبان 1398
سلام
خیر مهم نیست اسپلیتر را کجا قرار می دهید ولی تلفن و مودم هر دو باید به خروجی اسپلیتر متصل شوند.
#
زارع 14 آبان 1398
سلام و عرض ادب
اینترنت خط وصله، ولی گوشی بوق نداره، گوشی سالمه چون با یه خط دیگه چک کردم، با خرابی تلفن تماس گرفتم امروز صبح اومدن چک کردن و تو حیاط بوق داشت، مامور مخابرات گفت که ایراد از سیم کشیه، میخواستم بدونم چطور میتونم رفع ایراد کنم یعنی سیم کشی ساختمان باید عوض بشه اونم ساختمان 15 ساله که مطمنن کار راحتی نیست
#
کیمیا ارتباط 18 آبان 1398
سلام
ابتدا در ورودی ساختمان خط و اینترنت هر دو را تست کنید اگر درست بود باید کابل داخل واحد تا درب ورودی را با اهم متر پیدا کنید و بعد روی یک زوج دیگر خط را قرار دهید و تست کنید.
#
ali 14 ارديبهشت 1399
اینترنت با یک رشته سیم هم کار میکنه ولی سرعتش کم میشه
#
َAlireza Akbari 19 آبان 1398
سلام 3 ماهه یه خط گرفتم سیمکشیش نوع نوع توی دیوارم نیستش :| از پنجره اوردم داخل خونه توی خونه هم نزدیک هیچی سیمی نیستش که نویز بگیره ولی اینترنت گرفتم adsl 16 mg ولی خطم 1mg به زور ساپورت میکنه بازم قطعی داره راهنمایی میکنید لطفا اگر میشه بهم ایمیل بزنید ممنون میشم
#
کیمیا ارتباط 19 آبان 1398
سلام
نویز فقط مربوط به داخل ساختمان نیست در کل مسیر ممکنه باشه و یا حتی در خود مخابرات یک خط ممکنه مشکلات داشته باشه. شما در وهله اول باید در درب ورودی مود رو وصل کنید و وضعیت snr را چک کنید و اگر مشکل وجود داشت این موضوع را با سرویس دهنده مطرح کنید آن ها خود از طریق مخابرات موظف به بررسی موضوع می باشند. اگر مشکلی نبود یعنی در همین مسیر داخلی باید مشکل را جستجو کنید.
#
حامد 04 آذر 1398
این کسی که گذاشتند جواب بده فقط چند تا جمله رو تکرار می کنه و معلومه خودش هم به اندازه بقیه بلده (در بهترین حالت) حالا نمیدونم چرا مردم باز می پرسند و انتظار دارند که یه دفعه معجزه بشه و جواب علمی وفنی دریافت کنند ببخشید یادم رفت سلام کنم
#
کیمیا ارتباط 05 آذر 1398
سلام
دوست عزیز اگر به تعریف نویز توجه داشته باشید نویز ذاتا یک پدیده تصادفی هست که موجب تاثیر منفی بر سیگنال می شود. برای خطوط adsl پارامتر snr یا همان سیگنال به نویز نمایش دهنده قدرت سیگنال در محل مشترک نسبت به نویز در طی مسیر از سرویس دهنده تا مشترک می باشد. این پارامتر را در قسمت status مودم می توانید مشاهده کنید.

یک پدیده تصادفی دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد که برخی از این دلایل شایع تر هست و بررسی و اصلاح آن ها می تواند تا حد زیادی مشکل را مرتفع کند ولی هیچ فردی نمی تواند ادعای ارائه معجونی معجزه آسا در این زمینه داشته باشد و اگر شما به دنبال چنین معجونی هستید انتظار اشتباهی دارید. تلاش همکاران بنده در حد توان راهنمایی در مورد همین موارد شایع هست تا مشکلات برخی از دوستان رفع و یا تا حدی کاهش یابد.

اثر میدان کابل برق بر روی سیم مخابراتی، فاصله زیاد مشترک تا سرویس دهنده (افت قدرت سیگنال)، اتصالات و کابل هایی که فرسوده هستند یا عایق نیستند، اثر رطوبت، القا یا تداخل اتصالات، سیم کشی داخلی طولانی با سطح مقطع پایین و اتصالات زیاد و ... موارد شایع تری هستند که موجب نویز می شوند. برخی از این موارد در حیطه اختیار مشترک یعنی از ورودی ساختمان تا محل قرار گیری مودم می باشد و برخی مربوط به سرویس دهنده اینترنت و شبکه زیر ساخت مخابرات می باشد که مشترک تنها امکان پیگیری از طریق سرویس دهنده را دارد. توضیح اتصال مودم در ورودی ساختمان و قطع ارتباط داخلی برای بررسی همین موضوع هست.

در انتها باید عرض کنم پس از راهنمایی های انجام شده دوستان زیادی پیام هایی مبنی بر تشکر و قدردانی ارسال می کنند که ما عمدتا از انتشار آن ها پرهیز میکنیم و البته انتقاداتی مطرح می شود که پس از نشر سعی در توضیح و رفع ابهام داریم. امیدوارم خدمت رسانی بهتر در بنده و همکارانم و فرهنگ بهره مندی از سرویس های اطلاع رسانی رایگان در شما تقویت شود.
#
فرزین 09 آذر 1398
سلام
تلفن منزلم موقعی که مودم روشن می کنم نویز دارد حتی نویز گیر هم به تلفن و مودم نصب کردم ممنونم راهنمایی نمائید.
#
کیمیا ارتباط 09 آذر 1398
سلام
حتما مودم و تلفن هر دو را به خروجی مربوطه در اسپلیتر متصل کنید اگر مشکل وجود داشت با خط را با سرویس دهنده اینترنت چک کنید.
#
مبین 12 آذر 1398
سلام.
آیا کابل تلفن مسی در قسمت که بدون روکش برای اتصال دو سیم‌ به هم وصل شود وقتی تیره رنگ باشد مشکل ایجاد می‌شود؟
#
کیمیا ارتباط 14 آذر 1398
سلام
ممکن است کابل سوخته باشد و اختلالاتی ایجاد کند.
#
منم 12 آذر 1398
سلام
جای جدید که اومدیم خط تلفنش به شدت نویز داره
ای دی اس الی که روش پیاده شده عملا غیر قابل استفادس
چک کردم
Snr حدود 6
Attainable بین 400 تا 1000
کشش خط up stream و down stream هم بین 300 تا 500 !
حتی یه سایتم به زور لود میکنه، خط تلفنم به شدت خش خش داره
کابلی که وارد ساختمون شده رو چک کردم و مودم رو بهش وصل کردم نتایج مشابهی داشت ینی عملا مشکل از سیم کشی ساختمون نیست
موردی توجهم رو به خودش جلب کرد اینکه کابل برق و تلفن فک کنم با یه لوله خرطومی وارد ساختمون شده باشه ممکنه از این باشه؟!
برای پیگیری باید با 117 تماس بگیرم؟ ممکنه از پورت های مخابراتی باشه؟!
کافوی تلفن پشت دیوار خونس میتونم خودم مستقیما سیم ازش بگیرم و بیارم تو خونه وصل کنم به مودم؟ اینطوری اگر نویز کابل باشه کامل برطرف میشه درسته؟
مننون اگر راهنماییم کنید
#
کیمیا ارتباط 14 آذر 1398
سلام
حداقل مقدار snr باید 10 باشد. بله میدان ناشی از کابل برق در مسیر سیم تلفن موجب نویز می شود. ممکن است این نویز هر جای مسیر از ام دی اف مخابرات تا کافو و پست و وردی ساختمان باشد. چون کابل های عمومی استفاده شده است دست زدن به کابل ها غیر قانونی هست. معمولا خرابی تلفن فقط قطعی خط را بررسی میکند روش صحیح پیگیری از طریق ISP هست تا آن ها از مشکل را از طریق مخابرات حل نمایند.
لطفا از ایمیل معتبر استفاده نمایید.
#
matin moosavi 03 دی 1398
بوق نداره خطم مشکل از کجاست؟
#
کیمیا ارتباط 04 دی 1398
اگر در ورودی ساختمان هم بوق ندارید مشکل مخابراتی هست که باید اعلام خرابی کنید اگر در ورودی وصل هست و داخلی واحد ندارید مشکل از سیم کشی داخلی هست که باید از ورودی تا پریز داخلی واحد مسیر خط را در اتصالات بررسی کنید.
#
مریم وکیلی 07 دی 1398
سلام خسته نباشید . گوشی من چند روزه خطای ببرسی سیم تلفن رو میده تمام کابل ها و سیم هارو چک کردم و نویز گیر هم عوض کردم اما مشکل حل نشده خواهشا راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 09 دی 1398
سلام
ممکن است گوشی مشکل داشته باشد برای اطمینان از خط تلفن بهتر است یک گوشی تلفن دیگر روی خط امتحان کنید.
#
ممهدی 08 دی 1398
با سلام خط تلفن نویز داره البته این مشکل بعد از قطع ووصل برق رخ داد واینکه وقتی به یک پریز تلفن وصل میشی مشکلی نیست اما به پریز دیگه نویز داره وجالب که با وصل شدنتلفن وقتی میخوای جواب بدی نت قطع میشه
#
کیمیا ارتباط 09 دی 1398
سلام
ممکنه سیم در مسیری مشکل پیدا کرده باشد برای تست از اولین پریز ورودی اسپلیتر را وصل کنید و خروجی تلنف و مودم را از آن بگیرید.
#
هادی333 16 دی 1398
سلام
چرا موقع مکالمه با گوشی ثابت دچار پارازیت میشه تفلن؟
از نویزگیز هم استفاده کردیم اما تاثیری نداشت
تلفن ثابتمون بی سیم هست
میشه لطفا کمک کنید چیکار کنیم
#
کیمیا ارتباط 17 دی 1398
سلام
ممکنه خود گوشی یا بیسش مشکل داشته باشه اگر بیس اسپیکر داره اول روی تماس بگیرید تست کنید اگر مشکل داشتید با یک تلفن دیگر از درستی خط اطمینان پیدا کنید.
#
مجتبی 17 دی 1398
سلام وقتی رسیور اچ دی روشنه نویز شدید روی گوشی تلفن دارم رسیور که برقش قطع میشه یا وقتی سیم HDMI رو قطع میکنم مویز بطور کامل قطع میشه البته وقتی رسیور روشنه ولی کابل اچ دی رو قطع میکنم نویز هم قطع میشه لطفا راهنماییم کنید.
#
کیمیا ارتباط 17 دی 1398
سلام
به نظر نمیرسه مشکل به نحوی که گفتید باشد چون ارتباطی با هم ندارند. ولی اگر چنین هست مسیر سیم تلفن را چک کنید احتمالا تاثیر القایی وجود دارد مثل اگر پریز تلفن سومین پیریز از ورودی کابل به داخل واحد هست تلفن را پریز دوم وصل کنید و اتصال سیم به پریز سوم را قطع کنید.
#
هاشم 20 دی 1398
سلام،مودم چند سال میشه روی یخچال فریزره،الان یک ماهی میشه نویز داره،افت سرعت داره،سیم تلفن به اتصال مودم رو عوض کردم،تغیری نکرده،لازم به ذکره که سه تا چهار مار با سیم برق یک جا هستند،بنظر شما از یخچال میشه؟یا از کنار هم بودن با سیمای برقه؟،در ضمن داخل خرطوم سیم تلفن آب جمع شده بود،ممنون
#
کیمیا ارتباط 21 دی 1398
سلام
اگر پریز دیگری در منزل دارید که ابتدا کابل ورودی به آن رسیده مودم را آن جا وصل کنید و اتصال تا پریز بعدی را قطع کنید.
#
ali 14 ارديبهشت 1399
آآب و نم و رطوبت هم به شدت در اطراف سیم تلفن مضر وگاهی باعث خش خش و نویز میشود
#
محمد 23 دی 1398
سلام من اسپلیتر وصل کردم ولی کلا اینترنت قطع میشه
#
کیمیا ارتباط 23 دی 1398
سلام
اگر اتصالات اسپلیتر درست هست و اینترنتی قطع می شود به دلیل خراب بودن اسپلیتر می باشد.
#
رضا 27 دی 1398
سلام خط منزلمون خیلی نویز داره و واقعا نمیشه باهاش تماس برقرار کرد..البته روی خط تلفونمون adslهم داریم ولی ازدوتا اسپلیتر هم استفاده میکنیم ولی بازم نویز داره..جدیدا تلفن زنگ میخوره یا برقرار تماس بکنیم باتلفن انترنتمون قطع میشه و وصل شدنش کلی طول میکشه یا هر دودقیقه یک بار اینترنت قط میشه .
از سیم‌ورودی به ساختمان تست گرفتم بازم نویز داره ..حتی نمیتونم به شماره هایی که داخلی داره تماس بگیرم مثل خط هایی که باید با رقم های خاصی با داخلی مورد نظر وصل شد مثل ۲۰۲۰برای اعلام خرابی ..لطفا راهنماییم کنید دیونه شدم بخدا
#
کیمیا ارتباط 28 دی 1398
سلام
اگر در ورودی ساختمان سیم داخلی را قطع کردید باز هم نویز دارید باید به مخابرات اعلام خرابی کنید توسط شما قابل بررسی نیست. برای شماره گیری داخلی باید تلفن شما در حالت tone باشه.
#
مهدی 11 بهمن 1398
سلام خسته نباشید مشکل مودم من اینکه وقتی در خونه باز بسته میشه یا حتی در خونه طبقه پایین. قطع و وصل میشه دلیلش چی میتونه باشه 1 سالی هست اینجوریه و تقریبا مطمعنم دلیلش همینه
#
کیمیا ارتباط 12 بهمن 1398
سلام
با توضیحی که میدید احتمالا سیم ها تحت فشار هستند که موجب قطع و وصل شدن می شود.
#
مجتبی رحیم نیا 12 بهمن 1398
وقتی رسیور ماهواره روشنه روی تلفن نویز و خش خش دارم ولی به محض خاموش کردن کامل رسیور نویز قطع میشه هر کس میدونه کمک کنه، سیم اچ دی ضد نویز هم خریدم افاقه نکرد.ممنون
#
صادق 13 بهمن 1398
سلام مودم من وقتی تلفن مشغول باشه چراغ adsl روشن میشه منظورم اینکه هر وقت با تلفن ثابت زنگ بزنم اینترنت هست ولی به محض قطع تلفن چراغ adsl خاموش میشه به نظرتون مشکل از شرکتیه که سرویس رو ازش گرفتم یا سیم کشیه؟
#
کیمیا ارتباط 14 بهمن 1398
سلام
ممکنه نویز روی خط باعث کاهش نسبت سیگنال به نویز و این موضوع شود. ببینید snr روی مودم چه هست و اگر میتوانید اسپلیتر دیگر هم تست کنید.
#
امیر محمد اسلام زاده 15 بهمن 1398
سلام
این خط ما فقط یه اینترنت بهش وصله و هر یکی دو ساعت چراغ adsl خاموش میشه در نتیجه چراغ اینترنت هم خاموش میشه و بعد چند دقیقه دوباره وصل میشه و روزی ۳۰ ۴۰ بار قطع میشه
و اینکه از ساعت ۲ بامداد به بعد این مشکل درست میشه تا ساعت ۷ صبح
افت سرعتی در اینترنت نمیبینم و فقط اینترنت قطع میشه.
اگر بخوام مودم رو در محل ورودی ساختمان وصل کنم باید ۲ الی ۳ ساعت پایین بمونم که اینترنت رو چک کنم که ببینم ایا مشکل از سیم کشی ساختمانه که کمی سخته.
میخواستم ببینم ایا راهکار دیگه ای وجود داره ؟
لطفا راهنماییم کنید.
ممنون.
#
کیمیا ارتباط 16 بهمن 1398
سلام
درون منزل ابتدا snr مودم را ببینید و بعد در درب ورودی هم چک کنید. برای بررسی مشکل که داخلی هست یا خیر تنها راهکار همین هست.
#
محمد 28 بهمن 1398
صدای خروجی قسمت بی سیم تلفن قطع است مشکل از چیه؟
#
کیمیا ارتباط 29 بهمن 1398
ممکن است دهنی گوشی خراب باشد برای این موارد به تعمیرکار تلفن مراجعه نمایید.
#
رضا 30 بهمن 1398
سلام، ببخشید ی مدتیه که تلفن خونمون کامل قطع شده ولی همون کابل وقتی به مودم وصل میکنم با سرعت پایین و قطع وصل زیاد به اینترنت وصل میشه ولی خیلی سرعت کند و قطع و وصل زیاده فکر کردم تلفن خراب شده ولی دم در امتحان کردم تلفن اومد الان مشکل از کجاست؟
#
کیمیا ارتباط 30 بهمن 1398
سلام
اگر در ورودی مشکلی ندارد ولی داخلی واحد مشکل دارید مسیر ورودی تا پریز داخل واحد را باید بررسی کنید ممکن است در محل اتصالات یا در طول مسیر کابل مشکلی وجود داشته باشد که منجر به نویز می شود.
#
یوسف 10 اسفند 1398
سلام دوستان
من تو خونمون 3 تا پریز خط مخابرات دارم، از یکی شون برای مودم استفاده میکنم و مستقیم به مودم سیم کشی کردم و استفاده می کنم
و از دومی هم برای اتصال کابل به تلفن... اما مشکل جایی هست که وقتی تلفن رو به خط متصل میکنم ارتباط اینترنتم قطع میشه (با اینکه چراع اینترنت روشن و خاموش میشه اما نمیتونم حتی یه IP رو هم PING کنم و پس از مدتی چراع اینترنت مودم هم خاموش میشه)
مشخصا تا زمانی که تلفن به پریز وصل هست، من نمیتونم از اینترنت استفاده کنم و به محض قطع ارتباط میان پریز دوم از تلفن، مودم مجددا به اینترنت متصل میشه
دقت داشته باشید به علت فاصله مودم و تلفن نمیخوام و نمیتونم از اسپلیتر استفاده کنم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید که مشکل از کجاست
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 10 اسفند 1398
سلام
روش اتصال غلط هست باید از یک پریز خط تلفن را به ورودی اسپلیتر وصل کنید و سپس به خروجی اسپلیتر تلفن و مودم را وصل کنید.
#
یوسف 10 اسفند 1398
ببین مسئله اینکه میخوام تلفن خارج از اتاق باشه و مودم در کنار PC با این شرایط باید یه سیم کشی عریض و طویل انجام بدم
#
کیمیا ارتباط 11 اسفند 1398
راهی غیر از روشی که عرض شد وجود نداره. کاری که میتونید بکنید اینه که دو تا پریز مورد نظر رو خالی کنید و خروجی تلفن اسپلیتر رو به از طریق سیم کشی داخل به پریز بعدی منتقل کنید.
#
ناصر 22 اسفند 1398
سلام. من یک خط جدید برام اومده وقتی به گیتوی وصل میکنم روی ivr نمیره. سایر خطهای تلفنم رو به گیتوی و همون پورت میزنم بدون هیچ مشکلی کار میکنه و مطمینم از تنظیمات گیتوی نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 24 اسفند 1398
سلام
در وهله اول باید خود خط را با تلفن معمولی چک کنید اگر اوکی بود تنظیمات گیتوی برای پورت مربوطه باید چک شود. متناسب با مدل گیتوی تنظیمات متفاوت می باشد.
#
محمد 28 اسفند 1398
سلام وقتی کابل تلفن به پشت مودم وصل میکنم خط تلفن قطع میشه چکارش باید بکنم؟
#
کیمیا ارتباط 04 فروردين 1399
سلام
ورودی خط تلفن را به اسپلیت وصل کنید و خروجی دیتا اسپلیتر به مودم و لاین اسپلیتر به گوشی تلفن متصل کنید.
#
آروین 06 فروردين 1399
سلام . مود من بعضی وقتا چراغ اینترنت روشن می شد ولی اینترنت اصلا کار نمی کرد بعد من قسمت از خط تلفن رو که قدیمی و فرسوده ب نظر می رسید رو بریدن و اون قسمت رو سیم تلفن جدید زدم ولی الان چراغ adslخیلی دیر روشن میشه یا اصلا روشن نمیشه و سرعت نت خیلی افت کرده ولی قبل اینکه سیم جدید رو وصل کنم شبا سرعت نت افزایش پیدا می کرد
#
کیمیا ارتباط 07 فروردين 1399
سلام
اول باید مودم رو در درب ورودی ساختمان تست کنید اگر مشکلی نداشت مرحله به مرحله در محل های اتصال تا پریز تست کنید.
#
آروین 11 فروردين 1399
سلام . Snr خط تلفن از جایی ک وارد خونه میشه ۱۳ تا ۱۲ و انگار مشکل از مخابرات ب نظرتان چ مدل اسپلیتر بخرم ؟؟ ممنون
#
کیمیا ارتباط 11 فروردين 1399
سلام
کمتر از 10 نباید باشه داخل واحد هم چک کنید که اقت نداشته باشه به اسپلیتر مدل خاصی نیاز نیست
#
امیر ابراهیمی 11 فروردين 1399
با سلام و تبریک سال نو،خط تلفن من دارای نویز میباشد از جلوی در سیمها را جدا کردم و قسمت ورودی کابل اصلی از جلوی در تا اولین پریز تلفن هم از روی کار آوردم بدون اینکه به جای دیگری وصل باشد همچنان نویز دارد لطفا راهنمایی فرمائید ممنون
#
کیمیا ارتباط 12 فروردين 1399
سلام
همچنین، اگر در ورودی بدون اتصال به سیم داخل نویز دارد یعنی مشکل مخابراتی هست فقط از طریق اعلام خرابی قابل پیگیری هست.
#
سعادت 21 فروردين 1399
سلام. خط تلفن خانگی من با گوشی پاناسونیک و آلکاتل نویز دارد ولی با گوشی های قدیمی صدا صاف است. چه می توانم بکنم.
#
کیمیا ارتباط 23 فروردين 1399
سلام
احتمالا تلفن هایی که گفتید خراب هست.
#
سهیلا 25 فروردين 1399
سلام اینترنت ما قطع از طرف مخابرات اومدن گفتن مشکل از ساختمون؟ گفتن یکی رو بیاربد درست کنه. باید چیکار کنم چه مشکلی هست؟
#
کیمیا ارتباط 25 فروردين 1399
سلام
احتمالا در مسیر سیم کشی ورودی ساختمان تا واحد و یا درون واحد قطعی و یا مشکلی دارید. میتوانید مرحله به مرحله خط تلفن را از ورودی تست کنید.
#
حمید 26 فروردين 1399
سلام
من خط تلفن محل کار رو روی موبایل دایورت کردم اما کسی که تماس میگیره صدا من یا طرف مقابل نامفهوم میشه به نظرتون مشکل چیه؟
#
کیمیا ارتباط 26 فروردين 1399
اگر خط رو به صورت مستقیم دایورت کردید ارتباطی به خط تلفن ندارد اگر داخلی ساترال را دایورت کردید یه مقدار کاهش گین صدا طبیعی هست ولی اگر خیلی نامفهم باشه باید سانترال و خط شهری بررسی شود.
#
جواد محمودی 29 فروردين 1399
با عرض سلام من یه دستگاه سانترال tes824 داریم تلفن بی خودی زنگ می زند گوشی رو که بر میداری بوق مشغول میزنه من ابتدا خط رو از سانترال جدا کردم دیدم دوباره هر چند دقیقه همینطور زنگ میزنه به مخابرات اطلاع دادیم اومد و به حساب خودشون درست کرد .حالا وقتی به خط مستقیم وصل میکنی زنگ نمیزنه ولی وقتی به سانترال وصل میکنی مثل قدیم هر چند دقیقه بی خود زنگ میزنه دستگاه رو هم ریست سخت افزاری کردم ولی مشکل حل نشد
#
کیمیا ارتباط 30 فروردين 1399
سلام
احتمالا روی خط مشکلی وجود دارد پورت ورودی سانترال را با یک خط دیگر که چنین مشکلی ندارد تست کنید.
#
آروین 31 فروردين 1399
سلام ببخشید من سه تا اسپلیتر ب مودم وصل کردم ایراد نداره؟؟؟
#
کیمیا ارتباط 31 فروردين 1399
سلام
نیازی به این کار نیست و عیب یابی رو براتون مشکل میکنه فقط لازمه گوشی تلفن بعد از اسپلیتر متصل شود.
#
امیر 12 ارديبهشت 1399
سلام خسته نباشید
خط ثابت چند روز از مخابرات تحویل گرفتم.
ایراد عجیبی که داره....
از فاصله نزدیک مثلا تا ۲۰ کیلومتر تماس به منزل مشکل نداره
با تلفن ثابت بدون کد به منزل تماس مشکل نداره.
ولی
مبایل از راه دور نمیتونه با منزل تماس بگیره
ثابت هم از شهر های دیگه باز هم نمیتونه تماس بگیره.
اما من در تماس گرفتن مشکلی ندارم..‌
#
کیمیا ارتباط 13 ارديبهشت 1399
سلام
اگر از موضوع اطمینان دارید از طریق مخابرات مشکل را پیگیری کنید مشکل مخابراتی هست.
#
matin moosavi 15 ارديبهشت 1399
سیم تلفن از پسته هوای تا خونمون از کنار کرکره برقی یه مغازه ردشده نویز دارم میتونه از این باشه سیم کشی داخلی مستقیم از سر خطه هیچ سیم برقی نزدیکش نیست ولی اپلودم9 دانم20 کرهکره برقی میتونه نویز بندازه؟ یه تیکه سیمم نزدیک کرهکره برقی سر به سر شده لوخته>؟ میتونه نویز بندازه با چی بپوشونمش؟
#
کیمیا ارتباط 15 ارديبهشت 1399
در مسیر کوتاه خیلی تاثیر نداره مگر اینکه همراه کابل امتداد داشته باشد. snr شما 20 برای دانلود خوب هست آپلود هم معمولا پایین تر هست به هر شکل بیرون از منزل رو باید از طریق سرویس دهنده پیگیری کنید.
#
پدرام 15 ارديبهشت 1399
سلام
اینترنت مدتی بسیار ضعیف بود و مدام قطع میشد
الان دو روزه قطع نمیشه اما باز ضعیفه
حالا امروز خط تلفن قطع شده و بوق نداره
مودمم رو خاموش میکنم مجدد روشن میکنم تلفن وصل میشه اما به محض اینکه دیتا برقرار میشه از گوشی تلفن بدون برداشتن گوشی صداهای اینترنتی میاد و بعد تلفن قطع میشه.. اما باز اینترنت وصله
چه باید کرد؟ مشکل چیه؟
#
کیمیا ارتباط 16 ارديبهشت 1399
سلام
حتما مودم و تلفن بعد اسپلیتر وصل باشن و اگر اینطور هست اسپلیتر را عوض کنید و یا در درب ورودی ساختمان همین تست را انجام دهید.
#
امیرعلی 23 ارديبهشت 1399
سلام
موقعی که اسانسور کار میکنه اینترنت قطع میشه امدم سیم کشی تلفن رو روکار وجدای از سیم کشی ساختمان کردم .طبقه چهارم هسیتیم ونزدیک موتور اسانسور ممکنه علتش باشه ؟میشه راهکار مرحمت کنید .دیگه خسته شدیم .
#
کیمیا ارتباط 24 ارديبهشت 1399
سلام
بله احتمالا خط تلفن مسیری را کنار کابل برق آسانسور هست باید کلا مسیر را عوض کنید یعنی از ورودی ساختمان تا واحد از مسیر دیگری باشد.
#
امیرعلی 24 ارديبهشت 1399
ببخشید دقیقا همین کاروکردم یعنی سیم کشی خط تلفن کاملا روکار وا از یک مسیر جداگانه کشیده ام .بازهم به محض شروع بکار آسانسور اینترنت قطع میشود .تنها راه تاثیر میتواند موتور آسانسور باشد چون ما طبقه چهام هستیم ونزدیک به آن استدعا دارم راه حلی ارائه نمایید.
#
کیمیا ارتباط 24 ارديبهشت 1399
اگر سیم تلفن از کابل برق فاصله داشته باشد چنین مشکلی اتفاق نمی افتد و یا اگر نزدیک به هم هستن باید به نحوی عایق شود. با توضیحی که میدهید مشکلی جز این نمی تواند باشد. ممکن است جایی این ها کنار هم باشند که شما متوجه آن نشدید.
#
علی عابدی 24 ارديبهشت 1399
سلام از زمانیکه تلفن بیسیم پاناسونیک خریدم مشکل داره و مشکلش اینه که به محض اینکه از پایه تلفن دو متر فاصل میگیرم صدا بریده بریده میشه و نامفهوم.ممنون اگر راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 24 ارديبهشت 1399
سلام
باید تلفن را به تعمیر کار برای بررسی بدهید.
#
رضی ناظمی 27 ارديبهشت 1399
سلام وممنون از وقتی که میگذارید.
دو سوال:
۱.اگر تلفن بر روی پریز دوم از تنها خط تلفن خونه باشه یعنی با مودم پریز مشترک نداشته باشه آیا باز تداخل داریم؟یعنی باید اسپلیتر رو سر راه این تلفن باید قرار داد یا خیر؟در اینصورت فقط یک ورودی داریم روی اسپلیتر و یک خروجی که به تلفن وصل میشه.
۲.اگر سرعت دانلود ما ۶ مگ و آپلود ما ۱۰۰ کیلو باشه آیا باز مشکل نویز بوده؟یعنی چطور نویز سرعت دانلود را پایین نکشیده؟
با تشکر
۲.ا
#
کیمیا ارتباط 28 ارديبهشت 1399
سلام
حتما باید خط ورودی به اسپلیتر متصل شود و به خروجی اسپلیتر تلفن و مودم وصل شود
موضوع دوم را با سرویس دهنده اینترنت مطرح کنید. معمولا سرعت دانلود را پایین میاورند تا حدی مرتفع می شود. برخی اوقات هم کلا آپلود از سمت سرویس دهنده محدودیت دارد.
#
رضی ناظمی 30 ارديبهشت 1399
ممنون.
در مورد اول یعنی با اینکه در یک خونه چند پریز تلفن خالی موجوده حتما باید مودم و تلفن رو ببریم روی یک پریز با کمک اسپلیتر؟
#
کیمیا ارتباط 30 ارديبهشت 1399
سلام
بردن روی پریز مهم نیست شما میتونید از خروجی اسپلیتر به دو پریزی یا بیشتر وصل کنید ورودی خط باید وارد اسپلیتر شود و به جای دیگر وصل نباشد
#
طاهره ملکوتی‌خواه 30 ارديبهشت 1399
سلام.ما وقتی با تلفن حرف میزنیم هر به چند ثانیه صدای تق تق میاد و صدا قطع میشه و دوباره همین طور ادامه داره.مودم adsl هم که از پریز تلفن دربیاریم، باز هم همین مشکل هست.با دو تا تلفنم امتحان کردیم توی پریزای مختلف اتاق،همینطوری میشه. پارسالم اینطوری شده بود و خود به خود درست شد. حالا دوباره اینطوری شده.ممنون نیشم راهنمایی کنید.
#
کیمیا ارتباط 31 ارديبهشت 1399
سلام
با توضیحاتی که دید مشکل از خط تلفن هست ولی باید مشخص کنید مربوط به خودتان هست یا مخابرات اگر زیاد تکرار میشه در ورودی ساختمان سیم داخلی رو قطع کنید تست کنید اگر باز مشکل وجود داشت مخابرات اعلام خرابی کنید.
#
رضی ناظمی 30 ارديبهشت 1399
ضمن درود مجدد.
جهت اطلاع عموم استفاده کنندگان عرض میکنم.
امروز از سوی مخابرات اومدن و در باکس ساختمون برای واحد ما یه تغیرات جزئی و در خود مرکز هم کاری انجام دادن به قول خودشون بستر اتصال رو جدیدتر کردن برای کاهش نویز.اینبار که مودم رو به پریزی که قبلن تلفن وصل بود زدم دیدم سرعت آپلودم بالا رفت.تلفن رو هم با کمک اسپلیتر وصل کردم مشکلی ایجاد نکرد.برای امتحان مودم رو به پریز سابق انتقال دادم مشکل قبلی کماکان وجود داشت.یعنی شاید قبل از تماس با مخابرات بهتر بود مودم تنها رو به همه پریزها وصل و امتحان میکردم.گویا پریزی که پشت تلوزیون بود اشکال داشت یا سیمی که به اون میومد و شایدم نزدیکی مودم به ترانس تلوزیون و....
مشکل شکر خدا حل شد
با سپاس.
#
فاطمه خلیلی 08 خرداد 1399
سلام ما توی مغازه دوتاخط تلفن داریم و اسپلیتر وصل کردیم اما وقتی یکی از تلفن ها که اینترنت روش وصله رو میزنیم اینترنت قطع میشه اسپلیتر رو چک کردم درسته ولی میخوام بتونم از هر دو خط تلفن استفاده کنم چیکارکنم؟
#
کیمیا ارتباط 10 خرداد 1399
سلام
خط تلفن فقط باید به ورودی اسپلیتر وصل باشد و جای دیگری استفاده نشود و گوشی تلفن به خروجی اسسپلیتر وصل شود
#
حسین خوارزمی 19 خرداد 1399
سلام خوبی انشاالله
من مشکل صدای خش خش روی تلفن منزل دارم اسپلیتر هم نصب کردم ولی هنوز صدای خش خش میده ، البته این را یادآوری کنم که سیم تو مسیر را عوض کردم و کابل تلفن دو زوج استفاده کردم و چون مسیر زیاد بود از دو نوع مقطع با وصله استفاده کردم ، حالا نمیدونم صدای خش خش از سیم هست یا چیز دگری هست لطفا راهنمایی کنید
ممنون
#
کیمیا ارتباط 19 خرداد 1399
سلام
برای اطمینان هم با گوشی تلفن دیگر تست کنید هم در ورودی منزل تست کنید تا مشخص شود داخلی یا گوشی هست یا خیر
#
هدی 25 خرداد 1399
سلام
ممنون از وقتی که میگذارید.
مشکل نویز ما به خاطر امتداد سیم های تلفن در کنار کابل برق هست. میخواستم بدونم به جز عوض کردن مسیر کابل ها که تو متن گفته بودید، نمیشه کار دیگه ای مثل سیم کشی خط تلفن روکار از روی نمای ساختمون کرد؟؟
#
کیمیا ارتباط 25 خرداد 1399
سلام
خوب پیشنهاد خودتون هم به نحوی عوض کردن مسیر هست که مشکلی هم ندارد. از لوله فلزی هم یا داکت های عایق دار نیز میتوان استفاده کرد ولی برای منزل تغییر مسیر کاربردی تر می باشد.
#
امیرعلی 05 تیر 1399
سلام من مشکل عجیبی دارم چندوقتیه تلفن خونه صدای زنگ نداره وفقط شماره تماس گیرنده میوفته قبلا هم چند روزی اینجوری شد خودش درست شد اما باز الان این مشکل ایجاد شده جالب تر اینکه این مشکل برای همه افرادی که در روستا تلفن ثابت دارند وجود داره علت چیه چرا اینجوریه؟
#
Mohammad javad 22 تیر 1399
سلام مودم گرفتم روی ایفون خونه هم یه صدای خش افتاده ممکنه از مودم باشه و راحلش چیه
#
کیمیا ارتباط 22 تیر 1399
سلام
اگر مودم قطع باشه اون مشکل مرتفع میشه مسیر سیم از ورودی تا محل مودم و آیفن مشکل دارد.
#
در انتظار پاسخ 28 تیر 1399
سلام. گوشی ثابت را که برمیدارم بوق آزاد ندارد (صدای هوا می‌آید مشابه زمانی که دو نفر دو گوشی مربوط به یک خط را همزمان برمیدارند). با موبایل هم که به این شماره ثابت زنگ میزنم اعلام میکند خط مشغول است. آیا ممکن است واحدهای دیگر مشغول استفاده غیر قانونی از خط ما باشند؟
ممنون از پاسخگویی
#
کیمیا ارتباط 01 مرداد 1399
سلام
برای اطمینان باید خط تلفن را از ورودی سانترال جدا کنید و با تلفن معمولی خط را تست کنید ممکن است قطع باشد.
#
نسیم 01 مرداد 1399
سلام
تلفن خطای check phone line میده
بردم تعمیرگاه گفت گوشی سالمه
مودم هم وصل میکنم اینترنت مخابرات وصل میشه
ولی گوشی تلفن وصل نمیشه چه مستقیم بدون اسپلیتر چه با اسپلیتر به همراه مودم
چی کار کنم؟
#
کیمیا ارتباط 02 مرداد 1399
سلام
با توضیحات شما احتمالا مشکل از خط تلفن هست خط را با یک گوشی دیگر تست کنید.
#
سپاس 11 مرداد 1399
سلام
خطوط شهری وقتی داخل سانترال هستن مشکل ندارند و براحتی می توان با آن ها تماس گرفت ولی اگر خطوط را مستقیم به تلفن وصل کنیم، تلفن بوق ندارد. کابل 2پین و 4 پین و تلفن دیجیتال را هم تست کردیم.
این مورد طبیعی است یا اشکالی وجود دارد؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
#
کیمیا ارتباط 11 مرداد 1399
سلام مدل تلفن؟
گوشی دیجبتال و هایبرید سانترال فقط روی سانترال مربوطه کار می کند.
#
saeed 11 مرداد 1399
سلام.
من چند ماهی میشه که snr عصر به بعد بعضی موقع ها میاد پایین و زیر 9 میشه حتی به 6 هم میرسه !
کابل مستقیم از سر خط گرفتم تا طبقه سوم زدم به مودم... snr میاد روی 16 بد از چند دقیقه روی 14-15 میمونه .... احتمال داره همون مشکل به خاطر کنار هم بودن سیم برق و تلفن باشه ؟! سیم کشی ساختمون رو 8 سال پیش عوض شده .ولی بازم تلفن و برق کنار هم هستن ....
ولی سوال ایسنجاست که چرا فقط یه ساعت مشخصی این مشکل پیش میاد ... معمولا از ساعت 6 بعد از ظهر تا ساعت 9-10 شب این افت snr وجود داره !

به نظرتون مشکل از سیم کشی ساختمون هست .چون عصر استفاده از برق زیاد میشه نویزش رو تلفن میوفته ؟! ولی خوب عجیبه که فقط چند ساعت عصر این اتفاق میوفته ! نرمال snr من جدیدا چند ماهی هست که اومده روی 9-10 ( با سیم کشی ساختمان) .
من شک دارم که پورتی که از مخابرات گرفتم مشکل داره ! چون 2 بار اینترنت من رو قطع کردن از طرف شرکتی که سرویس میگیرم ..احتما داره پورت من رو با یه پورت دیگه تغییر داده باشه در این مدت ؟! چون من همیچن مشکلی نداشتم حتی با سیم کشی قدیمی ساختمان ! نظر شما چیه ؟!
#
علی 12 مرداد 1399
با سلام و خسته نباشید خدمت مهندسان عزیز.
تلفن بنده پس از چند بار تق تق کردن خود به خود روی بلندگو میرود.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
#
mirh 28 مرداد 1399
سلام و درود بر شما
مشکل من به اين صورته که وقتى مودم و تلفن رو به اسپليتر وصل ميکنم ,به صورت مکرر هر 30 تا 40 دقيقه چراغ adsl برا مدت طولانى قطع ميشه...
ولى وقتى مودم رو بدون اسپليتر مستقيم به خط وصل ميکنم ,درست ميشه...
احساس کردم مشکل از اسپليتر باشه. عوض کردم ولى فايده نداشت, سيم هاى اتصال دهندع بين تلفن و مودم و اسپليتر را هم عوض کردم ولى باز ايراد برطرف نشد... ممنون ميشم راهنمايى کنيد...
#
کیمیا ارتباط 28 مرداد 1399
سلام
حتما باید تلفن و مودم به خروجی اسپلیتر وصل باشند و گوشی تلفن معمولی هم تست کنید و قبل از اسپلیتر مصرف کننده ای نباشد. اگر مشکل باز وجود داشت همین تست را در ورودی ساختمان انجام بدید اگر باز وجود داشت نویز خط می تواند عامل این موضوع باشد.
#
عباس 03 شهریور 1399
سلام خط تلفن ما خیلی نویز داره وهمیشه صدای فرد دیگری در تلفن شنیده میشه و اینترنت هم خیلی ضعیفه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر
#
کیمیا ارتباط 05 شهریور 1399
سلام
احتمالا به خاطر مشکل سیم تلفن داخلی همشنوایی دارید خطوط داخلی رو قطع کنید و در درب ورودی خط تلفن را تست کنید اگر مشکلی نبود باید سیم کشی داخل را عوض کنید.
#
n 18 شهریور 1399
سلام مودم ما اون قسمتی که عکس یک کره زمین هست لامپش روشن نمیشه و مشکل در اتصال اینترنت هم داریم حالا مشکل از مودمه یا خط نویز داره یا اینکه مشکل از شرکت خداماتیه،البته این هم بگم که درباره این موضوع از کارشناسان مخابرات هم پرسیدم گفتن ما تا سرخطمون سرعت۱۶مگابیت بر ثانیه رو داریم،حالا از نظر شما مشکل چیه
#
کیمیا ارتباط 19 شهریور 1399
سلام
مودم را ببرید در ورودی ساختمان تست کنید اگر چراغ dsl ثابت بود ولی در واحد مشکل داشت سیم کشی داخلی ایراد دارد اگر نه مشکل مخابراتی هست که باید از سرویس دهنده اینتنرت پیگیری کنید.
#
امیر 09 مهر 1399
سلام ما اینترنت از مخابرات گرفتیم سرعت ۱۶ مگ ۱۰۰ گیگ در ماه بعد تلفن بی سیم و اسپیلیتررو با هم وصل کردم به مودم ولی وقتی تلفن زنگ میخوره تلفن بی سیم رو برمیدارم اینترنت قط میشه ولی تلفن دستی رو برمیدارم مشکلی نداره و قطع نمیشه میخواستم بدونم مشکل از چیه ؟ حتی تلفن بیسیم رو جدا کردم بردم زدم به یه پریز تلفن دیگه ولی باز وقتی زنگ میخوره بی سیم رو بر میداریم اینترنت قطع میشه
اشکال کار کجاس؟
#
کیمیا ارتباط 12 مهر 1399
سلام
چه تلفن بیسیم چه رومیزی باید فقط به خروجی phone اسپلیتر متصل شوند.
#
Ghader 15 مهر 1399
با سلام.جناب این تلفن خونمون خش خش میکرد که مخابرات اومد چک کرد گفت از بیرون مشکلی نداره،یه گوشی دیگه وصل میکنم هیچ خش خشی نداره وصدا کاملا صاف، گوشی خونمون هم که مدل تکنیکال بردم تعمیرات گفت کاملا سالمه،خانومم هم فقط این گوشیو دوست داره ونمیذاره عوضش کنم به نظرتون ایراد از کجاست.ممنونم.
#
کیمیا ارتباط 16 مهر 1399
سلام
خط تلفن را با گوشی دیگری تست کنید.
#
امیر 05 آبان 1399
سلام بنده دوماه هست که اینترنت منزلم دچار مشکل شده و اصلا دیتا ندارم.تماسهای مکرر با 2020 مخابرات اصفهانداشتم ولی فقط اتصال را چک میکنند و وقتی متجه میشن عیب از نویز هست میگن سیمهای ساختمان عیب داره.این در حالیست که من قبل از این اینترنت پر سرعت داشتم.
در ضمن وهم اسپلیتر و هم میکروفیلتر نصب کردم ولی تأثیری نداشته.
لظفاً کمکم کنید سپاس
#
کیمیا ارتباط 06 آبان 1399
سلام
برای اینکه متوجه بشید مشکل از داهل ساختمان هست یا خیر باید مودر را در درب ورودی تست کنید.
#
علی م 19 آذر 1399
با عرض سلام ودرود
میخواستم ببینم آیا میشه مشکل نویزی رو که روی مودم هست با یک کابل شبکه مثل کت6 که مستقیم از درب ورودی به مودم کشیده میشود رو کاهش داد؟ منظورم به جای استفاده از سیم معمولی استفاده از کابل کت 6 هستش؟
#
کیمیا ارتباط 19 آذر 1399
سلام
تابیدگی کابل شبکه برای خط تلفن مناسب نیست بهتر است از کابل مخابراتی استفاده کنید. در فواصل کوتاه مشکل قابل ملاحظه ای ندارد
#
علی م 24 آذر 1399
با عرض سلام مجدد
بهترین کابل مخابراتی که میتواند از وجود نویزها جلوگیری کند رو لطفا معرفی کنید. کابل من از این کابل سفید های تخت که چهار رشته سیم دارند هست و مستقیم از درب خانه به پشت مودم در طبقه اول کشیدم ولی باز هم روی خط نویز هست و نت مرتبا قطع و وصل میشود
#
کیمیا ارتباط 24 آذر 1399
سلام
ااین که گفتید کابل نیست سیم تلفن هست. کابل تمام مس 0.6 با فویل استفاده کنید. کنار کابل برق هم نباشد.
#
MMT 01 دی 1399
سلام،وقتی adslرو روشن میکنم خیلی نویز داره و اینترنتم هم ضعیفه اما وقتی خاموشه تلفن اصلا نویز نداره این مشکل ممکنه از سیم کشی خونه باشه یا باید اعلام خرابی به مخابرات کنم؟
#
کیمیا ارتباط 01 دی 1399
سلام
اسپلیتر را عوض کنید و مجدد تست کنید.
#
MMT 01 دی 1399
اسپلیتر رو عوض کردم و نویز کم شد اما سرعتش! خیلی پایینه
#
کیمیا ارتباط 03 دی 1399
مودم رو در ورودی ساختمان تست کنید اگر مشکل کماکان بود به سرویس دهنده اطلاع دهید.
#
Erfan 11 بهمن 1399
سلام چرا درخانه دوتا تلفن را به پریز میزنم ومودم را هم میزنم به پریز یا تلفن نویز دار میشه یا مود قطع میشه اگر می‌شود راهنمایی ام کنید.
#
کیمیا ارتباط 14 بهمن 1399
سلام
تنها اسپلیتر باید به پریز تلفن وصل باشد گوشی تلفن و مودم باید به خروجی اسپلیتر متصل شود.
#
مصطفی 23 بهمن 1399
با سلام
به خاطر وجود رطوبت و خرابی سیم تلفن پریز اصلی داخل منزل مجبور به تعویض سیم شدم. یک سیم تک زوج تهیه کردم که علاوه بر دو رشته سیم اصلی ، یک رشته سیم اضافه بدون روکش هم داخلش هست که پرسیدم گفتن نویزگیر هستش. خواستم بدونم این سیم اضافه بدون روکش نیازی هست به پریز وصل بشه یا نه ؟ چون توی سیم‌کشی اولیه توی تمام پریزها به یکی از دورشته اصلی وصل شده. آیا اتصالش به سیم های اصلی صحیحه و توی کاهش نویز تاثیری داره ؟
سپاسگزارم
#
کیمیا ارتباط 23 بهمن 1399
سلام
خیر. سیم ارت هست.
#
احسان علی شاهی 05 اسفند 1399
سلام
چرا هروقت دستگاه مودم روشن میشه گوشی تلفن بی سیم پاناسونیک نویز پیدا میکنه اصلا طرف مقابل صدای مارو نمیشنوه میگه صدات عین آدم فضایی ها شده. ممنون میشم اگه جواب مشکل مارو بدین
#
کیمیا ارتباط 06 اسفند 1399
سلام
از درست بودن اسپلیتری که گوشی و مودم به خروجی آن متصل هستند اطمینان حاصل کنید.
#
سجاد 31 ارديبهشت 1400
سلام وقت بخیر
تلفن ما وقتی که مودم به اینترنت متصل میسه یا نویز شدید داره یا کلا قطع میشه نیز گیر هم استفاده کردم ولی مشکل حل نشد
مشکل چی میتونه باشه
از سلامت کابل لن و نیزگیر و تلفن هم اطمینان دارم
#
کیمیا ارتباط 01 خرداد 1400
سلام
دقت کنید که تلفن و مودم هر دو به خروجی اسپلیتر وصل باشند. اگر باز مشکل وجود داشت هر دو را در ورودی منزل تست کنید در صورت وجود مشکل به سرویر دهنده اینترنت اطلاع دهید.
#
Mohsen 25 خرداد 1400
سلام.
چند دقیقه که با تلفن ببسیم پاناسونیک صحبت میکنم،صدای من واسه طرف مقابل ضعیف میشه و تلفن شروع به خش خش کردن میکنه.باتری های گوشیها رو هم عوض کردم.
ممنون میشم راهنماییم کنید
#
کیمیا ارتباط 26 خرداد 1400
سلام
با گوشی تلفن دیگر تست کنید اگر مشکل نبود تلفن را به تعمیر کار نشان دهید.
#
مجید 31 خرداد 1400
سلام
منزل ما تا 1 ماه پیش تلفن و اینترنت خوب بود ولی در یک ماه گذشته هم تلفن مشکل پیدا کرده و هم اینترنت. هنگام صحبت با تلفن صدا به صورت سینوسی قوی و ضعیف میشه و برخی اوقات هم به صورت متناوب صدای زنگ تلفن داخل گوشی شنیده میشه. اینترنت هم که تا 400k پایین میاد. کوشی بیسیم هست و مودم adsl استفاده میکنم. با تعمیرکار تماس گرفتم گفته اول مخابرات زنگ بزنید ممکنه از خط بیرون باشه. لطفا راهنمایی کنید.
#
کیمیا ارتباط 31 خرداد 1400
سلام
در زمانی که مشکل دارید در ورودی شاختمان وضعیت snr مودم را بررسی کنید که با داخل واحد تفاوت دارد یا خیر اگر در ورودی هم مشکل داشتید از مخابرات است.
#
امیرمسعود مرادی 20 تیر 1400
تلفن بطور ناگهانی شروع نمود به صدای تیک تیک به صورت منقطع وقتی دکمه دوم از بالا در ردیف کلیدهای عمودی برای داخلی ها را فشار می دهیم برای تقریبا ده ثانیه قطع و مجددا صدا شروع می شود لطفا راهنممایی کنید
#
کیمیا ارتباط 20 تیر 1400
اگرتلفن سانترال هست کلید 1 را بزنید اگر قطع نشد باید گوشی را روی داخلی های دیگر و داخلی مربوطه را با گوشی دیگر تست کنید.
#
sayeh 24 تیر 1400
سلام.درتماس باخارج کشور،اپراتورایران میگه تمامی خطوط اشغال است بعداتماس بگیرید!مشکل ازکجاست؟
#
کیمیا ارتباط 24 تیر 1400
سلام
احتمالا دسترسی خط شما به تماس بین الملل مسدود شده است اگر از داخلی سانترال یا VOIP استفاده میکنید به مسئول شبکه اگر از خط شهری منزل استفاده میکنید به مخابرات مراجعه کنید.
#
اردكاني 10 شهریور 1400
وقتي تلفن معمولي روي اسپيكر مي زنم نويز شديد از بلند گو پخش ميشه
#
کیمیا ارتباط 13 شهریور 1400
اگر روی هندست نویز ندارید مشکل از گوشی تلفن هست اگر روی هندست هم نویز دارید خط تلفن را در ورودی ساختمان بررسی کنید
#
مجید 29 مهر 1400
سلام
زمانیکه وای فاوتلفن از یک نقطه وصل میشوند هیچگونه نویز ندارد ولی وقتی که گوشی تلفن را داخل یک اتاق دیگه به پریس وصل میکنیم نویز شدید دارد.اگر وای فا را خاموش کنیم نویز برطرف میشود دلیلش چیست؟ تمام کابلهای مسیر تازه عوض شده و داخل مسیر برق هم نیست
#
کیمیا ارتباط 01 آبان 1400
سلام
مودم و تلفن فقط باید به خروجی اسپلیتر وصل باشند نه اینکه هر دو به خط ورودی وصل شوند
#
بهروز 02 آبان 1400
سلام وقتتون بخیر
تلفن ثابت من امروز بهش زنگ میزنم کلا مشغول میزنه و بوق هم نداره
مخابرات هم میگه خط سالمه ولی کلا به خود سیم‌های که مخابرات آورده وصل میکنم بازم مشغول میزنه با دو تا تلفن هم امتحان کردم حتی تلفن هم وصل نباشه بازم مشغول میزنه
#
کیمیا ارتباط 03 آبان 1400
سلام
اگر سیم داخل رو قطع کردید و روی زوج مخابراتی خط وصل نیست اعلام خرابی کنید موظف هستن روی سیم ورودی ساختمان خط را تحویل دهند
#
Sina sh 25 آبان 1400
باسلام سیم های تلفن خونه ما درکنار سیم های برق عبور کردن اما فویل دار هستن امافقط موقع سر بندی فویل برداشته میشه میخواستم بدونم میتونم با پوشوندن اونا ازمشکل افت dsl جلوگیری کنم
#
کیمیا ارتباط 25 آبان 1400
سلام
نباید در طول مسیر کنار کابل برق باشد چون فویل دارد به معنی عدم تاثیر پذیری نیست باید snr مودم را در ورودی و و در واحد چک کنید اگر اختلاف معنا دار داشت مسیر را عوض کنید
#
محسن. 01 آذر 1400
سلام، من الان بوق تلفن منزل کلا قطع شده و مودم اینترنت هم مشکل پیدا کرده، و اینکه اینکه کابل کشیدتلفن منزل با سیم کشی آیفون هستش. میتونه مشکل از این باشه؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید...
#
کیمیا ارتباط 01 آذر 1400
سلام
بهتره کابل مخابراتی باشه ولی اگر وصل بوده و حالا قطع شده بهتر هست ورودی منزل خط رو تست کنید اگر وصل نبود اعلام خرابی کنید.
#
ali 06 دی 1400
با سلام چند وقتی هست که قطعی پی در پی adsl دارم با شرکت اینترنتی تماس گرفتم گفتند که مستقیم از سر خط وصل کنید کل خطوط تلفن و پریزهای خونه رو قطع کردیم و یک سیم دو زوجه فویلدار آمل 0.5 میلی تهیه کردیم و به پریز رو کار وصل کردیم با ۴ عدد اسپلیتر مختلف تست کردیم 3 بار با خرابی تلفن 20117 تماس گرفتیم گفتن که هیچ نویزی در خط وجود نداره هنگام صحبت با تلفن هم مشکل نویز وجود نداره و بوق آزاد داریم در ضمن سیم تلفن از کنار برق عبور نکرده و پورت اینترنتی موجود در مخابرات هم مشکلی نداره snr خط اغلب اوقات بین 9 تا 10 و downstream-attenuation : 34.1 هست فاصلمون از مخابرات هم کم تر از 2 کیلومتره ولی به صورت مستقیم هم قطعی دارم با اسپلیتر هم قطعی دارم میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که مشکل از کجا میتونه باشه
#
کیمیا ارتباط 06 دی 1400
سلام
متوسط snr در محدود 20 مناسب هست و هرچه پایین تر ضعیف تر می شود. در همان زمان قطع شدن میتوانید مودم را به سیم درب ورودی وصل کنید و snr رو چک کنید اگر پایین آمده یعنی خط نویز دارد و فقط از طریق مخابرات قابل حل شدن هست اگر snr پایین نباشد و قطعی دشته باشید به سرویس دهنده مربوط می شود. توجه کنید در زمان تست سیم داخل اصلا وصل نباشد.
نویز یا کاهش snr ارتباطی به شنیدن نویز در حال مکالمه ندارد.
#
حسین 07 دی 1400
سلام وقت بخیر ،ایا پیچیده شدن کابل آیفون به دور سیم تلفن باعث ایجاد نویز میشود؟!
#
کیمیا ارتباط 08 دی 1400
سلام
خیر ولی بهتر است نباشد مخصوصا در مسیر طولانی
#
کیانوش 04 بهمن 1400
سلام مشکل من اینه که نویز زیاد به علت کنار هم بودن کابل برق با کابل مخابرات. برای حل این مشکل چیکار باید بکنم؟ به مخابرات باید زنگ بزنم؟
#
کیمیا ارتباط 06 بهمن 1400
سلام
باید مسیر کابل کشی را تغییر دهید.
#
Amir 04 بهمن 1400
سلام خسته نباشید چند روز پیش مخابرات به من گفت پورت تون را تغییر دادم ولی خب زوج تلفن ما از جعبه تقسیم تغییری نکرده میخواستم بدونم واقعا پورت رو تغییر دادن؟
خیلی ممنون
#
کیمیا ارتباط 06 بهمن 1400
سلام
بله میشه روی بوخت داخل سالن تغییر داده باشن
#
اعلایی 16 ارديبهشت 1401
سلام ساختمن ۱۲ واحده با ۱۸ خط تلفن کلیه سیم های تلفن از لوله های برق رد شده
امکان تعویض ویا روکار کشیدن کابل مخابراتی هم میسر نیست
ایا دستگاهی یا وسیله ای هست که مشگل نویز و سرعت اینترنت را حل کنیم
با تشکر از شما
#
کیمیا ارتباط 17 ارديبهشت 1401
سلام
خیر نباید کنار کابل برق باشه
#
کیانوش 20 خرداد 1401
سلام، توسی شرکت تلفن‌های voip هستن و پرسنل فروش بعضی وقتها بین ساعات ۹ تا ۱۲ ظهر همشنوایی و نویز شدیدی روی خطهاشون دارن.خطهای داخلی به داخلی مشکلی نداره و فقط داخلی به خارجی پنویز و همشنوایی روی خط دارن.با خود پشتیبان voip چندین بار صحبت کردم ولی بهد از تست گفته اند که برنامه ویپ سالمه.یه مدتی خود به خود درست میشه ولی مثل هفته قبل کلا همشنوایی و نویر داشتیم.ممنون میشم راهنماییم کنید
#
کیمیا ارتباط 21 خرداد 1401
سلام
خطوط آنالوگ شهری باید بررسی بشن
#
عرفان 09 مرداد 1401
سلام وقت بخیر
منزل من انتهای کوچه هستش یعنی ۸۶ متر فاصله تا سره خط و پست مهابرات دارم و از اونجایی که اقدامی برای نصب سیم تلفن از طرف مخابرات انجام نشد
خودم سیم ۲ زوج به همراه نویز گیر و یک سیم مسی لخت دردرون روکش رو فراهم کردم و وصل کردم سره خط در سره کوچه ۸مگ دانلود میگیرم اما وقتی سیم رو همونجا متصل کردمبرای تست ۴ مگ به زور میگرفت که طبقه کفته شرکت اینترنت به خاطر متراژ بالای سیم و افت سیگنال هست که تا حدودید منطقی هستش اما مشکلی که دارم الان همون سیم رو نصب کردم تا داخل خونه و مودم اما ۲ مگ بزور میگیرم و در چند نقطه سیم در مجاورت سیم های برق هستش در بعضی نقاط ۲۰ ۳۰ سانت و در بعضی نقاط دیگر فاصله بین سیم تلفن و برق بیشتره
متاسفانه به هیچ شکل امکان جا به جایی سیم نیست
به نظر شما نصب چند لایه فویل در جاهایی که در مجاورت برق هست در نویز کیری تاثیر کذار هست؟
و اینکه کلا چه راهکاری میتونم استفاده کنم نویز کاهش پیدا کنه؟ نویز ناگهاینی هستش علاوه بر‌کاهش سرعت قطعی ناگهانی دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید زمان و هزینه خیلی زیادی صرف حل این مسائل مردم و حل نشده متاسفانه
#
کیمیا ارتباط 09 مرداد 1401
سلام
کابل تمام مس با سطح مقطع بالا استفاده کنید و از داکت عایق یا لوله استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 02122446068 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا