آموزش سیم کشی تلفن و نحوه اتصال سیم تلفن به پریز سوکتی با بررسی انواع تلفن ها از نظر سیم بندی پریز تلفن موضوعی هست که در این مقاله بررسی خواهیم کرد. پریز های تلفن سوکتی دارای 4 رشته سیم یا اصطلاحا دو زوج سیم هستند که از سوکت مادگی بیرون آمده و روی پایه پریز تلفن زیر پیچ ها مهار شده اند. حال سوال اینجاست برای اتصال یک خط تلفن شهری یا داخلی سانترال چگونه باید این سیم ها را در پریز تلفن ببندیم. برای پاسخ این سوال با ما همراه شوید.

خطوط شهری و خطوط تلفن داخلی سانترال معمولی دارای یک زوج سیم برای انتقال بوق می باشند و همیشه این دو رشته سیم روی دو سیم مرکز پریز تلفن سوکتی بسته می شوند. تلفن های داخلی دیجیتال هم به همین نحو می باشند و تنها از یک زوج سیم برای انتقال بوق و دیتا استفاده می کنند که این گوشی ها هم روی زوج سیم مرکزی پریز تلفن بسته می شوند.

Telephone sockets

در تصویر بالا یک پریز تلفن سوکتی را مشاهده می کنید که دارای چهار رشته سیم یا دو زوج سیم می باشد. پریز های تلفن قدیمی تنها یک زوج سیم به آن ها متصل می شد که این زوج سیم همان زوج سیم میانی پریز تلفن سوکتی می باشد. بر اساس استفاده از گوشی تلفن و دستگاه سانترال نحوه سیم بندی پریز تلفن متفاوت می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام از این حالات می پردازیم.

سیم بندی خط تلفن ثابت و داخلی آنالوگ سانترال

همانطور که در تصویر ملاحضه می کنید زوج سیم های میانی پریز سوکتی که عمدتا به رنگ قرمز و سبز می باشند و در پریز های ماژولار تلفن با شماره 2 و 3 نام گرفته اند برای انتقال بوق تلفن استفاده می شوند. سیم های خط شهری تلفن ثابت و داخلی معمولی (آنالوگ) سانترال مانند تلفن های KX-TS500 و KX-T7703 و غیره به این شکل سیم بندی روی پریز تلفن برای آن ها انجام می شود. با اتصال سیم تلفن آمده از مخابرات یا دستگاه سانترال به دو رشته سیم میانی پریز و اتصال آن با دو پین میانی گوشی تلفن از طریق سیم گوشی، ارتباط برقرار می شود.

سیم بندی تلفن سانترال هایبرید

برای سیم بندی داخلی هایبرید سانترال غیر از زوج سیم بوق که وظیفه انتقال صدا را بر عهده دارد زوج سیم دیتا نیز باری انتقال سیگنال های دیتا مانند وضعیت نمایش خطوط شهری روی کلید DSS یا قابلیت BLF کلید های کناری مورد استفاده قرار می گیرد. با این شرایط نحوه سیم بندی تلفن KX-T7730 به پریز سوکتی تلفن به این شکل می باشد که زوج سیم میانی انتقال یافته از جک داخلی دستگاه سانترال به دو پین 2 و 3 (قرمز و سبز) و دو سیم کناری جک داخلی سانترال به دو پین 1 و 4 (زرد و مشکی) بسته می شوند. با انجام این کار و این روش سیم بندی تلفن 7730 به عنوان داخلی سانترال فعال می گردد و قابلیت های اپراتوری و برنامه ریزی را نیز با آن می توان انجام داد.

سیم بندی تلفن سانترال دیجیتال

تلفن های دیجیتال هم مانند تلفن های هایبرید بوق و دیتا دارند ولی تفاوت آن ها با تلفن های هایبرید ماهیت دیجیتال این داخلی های سانترال می باشد. به همین جهت انتقال دیتا و بوق برای داخلی های دیجیتال تنها روی یک زوج سیم تلفن انجام می شود. سیم بندی داخلی دیجیتال دستگاه سانترال مانند تلفن ثابت و داخلی آنالوگ می باشد و زوج سیم آمده از دستگاه سانترال روی دو پین 2 و 3 (قرمز و سبز) پریز تلفن بسته می شود. سیم بندی داخلی های دیجیتال مانند KX-T7665 و KX-T333 و غیره برای اتصال به دستگاه سانترال به این شکل انجام می پذیرد.


خواندن 246139 دفعه

HEADER 

#
elyar 06 تیر 1395
سلام
ببخشید برای اتصال خط اینترنت به مودم و استفاده از سیم تلفن دارای سوکت معمولی 4 پین آیا 2 سیم و یا 4 سیم بودن کابل تفاوتی در قضیه داره؟
ممنونم
#
کیمیا ارتباط 06 تیر 1395
سلام
خیر یک زوج سیم شامل دو رشته سیم برای اتصال به اسپیلتر یا مودم به صورت مستقیم کفایت می کند.
#
امیر 12 اسفند 1398
باسلام و خسته نباشید من اینترنت وای فای مخابرات خریداری کردم ولی فقط چراغ وای فای روشن میشه روی مودم و وصل نمیشه از مخابرات اومدن و گفتن در سیم کشی از سیم های کلفت قدیمی استفاده شده خواستم بدونم نوع سیم استفاده شده ربطی به ماجرا داره ‌‌‌‌.؟ ممنون
#
کیمیا ارتباط 13 اسفند 1398
سلام
خوب در وهله اول مودم را در درب ورودی تست کنید اگر آنجا متصل شد مشخص میشه در سیم کشی داخلی مشکلی وجود دارد. این مشکل الزاما سطح مقطع سیم نیست میتواند قطعی یا اتصال نا مناسب، نویز ناشی از کابل برق یا موارد دیگر باشد.
#
محمد 30 مهر 1395
سلام
ببخشید پریز سوکتی تلفن خانه ما 4پین هستش اما مابقی سوکت سیمامون 2پین هستش این قضیه میتونه باعث بشه که سرعت اینترنت کم بشه؟
با تشکر منتظر جواب شما هستم
#
کیمیا ارتباط 30 مهر 1395
سلام
خیر ارتباطی نداره. تلفن های معمولی که در خانه استفاده می شوند و مودم اینترنت تنها از دو پین وسطی پریز تلفن استفاده می کنند. نویز موجود بر روی خطوط و سرویس دهند شما می توانند از عوامل کاهش سرعت اینترنت نسبت به سرعت سرویس برای شما باشد
#
حسین 06 آبان 1395
با سلام.
سانترال 824 tes چند تلفن T7730 و چند تلفن معمولی ساپورت میکنه و تنظیم هر داخلی برای این تلفن ها چگونه انجام میشه ؟یعنی چطوری میشه هر داخلی دلخواهی رو تنظیم کرد که با مدیریتی کار کنه و دیگران با معمولی؟
#
کیمیا ارتباط 08 آبان 1395
سلام
ظرفیت اولیه 8 داخلی می باشد و تفاوتی بین داخلی ها نیست. داخلی هایی که میخواهید گوشی مدیریتی متصل نمایید دو زوج سیم و داخلی های دیگر را یک زوج سیم در نظر بگیرید.
#
مرتضی 11 آبان 1395
با سلام
من یک سیستم سانترال راه اندازی کردم مشکلی که داره اینکه با کلید 9 داخلی های که با یک سیم تک زوج به سانترال وصل هستند خط شهری رو آزاد نمی کنه و داخلی هایی که با سیم 2 زوج وصل هستش با کلید 9 آزاد می کنه
#
کیمیا ارتباط 12 آبان 1395
سلام
آزاد کردن خط ارتباطی به نوع داخلی ندارد باید در تنظیمات برنامه دستگاه دسترسی را برای داخلی های مورد نظر فعال کنید.
#
ابوالفضل 05 آذر 1395
سلام در مجتمع آپارتمانی چگونه سیم تلفن واحد را وصل کنیم
#
كيميا ارتباط 06 آذر 1395
سلام
ابتدا بايد كابل واحد خود را در ورودي ساختمان پيدا كنيد، براي اين كار مي تونيد از اهم متر در حالت اتصال كوتاه استفاده كنيد. بعد زوج سيم مخابرات را به كابل واحد خود متصل كنيد.
#
سجاد 13 آذر 1395
سلام ببخشید سیمی ک از مخابرات برا ما کشیدن سه تا مشکی چسبیده به همه الان من نمیدونم سیم تلفونو چطورب بهش وصل کنم ک نتم کار کنه یا مثلا اگه بخام مودمو سر خط تست کنم نمیدونم سیمارو چطور ل اون سه تا سیم مشکی وصل کنم لطفا کمکم کنین
#
کیمیا ارتباط 14 آذر 1395
سلام
هر خط تلفن دارای یک زوج سیم هست شما باید زوج سیم مربوط به خط خود را بیابید. حالا ممکن هست رنگ بندی در یک ساختمان رعات نشده باشد ولی حتما هز خط تلفن از دو رشته سیم تشکیل شده است که در صورتی که وصل باشد با اتصال تلفن وصل شود.
#
وحید 13 آذر 1395
سلام
آیا امکان یک خط شهری و یک خط داخلی به یک گوشی تلفن به صورت همزمان وجود دارد و اگر دارد چطوری؟ (دستگاه فکس برادر مدل 1020e)
#
کیمیا ارتباط 14 آذر 1395
سلام
اگر گوشی تلفن دو خط داشته باشید و داخلی سانترال هم آنالوگ باشد بله می توانید.
#
مجتبی زارعی 23 آذر 1395
سلام...ممنونم اگه جواب بدین....برق ما همراه تلفن سیم کشی شده بود و برق جریان کشیده بود سیم تلفن سوخته بود.ما از نوع تلفن سیم کشی کردیم که فقط از تو تا سیم استفاده کردیم از اون چهارتا.الان نتمون ضعیف شده سرویس دهنده میگه از سیمکشیتونه به نظر شما چی شده....ایا سیم ها با رنگهای متفاوت در سرعت نت اثر دارن؟
#
کیمیا ارتباط 24 آذر 1395
سلام
قسمت اول سوالتون رو متوجه نشدم
در مورد قسمت آخر سوالتون خیر رنگ بندی تاثیری نداره مهم هست که جای دیگه از این سیم استفاده نشده باشه.
#
سجاد 10 دی 1395
سلام
تلفن ما بعد از نقاشی ساختمان قطع شده تلفن تا ساختمان آمده اما با شماره گیری تلفن بوق نداره با اتصال یکی از سیمها به دست و ایستادن روی کف سنگ اتاق تلفن زنگ میخوره لطفا راهنمایی کنید مرسی
#
کیمیا ارتباط 18 دی 1395
سلام
شما باید از کابل ورودی تا پریز تلفن را با اهم متر بیزر بگیرید و از اتصال کوتاه در مسیر یا انتخاب زوج مناسب اطمینان حاصل کنید.
#
محمد 14 دی 1395
سلام
توی اپارتمان مخابرات برام ی خط از بیرون گرفته که 3تا سیم داره(سفید سبز و قهوه ای مایل به قرمز)
و کابل کشی ساختمان هم سه سیم هست(سفید و آبی و سبز)
میشه بگید کدوما رو باید به هم وصصل کنم؟ طرف از مخابرات میگه 20 تومن بده انجام میدم. تاز 200 تومن دادم خط گرفتم:(
#
کیمیا ارتباط 18 دی 1395
سلام
به سوالات کاربرانی که از آدرس ایمیل نا معتبر استفاده میکنند پاسخ داده نمی شود
#
رسول 29 دی 1395
سلام من میخواستم سیم کشی تلفن که میخوام سانترال بشه برای دفتر انجام بدم ایا باید تمام خط پریزها به داخل باکس تقسیم برن یا مثل حالت نرمال خانگی پریز ب پریز ارتباطی بگیرم
#
کیمیا ارتباط 01 بهمن 1395
سلام
باید در هر قسمتی که میخواهید یک داخلی سانترال قرار بگیرد بسته به نوع داخلی که گوشی معمولی یا هایبرید می باشد یک یا دو زوج تا دستگاه سانترال بکشید.
#
رحیمی 27 بهمن 1395
با سلام ودعای خیر.آِیا سوکت زدن سیمهای تلفن فرقی ندارد؟یعنی روش چیدمان رنگها در دوسر سیم تفاوت ندارد؟یا باید آنها به ترتیب خاصی چید / دوما سیم سوکت اسگلیتر به مودم باید چند رشته باشد؟
#
کیمیا ارتباط 27 بهمن 1395
سلام
برای خط تلفن منزل تفاوتی ندارد.
دو رشته یعنی یک زوج
#
رحیمی 27 بهمن 1395
با سلام وخته نباشید. در منزل من دوخط تلفن است ومن میخواهم که تمام پریز های منزل همان دوخط را داشته باشم وبا توحه به مطالب گفته شده یعنی سیم قرمز وسبز زرد ومشکی از طرف دیگر الآن سیمهای حدید نصب شده در ساختمان در هر سیم دو زوح دو سفید ویک قرمز ویک آبی وحود دارد .این دو خظ تلفن چگونه به اینه وصل میشود با توجه باینکه در هر قوطی دو رشته سیم که هر کدام دو زوج سفید وقرمز وآبی وجود دارد متشکرم
#
aidink62 28 بهمن 1395
سلام ، ما برای دفتر کارمون تلفن سانترال نصب کردیم ولی وقتی با تلفن تماس گرفته می شه ، مودم قطع می شه
#
کیمیا ارتباط 29 بهمن 1395
سلام
باید سر راه مودم اسپیلتر قرار دهید و خروجی لاین را به co سانترال و خروجی مودم را به مودم وصل کنید.
#
حامد 29 بهمن 1395
سلام من ميخوام تلفن خانه كه در حاله رو به اتاق منتقل كنم و adsl هم به تلفن وصل هست اما وقتي تلفن رو ميارم تو اتاق و وصل ميكنم بوق نميزنه همه ي سيم هارم درست وصل كردم مشكل از كجاست؟
#
کیمیا ارتباط 30 بهمن 1395
سلام
باید پریز ها رو باز کنید ببینید از پریز حال به پریز اتاق خواب سیم کشی شده و اتصالات درست هست یا خیر
#
اميد 30 بهمن 1395
با سلام
پشت پريز تلفن من يك كايل پنج سيمه به رنگهاي سبز، آبي كمرنگ، قرمز، صورتي و قهوه اي اومده ولي فقط دو رنگ سبز و ابي كمرنگ به پريز وصل شده و تلفن وصله
ولي چراغ ديتا روي مودم adsl كلا خاموشه، ايا همون دو تا سيم براي انتقال ديتا و بوق تلفن كافيه؟
اگر نه كدوم جفت سيمها بايد به سوكت وصل بشن؟
#
کیمیا ارتباط 01 اسفند 1395
سلام
سیمی که از ورودی ساختمان تا پریز آمده و خط تلفن روی آن می باشد باید به ورودی اسپلیتر وصل شود و خروجی لاین اسپلیتر به گوشی تلفن و خروجی دیتا به مودم متصل شود.
خط تلفن یک زوج یعنی دو رشته سیم می باشد
#
کاظم 04 اسفند 1395
سلام، با اتصال دورشته سیم ورودی تلفن دم در ساختمان به دوشاخه گوشی بوق وجود دارد، اما به محض اتصال دو رشته سیم داخلی ساختمان به سیم های ورودی نه تنها در پریزهای داخلی بلکه حتی در همان دم در ورودی نیز بوق وجود ندارد. لطفاً راهنمایی فرمایید.
#
کیمیا ارتباط 08 اسفند 1395
سلام
این به این معنی هست که شما از درب ساختمان تا پریز های تلفن در یکجا اتصال کوتاه دارید یعنی سیم ها به هم متصل شده اند. سه راهکار دارید یا از زوج های دیگر استفاده کنید یا محل مشکل را پیدا کنید یا سیم داخلی را عوض کنید.
#
فرامرزی 08 اسفند 1395
سلام وعرض ادب.
ما سه تا خط داریم که به تلفن از طریق سانترال وصل شده .خط اولمون از پایین وقتی باهاش تماس میگیرند چراغ روشن میشه ولی بوق نمیخوره .یعنی اگه کنار تلفن باشیم متوجه میشیم که زنگ داره میخوره وگرنه نمیفهمیم.کسی هم که سانترالو برامون راه اندازی کرد تلفنش خاموشه .ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کدی رو باید روی تلفن اجرا کنم و چطور.
و یه راهنمایی دیگه هم می خواستم اینکه در یکی از اتاق ها یه خط داخلی وصل کردیم .میخوایم همون داخلی به دو تا گوشی داخل همون اتاق وصل باشه در دو طرف اتاق.چطور کابل ها رو تشخیص بدم ؟
#
کیمیا ارتباط 08 اسفند 1395
سلام
با کد 408 میتوانید جک داخلی های مورد نظر را برای زنگ خور هر خط شهری فعال نمایید.
از داخلی وصل شده
#
رضا 19 اسفند 1395
سلام،خسته نباشید,دفتر معاونت ما دو شماره از دستگاه سانترال بایک سیم تک زوج امده به یک گوشی،اگه کسی زنگ بزنه منشی وصل می‌کنه به تلفن مدیر،چند روزیه که شماره ها که از دستگاه به پریز اومده قطع و وصل میشه،علتش چیه؟ممنون
#
کیمیا ارتباط 22 اسفند 1395
سلام
مسیر سیم را از گوشی تا سانترال و خود گوشی ها و پورت داخلی را هر کدام با یک مورد سالم تستس کنید
#
منصور 20 اسفند 1395
روی صفحه تلفن مدام نوشته میشود که سیم تلفن را بررسی کنید ولی از انطرف اینترنت هیچ مشکلی ندارد. مشکل از کجاست؟
#
کیمیا ارتباط 22 اسفند 1395
احتمالا مشکل از اسپلیتر شما هست با یک اسپلیتر دیگر تست کنید
#
علی 27 اسفند 1395
سلام و عرض ادب
جناب سیم ورودی تک زوج و دستگاه کارتخوان دو زوج
در حالت معمول میگه ارتباط قطع
وقتی سیم های پریز رو جفت میکنم
پوز کار میکنه ولی خط اشغال میزنه
#
کیمیا ارتباط 27 اسفند 1395
سلام
چه برای تلفن و چه برای پوز یک زوج سیم که وسط قرار می گیرد کافی می باشد. قطع بودن تلفن در زمان کارکرد پوز و یا بالعکس طبیعی میباشد.
#
مهران 28 اسفند 1395
سلام برای وصل کردن سیم جنگی تلفن به سیم داخلی ۴تا سیم اومده ولی وقتی وصل کردم بوصل کردم بوق تلفن نیومد اشکال از کجا میتونه باشه
#
کیمیا ارتباط 29 اسفند 1395
سلام
ابتدا درب ورودی ساختمان چک کنید که خط فعال باشد. بعد رنگ بندی سیم را از درب ورودی تا داخلی واحد چک کنید که یکی باشد وصل خواهد شد.
#
امین 15 فروردين 1396
سلام میشه یه عکس از نحوه اتصال سیم ها به دستگاه TDA بذارید؟
#
کیمیا ارتباط 18 فروردين 1396
سلام
مراکز تلفن TDA بر اساس نوع کارتهایی گه روی آن قرار می گیرد کابل های آمفونال متفاوتی میخواهد که باید تهیه نمایید. بعد از قرار دادن کابل آمفونال روی کارت زوج سیم ها بر اساس رنگ بندی مخابراتی هر کدام یک داخلی، ورودی شهری و یا ... خواهد بود.
#
محمد 17 ارديبهشت 1396
سلام
مودم وقتی از داخل خونه وصل میشم هر چند دقیقه قطع و وصل میشه ولی از سر خط مشکلی نداره. ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل کجاست و چکار باید بکنم
#
کیمیا ارتباط 17 ارديبهشت 1396
سلام
مسیر کابلی رو از درب ورودی تا داخلی واحد بررسی کنید. فرسودگی یا رد شدن در کنار کابل برق میتونه از دلایلش باشه
#
amin 18 ارديبهشت 1396
سلام خسته نباشید
من از سر خط یک سیم مستقیم هم برای مودم و هم برای تلفن کشیدم چون گفته بودن اگه هم سیم کشی داخلی و هم اون سیم جدید رو به سر خط وصل کنیید همون نویزی که تو سیم های داخلی تونه به سیم جدیدی که کشیدید میوفته .
بعد این سیم تازه از 5تا سیم تشکیل شده که من 3تاش رو یه یک طرف سیم مخابرات ورودی(سر خط)
و 2تاش رو به اون یکی طرف سیم مخابرات اصلی ورودی (سر خط) وصل کردم حالا سوال من اینه که من باید دو تایی وصل میکردم یا همین جوری که وصل کردم مشکلی نداره؟؟
#
کیمیا ارتباط 20 ارديبهشت 1396
سلام
شما تنها یکزوج نیاز دارید
برای نمونه رنگ سفید و آبی را به سیم مخابرات متصل کنید و در منزل آن دو را به اسپلیتر وصل کنید.
#
ستاره 06 خرداد 1396
سلام
چگونه مودم اینترنت قبل سانترال قرار دهیم
#
کیمیا ارتباط 07 خرداد 1396
سلام
خط شهری را به ورودی اسپلیتر بزنید و خروجی phone اسپلیتر را به co سانترال و خروجی modem اسپلیتر را به مودم وصل کنید.
#
پوریا 10 خرداد 1396
سلام داریم یه سانترال وصل میکنیم از سانترال به پریز ها کابل کشیدیم ولی بوق نداره احتمال داره ااز کابلها باشه؟! یا چیز دیگه
البته تلفن رو مستقیم به سانترال وصل میکنیم بوق داره
راهنمایی لطفا
#
کیمیا ارتباط 11 خرداد 1396
سلام
تلفن اپروتاری 4 سیم هست همین مسیر را از سانترال تا پریز دنبال نمایید.
#
قاسم 11 خرداد 1396
سلام میشه نحوه وصل صحیح سیمهای تلفن را بفرمایید.از داخل ساختمان دوشیم سفید و دو سیم به رنگهای آبی و قرمز وجود دا
رد
#
کیمیا ارتباط 11 خرداد 1396
سلام
تفاوتی نداره شما باید یک زوج را در درب ورودی به خط تلفن وصل کنید و همان را در پریز منزل استافده نمایید.
اگر رنگ بندی کابل های مخابراتی را میخواهید به مطلب مربوطه به رنگ بندی در منو.ی کناری مراجعه کنید.
#
غلی 14 خرداد 1396
با سلام
ما در خانه دو خط تلفن داریم که رویه هر دو adsl هستش. این خط به وسیله یک سیم دو زوج روکش دار مستفیم به داخل خانه اومده و هر خط فقط به دو پریز وصل شده. ولی وقتی دو adsl با هم روشن هستند به شدت نویز یا snr adsl بالا میره. ولی وقتی یکی از مودم ها کار کنه نویز به حالت عادیش بر میگرده. ضمنن وقتی یکی از مودم ها رو مستقیم به سره خط وصل میکنم و هر دو مودم رو روشن میکنم (مودم دوم جایه همیشگیش روشن هست) باز هم مشکل نویز نیست. به این نتیجه رسیدم مشکل از سیم کشی هست. ولی نمیدونم کجایه سیمکشی. ایا ممکنه این اتفاق به این دلیل بیفته که هر دو خط از یک سیم دو زوج رد شدن؟ ممنون میشم کمک کنید
#
کیمیا ارتباط 15 خرداد 1396
سلام
ارتباطی به این که یک سیم دو زوج هست نداره، شاید در مسیر مشکلی وجود داره اگر امکان تعویض کابل رو دارید یک کابل با سطح مقطع بالاتر و تمام مس مخابراتی تهیه و جایگزین کنید.
#
علی 15 خرداد 1396
مرسی از پاسخ. سیمش رو تازه عوض کردیم.
مستقیم میاد و به دو مریز کنار هم میخوره. کابل که مد نظرتون هست باید به چه اسمی خرید کنم؟
#
کیمیا ارتباط 17 خرداد 1396
برای نمونه دو زوج 0.6 مشکی کرمان میتونید تهیه کنید
#
علی 15 خرداد 1396
ممنون. معمولا
کابل داخل خونه تو بهترین حالت چقدر نویز رو افزایش میده؟
#
کیمیا ارتباط 17 خرداد 1396
نویز یه پدیده تصادفی هست و وابسته به عوامل مختلفی مثل قرارگیری کنار کابل برق هست
#
حسینی نیا 19 خرداد 1396
سلام برای انتقال دو خط تلفن به داخل واحد با استفاده از کابلی که فقط 3 رشته سیم دارد چه راهی دارم
#
کیمیا ارتباط 20 خرداد 1396
سلام
شما به دو زوج سیم یعنی 4 رشته نیاز دارید
#
آیدین 20 خرداد 1396
با سلام، من میخوام از ترمینالی که در طبقه مون وجود داره یه انشعاب از خط خودم بگیرم و به دستگاه کارتخوان موجود در طبقه وصل کنم طوری که باعث اختلال در خط تلفنم در منزل نشه. چیکار باید بکنم؟
ممنون
#
کیمیا ارتباط 21 خرداد 1396
سلام
در زمان استفاده از کارتخوان خط تلفن اشغال می شود.
#
آیدین 22 خرداد 1396
منظورم این بود که راهنمائیم کنین که چطوری انشعاب بگیرم؟
یعنی اولا به چه وسایلی نیاز دارم؟ (چه ابزاری و چه قطعاتی)
و دوما مرحله به مرحله توضیح بدین تا خودم بتونم انجامش بدم.
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 22 خرداد 1396
خیلی سختش نکنید روی روکش سیم رو لخت کنید و سیم جدید را به آن متصل کنید سر دیگر سیم تلفن هم که باید سوکت خورده باشد تا به پور متصل شود.
#
رضا 29 خرداد 1396
سلام. یک پریز تلفن دارم که 2 تا سوکت بهش میخوره(یعنی 2تا قرمز،2 تا سبز،2تا زرد، 2تا مشکی) یک سیم 2 زوج (4رشته) به این پریز وصل کردم. 2 رشته به یک قرمز و سبز، و 2 رشته دیگر به اون یکی قرمز و سبز.
حالا از 2 تا سوکت بوق میگیرم اما از هیچ کدوم از سوکت ها اینترنت نمی گیرم.
اینم بگه که "مودم 1" از یک پریز دیگه (در اتاقی دیگر) بدون مشکل اینترنت میگیره، ولی وقتی از هر سوکت پریز جدید، کابل به "مودم 2" وصل میشه،علاوه براینکه اینترنت نمیده، "مودم 1" هم اینترنتش قطع میشه.
#
کیمیا ارتباط 31 خرداد 1396
سلام
اطمینان پیدا کنید که در هر کدام خط تلفن مورد نظر به درستی کار کند، اگر برای تماس های تلفنی هم استفاده میکنید، با اسپیلتر مودم را وصل کنید. احتمالا یا زوج یک خط به درستی انتخاب نشده یا در مسیر اتصال کوتاه می شود.
#
ملیکا 16 تیر 1396
اون سوکت بیرون تلفن رو توی کجا باید بزنیم؟
دوتا جا داره یکی زده in یکی هم زده out؟؟؟
#
کیمیا ارتباط 16 تیر 1396
سلام
متوجه سوالتون نیستم اگر منظورتون پشت تلفن هست مدلش رو بفرمایید ولی قاعدتا باید از پریز تلفن سیم به ورودی یا همان in روی گوشی متصل شود.
#
محسن 20 تیر 1396
سلام و خسته نباشید.

من توی مغازم از اینترنت مخابرات استفاده میکنم.هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان نت قطع میشه.میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم تا نت قطع نشه؟ اسپلیتر هم وصل کردم .
#
کیمیا ارتباط 21 تیر 1396
سلام
از اسپلتر استفاده کنید
#
محسن 24 تیر 1396
استفاده میکنم ولی بازم قطع میشه
#
کیمیا ارتباط 24 تیر 1396
اگر از اسپلیتر استفاده کنید در زمان کارت کشیدن خط قطع میشه ولی اینترنت نباید مشکلی داشته باشه
#
آرش 31 تیر 1396
سلام. داخل پریز آپارتمان چهار سیم سفید نارنجی آبی و سبز وجود داره. سیم مخابرات هم سفید و نارنجی هستش. الان من برای وصل کردن سیم ها باید چکار کنم؟ دو تا از سیم های هم رنگ را بهم وصل کنم؟ دو تای دیگه چی؟؟ مرسی
#
کیمیا ارتباط 31 تیر 1396
سلام
هر زوج سیم برای یک خط تلفن هست و رنگ بندی برای تمایز زوج سیم ها از هم می باشد. شما خط مخابرات را به یکی از زوج ها مثلا سفید آبی متصل کنید.
#
حسن محمودی 02 مرداد 1396
سلام من یه گوشی پاناسونیک که برای سانترال استفاده میشود رو به سوکت خط معمولی خونه وصل کردم کارنمیکنه سوکت باید عوض بشه؟ممنون
#
کیمیا ارتباط 06 مرداد 1396
سلام
خیر تلفن های هایبرید و دیجیتال پاناسونیک تنها روی سانترال قابل استفاده می باشد.
#
محمد 03 مرداد 1396
با سلام
خونه ما نوساز هست دو خط تلفن داریم که دوزوج سیم وارد ساختمان شده و بگفته سازنده هر دوزوج سیم به پریزها وصل هست ولی هر پریز دارای یک سوکت هست. با تلفنهای معمولی در همه پریزهای خونه فقط بوق یک خط هست. حالا سوال من این هست که آیا می تونم روی خط دیگرم اینترنت بگیرم با همین تک سوکت؟
#
کیمیا ارتباط 06 مرداد 1396
سلام
باید زوج دیگر را به یک پریز متصل کنید و بعد برای تلفن یا اینترنت و یا هردو استفاده نمایید.
#
صادق 08 مرداد 1396
سلام
ببخشید یک دستگاه سانترال داریم میشود فکس را بهش متصل کنیم یانه اگر میشود چکار باید بکنیم
#
کیمیا ارتباط 09 مرداد 1396
سلام
بله به عنوان یک داخلی آنالوگ می توانید به سانترال متصل نمایید.
#
حسن 15 مرداد 1396
سلام و خسته نباشید.
چند روز پیش مودم اینترنت من مشکل داشت و قطع شده بود. کارشناس که اومدو دید گفت سیم کشیتونم باید عوض بشه و از سیم ۰.۶ استفاده کنید. دو یا چهار رشته بودن سیم در سرعت اینترنت تاثیری داره؟
و اینکه چون پریز فقط دوتا پیچ داره. میشه چهار سیم رو دوتا دوتا به یه پیچ وصل کرد؟
#
کیمیا ارتباط 15 مرداد 1396
سلام
تعداد زوج تاثیری نداره چون adsl برای خط تلفن و مودم از یک زوج استفاده میکنه. سطح مقطع قدرت سیگنال رو میتونه در موارد افزایش بده
#
پیمان 16 مرداد 1396
سلام
من یک کابل شبکه دارم که فکدگر کنم 4 زوجه .و سوکت شبکه روش وصله .چطوری این میتونم سوکت بزنم و تبدیل به کابل تلفن کنم .لطفا نحوه سوکت زدن و انتخاب سیمها برای تبدیل به سوکت تلفن تو ضیح دهید .ممنون میشم
#
کیمیا ارتباط 18 مرداد 1396
سلام
فرقی نداره یکی از زوج ها را در دو طرف کابل سوکت بزنید
#
amir 19 مرداد 1396
سلام ببخشید ما دو تل تلفن تو خونمون داریم و می خوام مدمو تو
اتاق بگذارم و تو حال پذیرایی هم تلفن داشته باشیم ولی وقتی این کارو انجام میدم
تو اتاق وصل نمی شه تا کابل تو حالو قطع کنم
#
کیمیا ارتباط 20 مرداد 1396
سلام
باید جایی که مودم رو وصل میکنید از اسپلیتر استفاده کنید.
#
مجید مطلق 25 مرداد 1396
با سلام. با ارتباط فاز متر به یکی از سیمهای تلفن ،چراغ فاز متر بصورت ضعیف روشن میشود ایا این طبیعی است؟
#
کیمیا ارتباط 27 مرداد 1396
سلام
روی سیم تلفنی جریان هست ممکن هست فاز متر شما این جریان ضعیف را نشان می دهد.
#
mehdi 26 مرداد 1396
سلام..با عرض سلام و خسته نباشید خدمت پرسنل سانترال..من گوشی تلفن را که میزارم صدای اوای انتظار (دیری دیری دید دیری دید)از بلندگوی تلفن پخش میشود..چجوری مشکلم حل کنم..با جوابتون بهم لطف بزرگی میکنید
#
کیمیا ارتباط 27 مرداد 1396
سلام
عدد یک را بزنید قطع می شود.
#
بهزاد 13 شهریور 1396
سلام
ما چهار خط سانترال داريم مغازه طبقه زيرزمين يك سوكت جاي تلفن هست من سه شاخه دو سوكته خريدم تلفن وصل نشد چي كار كنم؟
#
کیمیا ارتباط 14 شهریور 1396
سلام
اگر از تلفن های اپراتوری مانند 7730 استفاده می کنید سیم بندی این تلفن های 4 سیم می باشد.
#
Smm 14 شهریور 1396
سلام، من واحدم رو نقاشی کردم و پریز تلفن رو نقاش عوض کرد وقتی سوکت سیم تلفن رو وصل میکنم بوق ممتد زنگ گوشی بدون قطع شدن بصدا در میآید پریز رو باز کردم و سیمها رو جابجا ولی هیچ تاثیری نداشت
#
کیمیا ارتباط 15 شهریور 1396
سلام
از ورودی ساختمان با خط رو چک کنید اگر مشکل داشت مخابرات اعلام خرابی کنید. اگر مشکل نداشت مسیر سیم های ورودی تا داخلی ساختمان را با اهم متر تست کنید.
#
سالار مقصودی 15 شهریور 1396
سلام برای یک شهرک ویلایی در شمال ایران میخواهیم تلفن سانترال نصب کنیم. کاربری ساده فقط برای اطلاعات (مشابه هتل ها ) نیاز داریم. چه سیستمی پیشنهاد میکنید؟ روش کابل کشی به چه صورت خواهد بود؟ آیا میتوانیم کابل را از داخل خاک در کنار سیم برق عبور دهیم ؟ حداکثر چند متر میتوان کابل را امتداد داد؟ چه نوع کابلی مورد نیاز است؟
#
کیمیا ارتباط 19 شهریور 1396
سلام
از سانترال های پاناسونیک تا سرور های نرم افزاری می توانید استفاده نمایید.
کابل اگر قراره در خاک دفن بشه باید ژله فیلد باشد. طول کابل متناسب با نوع داخلی و نوع کابل می تواند تا 1800 متر باشد.
#
مسلم 28 شهریور 1396
با سلام مهندس جان نویز تلفن منزل ما موقع کار کردن مودم
زیاد است لطفا راهنمایی کنید با تشکر
#
کیمیا ارتباط 29 شهریور 1396
سلام
اگر زمانی که خط تلفن را مستقیم به گوشی وصل می کنید نویز ندارید احتمالا اسپلیتر شما مشل دارد که آن ار عوض کنید
#
امید 15 مهر 1396
سلام مهندس
خط تلفن با وجود اینکه full duplex هستند دو سیم برای رفت صدا و دو سیم برای برگشت صدا هست. چطور از دو سیم استفاده می‌کنند
#
کیمیا ارتباط 15 مهر 1396
سلام
فرض شما غلط هست خطوط آنالوگ و دیجیتال از یک زوج سیم برای تماس استفاده میکندد تنها خطوط هایبرید در سانترال از دو زوج یکی برای بوق و دیگری برای دتیا استفاده می شود.
#
امید 15 مهر 1396
ممنون مهندس
ولی توی ویکیپدیا این طوری نوشته "سامانه کاملاً دوطرفه (به انگلیسی: Full Duplex) (مخففانگلیسی: FDX) برقراری ارتباط همزمان در هر دو جهت را فراهم می‌کند و برعکس ارتباط نیمه دوطرفه به دستگاه ها امکان این را می دهد که به صورت کاملا هم زمان ارتباط برقرار کنند. همان طور که گفتیم،تلفن به ما این امکان را می دهد که در یک زمان هم حرف بزنیم و هم بشنویم، پس شبکه های تلفن خطی کاملا همزمان هستند و سیم پیچ پیوندی در پیوند تلفن این امکان را به ما می دهد که چهار سیم را به دو سیم تبدیل کنیم.
برای نمونه، میتوانیم ارتباط دوطرفه را به یک خیابان دو خطه تشبیه کنیم که هر خط آن در یک جهت است و همزمان رفت و برگشت ممکن است."
دانشجوی برق مخابرات هستم درموردش تحقیق می کردم. ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.
#
کیمیا ارتباط 16 مهر 1396
این که گفته شد فرضتون غلط هست اشاره به این جمله هست "دو سیم برای رفت صدا و دو سیم برای برگشت صدا هست" چون به این شکل نیست و از یک زوج سیم یعنی دو رشته استفاده می شود و البته متنی که گذاشتید هم دلالت بر همین موضوع دارد.
#
خسته نباشید 16 مهر 1396
یکی از پریزهای تلفن(داخل اتاق) را برداشتم و پشت کمد قرار گرفت دسترسی بهش ندارم؛ پریزهای اتاقهای دیگه هم قطع شده؛ ربطی به برداشتن پریز داره؟ پیشنهادتون چیه؟
#
کیمیا ارتباط 18 مهر 1396
سلام
بله ممکنه در آن پریز سیم های پریز های دیگر هم سربندی شده باشد بهتر هست به حالت قبل برگردانید و پریز های دیگر را تست کنید.
#
محمد 07 آبان 1396
سلام و خسته نباشید
جناب از بیرون به خونه ی ما یه کابل تلفن هست که دارای 5سیم هست میخواستم بپرسم چجوری میتونم اینو به دو شاخه وصل کنم و از تلفن استفاده کنم
#
کیمیا ارتباط 07 آبان 1396
سلام
باید ببینید درب ورودی ساحتمان خط تلفن روی کدام زوج بسته شده است یا گوشی تلفن را روی هر زوج متصل کرده و تست کنید و یا از فنی مخابرات که در محل حاضر می شود بپرسید و از او تحویل بگیرید.
#
mr 12 آبان 1396
سلام کابل تلفن تازه کشیده شده و دو زوجی هست اگه بخوام یک زوج‌ به تلفن و یک زوج به مودم وصل کنم جواب میده از سر خط؟یا از یک زوج باشه و مودم رو از پریز و با استفاده از نویز گیر باشه.و اینکه اگه بخوام از یک اتاق دیگه تلفن صحبت کنم و اینترنت قطع نشه نویز نندازه باید چیکار کنم واس هر تلفن یک اسپلیتر؟؟
#
کیمیا ارتباط 12 آبان 1396
سلام
اگر به صورت مستقیم بکشید با اشغال شدن تلفن اینترنت قطع میشه. بهتره از اسپلیتر استفاده کنید. تنها برای مودم اسپلیتر بزارید کفایت میکنه
#
mohammad 16 آبان 1396
با سلام و خسته نباشدید طریقه وصل کردن یک مودم adsl , یه پوز و یه خط تلفن چگونه است.. چطوری این سه رو بهم وصل کنم که بهترین نت رو داشته باشم.نکته اینکه خط تلفن به خونه میره و نت و پوز به مقازه.اسپلیتر کجا باید قرار بگیره؟و چند عدد..
#
کیمیا ارتباط 16 آبان 1396
سلام
خط ورودی را به اسپلیتر وصل کنید و خروجی دستا اسپلیتر را به مودم وصل کنید تنها خروجی آزاد اسپلیتر خروجی لاین هست که به آن یک مبدل دو پورت زده و به تلفن و پوز متصل کنید.
#
فرشادمفخمی 20 آبان 1396
باسلام.پریزتلفن منزلمون پیام بررسی کابل رومیده ازمخابرات اومدن منزل نبودیم امانوشته بودن بیرون بررسی شده مشکل ازداخل میباشدپریزروخودم بازکردم چهارتاسیم به صورت دوتایی به پریزبدون قطعی وصل شده بودچندتاسیم سفیدهم بدون اتصال بودنتونستم درستش کنم لطفاراهنمایی بفرمایید
#
کیمیا ارتباط 22 آبان 1396
سلام
از دری ورودی ساختمان سیم هایی که از مخابرات آمده را ابتدا چک کنید اگر درست بود و مشلی نداشت مسیر سیم ها تا ورودی تا پریز باید چک شود. ممکن است اتصالاتی در بین راه انجام شده باشد این چک کردن معمولا با اهم متر انجام می شود ولی شما میتوانید از ورودی ساختمان رنگ بندی ها و اتصالات را تا اولین پریز چک کنید.
#
حاجی میرزائی 22 آبان 1396
با سلام و خسته نباشید،من یه پریز سوکتی دارم که دوتا خط تلفن روش هست،گوشی هم ددو لاینه هست ،وقتی گوشی رو مستقیم به پریز میزنم هردو خطم بوق داره ولی وقتی نویزگیر وصل میکنم ،لاین ۲ قطع میشه و فقط اون خطی که روش اینترنت هست میمونهو پیغام check tell line 2 میاد.اینم اضافه کنم که مودم به پریزی جدا از تلفن وصله،ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 22 آبان 1396
سلام
مودم حتما باید به خروجی دیتای اسپلیتر وصل شود و نباید مستقیم به پریز وصل باشد.
#
امید 11 دی 1398
شما اگر داخل مودم را دیده باشی میبینید از قسمت لاین تا قسمت فون قطعه ای نظیر خازن یا مقاومت یا سلف وجود ندارد و مستقیم قسمت لاین به قسمت فون وصل شده
#
حاجی میرزائی 22 آبان 1396
سپاسگزارم از توجهتون،یعنی اسپلیتر رو از گوشی تلفن جدا کنم وفقط به مودم وصل کنم؟
#
کیمیا ارتباط 23 آبان 1396
بله باید هم گوشی تلفن هم مودم به خروجی های phone و data مودم بخورند تا تفکیک صوت از دیتا انجام بشه ونباید از خط ورودی اسپیلتر جای دیگر استفاده کنید اگر قرار هست دو نقطع تلفن داشته باشید باید هر دو با تبدیل از خروجی phone اسپیلیتر متصل شوند.
#
امیر 12 آذر 1396
سلام مهندس خسته نباشین میشه نحوه بستن سیمها در مکانیزم تلفن اشنایدر مدل مرتن رو توضیح بدین. ممنون
#
کیمیا ارتباط 12 آذر 1396
سلام
متاسفانه با این تلفن آشنایی ندارم ولی اگر تلفن آنالوگ است تنها از دوسیم و روی زوج سیم وسط مورد استفاده می باشد.
#
سامی 24 آذر 1396
با سلام.من دو تا خط تلفن دارم پریز خاصی باید بگیرم براش که بشه استفاده کرد از هر دو خط ؟ مثلا مثل پریز های دو سوکته؟؟
#
کیمیا ارتباط 25 آذر 1396
سلام
روی پریز های دو سوکته امکان اتصال و استفاده دو خط می باشد.
#
مسلم 06 دی 1396
درود
من مودومم چراغ ای دی اس الش روشن نمیشه با مخابرات تماس گرفتم گفتن مشکل از سیم کشی خونتونه منم از تقسم کنار خونه دوتا سیم مستقیم کشیدم تو خونه و ب پریزسوکت دار و سوال من اینه سیم ارت کاره ای نیست درسته ؟چون ی سیم سه قسمتی چسپیده ب همه که یکیش ارته و تلفن کاملا درسته فقط چراغ ای دی اس ال ندارم
#
کیمیا ارتباط 12 دی 1396
سلام
خیر مشکلی نیست اگر تلفن وصل هست یعنی خط درسته باید با اتصال مودم ز طریق اسپلیتر و یا به صورت مستقیم چراغ dsl ثابت شود.
#
حسین جباری 26 دی 1396
سلام. ببخشید آیا سیم گوشی تلفن( از پریز به گوشی) در گوشیهای دیجیتال و آنالوگ فرق دارند منظورسطح مقطع سیمها در دیجیتال تقویت شده است یا فرقی ندارد.
#
کیمیا ارتباط 27 دی 1396
سلام
خیر از سه سطح مقطع 0.4 و 0.5 و 0.6 میشه استفاده کرد وقتی سطح مقطع بالاتر هست قدرت سیگنال بیشتر هست و افت کمتری دارد و در فواصل بالاتری می توان از داخلی استفاده نمود.
#
حسین جباری 28 دی 1396
سلام دوباره . چرا در فواصل دور از مرکز تلفن ، سیم تلفن معمولی برای خط آنالوگ جواب میدهد ولی برای خط دیجیتال جواب نمیدهد(بنده همین مشکل را دارم)
#
کیمیا ارتباط 30 دی 1396
سلام
استاندارد مجاز برای طول بین خطوط آنالوگ و دیجیتال متفاوت و وابسته به مدل مرکز تلفن و سطح مقطع سیم می باشد. به مطلب زیر مراجعه نمایید.

goo.gl/6RcFRW
#
میثم 01 بهمن 1396
سلام چجوری میتونم با یک خط ثابت خانگی هم تلفن وصل بشه هم کارتخوان؟
#
کیمیا ارتباط 02 بهمن 1396
سلام
از یک تبدیل یک به دو استفاده کنید و یا سیم تلفن هر گوشی و پوز را با ورودی خط سربندی کنید. به این شکل هر دو متصل می شود ولی این به معنی استفاده همزمان از خط نیست در زمان استفاده از پوز امکان تماس نیست.
#
محمودی 14 بهمن 1396
سلام
ما سوکت پریزی 4تایی گرفتیم یعنی همزمان 4 خط وارد سوکت میشن و وصل میشن. نحوه اتصال سیم ها چطور است؟؟؟
#
کیمیا ارتباط 14 بهمن 1396
سلام
روی هر پریز خط تلفن را به زوج وسط متصل کنیدو عمدتا رنگ های پریز سبز و قرمز هستند ولی در مواردی متفاوت می باشد.
#
امید صفری 15 بهمن 1396
سلام
داخل کارگاه میخوام یه بلنندگو بزارم که از داخل دفتر کارگاه با کارگرها تو بلندگو صحبت کنم
حالا سوالم اینجاس چطور میتونم تلفن دفتر رو به این بلندگو وصل کنم که هم تلفن به خط تلفن وصل باشه هم مثلا یه دکمه اش رو فشار بدم داخل بلنگو صحبت کنم؟ایا اتصال بلنگو به تلفن امکان پذیر هست؟
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 17 بهمن 1396
سلام
اگر سانترال داشته باشید میتونید خروجی پیجینگ را به ورودی آمپلی فایر وصل کنید و با برنامه ریزی سانترال از طریق تلفن صدای خود را روی بلندگوی متصل به آمپلی فایر پخش کنید.
#
mas 27 بهمن 1396
سلام دیروز مودم اسیاتک نصب کردن .اما گفتن مشکل مخابراتی داره ..ممکنه از سیم کشی ساهاتون باشه..الان سیم کشی رو کلا عوض کردیم و و سیم و پریز جدید خریدیم و وصل کردیم اما هنوز مشکل برطرف نشده.چراغ dsl اصلا روشن نمیشه..باید چکارکرد? تنظیمات مودم هم درسته..خود مودم هم مشکلی میگن نداره..
مشکل از چیه?
#
کیمیا ارتباط 27 بهمن 1396
سلام
اگر از درستی خط تلفن و اتصال اسپلیتر اطمینان دارید باید مشکلتون رو از isp سرویس دهنده اینترنت پیگیری کنید.
#
سعید 06 اسفند 1396
باسلام اگه سیم تلفن اتصال بکنه هزینه داره منظورم اینه پسرم برداشته بهم وصل کرده ویک لامپ ال ای دی روشن کرده حالا این برای من هزینه داره یانه واحتمال خرابی میده وقتی لامپ روشنه خط تلفن ثابت اشغاله یا نه
اگه جواب بدین ممنون میشم
یاعلی
#
کیمیا ارتباط 07 اسفند 1396
سلام
از سیم تلفن نباید برای چنین کاری استفاده بشه و ممکنه موجب قطعی خط بشه در مورد هزینه یا مسائل دیگر اطلاعی ندارم.
#
h.m 13 اسفند 1396
سلام یه دستگاه پوز دارم برای شرکته به خط تلفن جدید وصل کردم و برق دستگاه روشن نمیشه دکمه روشنش کدومه؟
برای خط جدید چیزی نباید تعریف بشه ؟ چیکار باید بکنم؟
#
کیمیا ارتباط 13 اسفند 1396
سلام با پشتیبانی پوز تماس بگیرید.
#
امید رضائیان 14 اسفند 1396
سلام رانژه مخابراتی انجام شده اما چراغ adsl مودم روشن نمیشه هیچ کدوم از پیریز های تلفن اتصال adsl نمیده روی مودم،و مودم هم سالم هستش تست شده جایی دیگه
مشکل از کجاست؟؟
#
کیمیا ارتباط 15 اسفند 1396
سلام
اگر به همان خط تلفن که اینترنت وصل هست وصل کردید و چراغ DSL روشن نیست باید از سرویس دهنده اینترنت موضوع را پیگیری کنید.
#
مجتبی 21 فروردين 1397
سلام
خط جدید خریداری کردم تا درب منزل اومده به چه کسی باید تماس بگیرم برای وصل کردن؟
#
کیمیا ارتباط 22 فروردين 1397
سلام
در صورت تمایل با شماره تماس شرکت تماس بگیرید و نیاز خود را با واحد فروش مطرح نمایید.
#
سهیل 06 ارديبهشت 1397
سلام ...
من از سیم تلفن زیاد نمیدونم و نحوه وصل هم بلد نیستم خونه مون هم دو طبقه هست لطفا کمک کنید چطوری می تونم سرعت اینترنت رو تا 4 مگابایت بر ثانیه افزایش بدم ولی الان سرعتم تا 200 کیلو بایت جواب میده که مشکل کندی داره بگید خواهشا چیکار کنم؟ با شرکت اینترنت (های وب) هم تماس گرفتم گفتن مشکل از سیم داخلی هست به نظرم اگه سیم داخلی یعنی سیم خونه عوض کنم مشکل حل میشه درسته کلا توضیح بدید باید چیکار کنم تا سرعت اینترنتم واقعا حل بشه؟
#
کیمیا ارتباط 09 ارديبهشت 1397
سلام
اگر درب ورودی ساختمان مودم را تست کردید و مشکل ندارد یعنی سیم کشی داخلی مشکل دارد اگر برایتان مقدور هست سیم تلفن جدید بکشید و سعی کنید در مشیر کنار کابل برق قرار نگیرد.
#
محمد 28 ارديبهشت 1397
سلام
از مخابرات یک سیم آبی و سفید داخل خونه اومده و از سر خط تا خونه با چهار رشته انتقال داده شدن یعنی سیم آبی و قرمز به هم پیچانده شده و بعد به سیم آبی که مخابرات اومده پیچانده شده و همینطور سیم سفید منزل به هم پیچانده شده و به سیم سفید که از مخابرات اومده پیچانده شده و این اتفاق در پریز ها و در حیاط اتفاق افتاده آیا لازم هست که این چهار رشته را کلا در کل مسیر به دو رشته تغییر بدم؟و کدوم روش برای اینترنت بهتر است؟
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 29 ارديبهشت 1397
سلام
تنها یک زوج یعنی دو رشته برای انتقال خط کافی می باشد.
#
امیر 03 خرداد 1397
با سلام
من تو سیم دو زوج خونه مون که شیلد داره یک سیم اضافی که بدون روکش هست وجود دارد میخواستم بدونم باید اونو ولش کرد یا به هم وصل کنیم(از جایی که قط شده وصل کنیم)
#
کیمیا ارتباط 05 خرداد 1397
سلام
اگر خط تلفن را روی آن زوج انتقال نداده ای لزومی نداره کاری انجام بدید.
#
امیر 05 خرداد 1397
میخواستم بدونم اون سیم اضافی در مثلا در کایب دو زوج وجود داره برای چی هست؟
#
کیمیا ارتباط 06 خرداد 1397
نمیدونم اونجا چه کابلی استفاده شده است و دقیقا سوال شما چیست ممکن هست رشته سیم ارت باشد که برای اتصال به زمین استفاده می شود.
#
امیر 06 خرداد 1397
من اون سیمی که استفاده میکنم دو زوج شیلدار هست چهار رشته سیم داره با رنگ های قرمز و آبی و دو تا سفید ولی درون کابل یک سیم علاوه بر چهار رشته وجود داره که روکش نداره
کاربردش چیه و اگر ارته در چه مواردی استفاده میشه؟
#
کیمیا ارتباط 06 خرداد 1397
همونطور که عرض شد احتمالا سیم ارت هست برای اتصال به زمین استفاده می شه. ارت جهت تخلیه بار هست که از طریق سیم از تجهیزات به چاه ارت یا زمین متصل میشود.
#
عباس 08 خرداد 1397
سلام خسته نباشید
سیم های تلفن ما از داخل قطع شده و از بیرون ۶ سیم به داخل امده و سیم کشی خانه داری ۴ سیم است لطفا میشه راهنمایی کنید چطوری تلفن و اینترنت رو وصل کنم
خیلی ممنون میشم جواب بدید
#
کیمیا ارتباط 10 خرداد 1397
سلام
باید ابتدا روی کابل ورودی با گوشی تلفن و برقراری تماس خط مورد نظر را بیابید بعد با سیم مورد نظر که از واحد تا درب ورودی آمده است متصل کنید.
#
زهرا 10 خرداد 1397
سلام
ما برای منزلمون دوخط تلفن داشتیم که یک پریز یک شماره و بقیه شماره دیگر بودند
اما بعد از تعویض پریز ها الان تمام پریز ها یک شماره هستند
پشت هر پریز تنها دو زوج سیم وجود دارد
پس چرا این اتفاق افتاده؟!
#
کیمیا ارتباط 12 خرداد 1397
سلام
احتمالا یک خط بین همه پریز ها چرخانده شده است.
#
احسان 11 خرداد 1397
با سلام و خسته نباشید. چطوری از جعبه تقسیم مجتمع آپارتمانی ، فقط با استفاده از فازمتر (چون اهم متر ندارم ) ، سیم تلفن واحد خودمو پیدا کنم. یه جا خودندم که بوسیله فاز دادن به سوکت تلفن شدنیه. ولی اون کارو هم بلد نیستم. لطفا راهنمایی کنید . با تشکررر
#
کیمیا ارتباط 12 خرداد 1397
سلام
برق دادن به سیم تلفن منطقی نیست یا به خط تلفن بوق بدهید در ورودی یا از اهم متر استفاده کنید.
#
دانیال 13 خرداد 1397
سلام.کابل تلفنی که مخابرات برا ما وصل کرده مشکی هست سه تا بهم چسبیده به شکل سه گوش مقطع مثلثی.میخواستم بدونم آیا این سیم برای اینترنت ای دی اس ال جواب میده یا باید عوضش کنم؟ اصلا این سیم چه نوع سیمی هست تک زوج باید باشه برا اینترنت یا حتما دو زوج؟
#
کیمیا ارتباط 13 خرداد 1397
سلام
برای اینترنت و یا تلفن یک زوج کافی می باشد. یک زوج سیم یعنی دو رشته برای این کار کفایت می کند.
#
آرمان 21 خرداد 1397
سلام شركت ارائه دهنده ي اينترنتم ميگه روي خط خيلي نويزه و كشش خط بيشتر از ٣ مگ نيست برين از سر خط بررسي كنين ببينين برطرف ميشه يا نه حالا ميخوام بدونم دو زوج ديتا با صوت فرق ميكنه؟ و اينكه ميتونه به خاطر اينكه ٣ تا سيم وارد و خارج شده باشه روي سرويس نويز ايجاد شده باشه؟
#
کیمیا ارتباط 22 خرداد 1397
سلام
خیر فرقی نداره هر سیم تلفن یک زوج متشکل از دو رشته هست و برای اتصال همزمان تلفن و مودم adsl از اسپلیتر استفاده می شود.
برید خط خود در ورودی ساختمان را پیدا نمایید و اتصال داخل را قطع کنید و خط مخابرات را به مودم وصل کرده و snr را چک کنید.
#
وحید 15 تیر 1397
سلام مهندس،سانترال t1232 از جک 16 به بعد میتونه چهار سیمه باشه؟ مثلا ما خط 123 داریم میخوام گوشی سانترال بهش وصل کنم ولی نمیدونم این زوج دیتا خروجی از سانترال کدوم سیم میشه
#
کیمیا ارتباط 17 تیر 1397
سلام
زوج وسط بوق و زوج کناری دیتا می باشد.
#
خلیل 31 تیر 1397
اسپیلتر هرچی به مودم. وبه تلفن نزدیکتر باشه بهتره ؟خونهی ما بزرگه و30مترکابل کشی شده تا داخل ساختمان؛حالا دم ورودی اسپیلتر باشه بهتره یا آخر؟
#
کهندانی 05 مرداد 1397
با سلام من میخوام وقتی تلفن زنگ میخوره یا رومنشی میرود ولتاژی که ایجاد یا القا میشود در داخل دستگاه تلفن ثابت را برای فعال کردن یک سنسور 12 یا 5 ولت از راه دور استفاده کنم لطفا بفرمایید در چه نقاطی از مدار داخلی تلفن ثابت میتوان ای ولتاژرا گرفت . سپاسگزام
#
کیمیا ارتباط 08 مرداد 1397
سلام
یا باید سنسور مخصوص خود سانترال را بگیرید یا از دستگاه هایی مانند زنگ اخبار در مسیر خط داخلی استفاده نمایید.
#
کهندانی 11 مرداد 1397
سلام :
هدف نهایی فعال کردن یک رله 5 یا دوازده ولت برای باز وبسته کردن شیر آب برقی از راه دور با زنگ تلفن ثابت است لطفا کمی بیشتر توضیح بدین . با تشکر
#
کیمیا ارتباط 13 مرداد 1397
سلام
اگر از سانترال دیجیتال استفاده می کنید میتوانید کارت سنسور (external relay/external sensor) تهیه کنید که از طریق آن و با شماره گیری یک رله عمل کند.
#
گیتی 13 مرداد 1397
باسلام و خسته نباشید..مخابرات سیم تلفن جدید رو تا درب منزل و حتی از گوشه پنچره آوردن داخل گفتن خودم میتونم به تلفن وصل کنم.حالا این سیم یه جفت سفید و قرمزه یه جفتم سفید و آبی..چجوری به سیم تلفن بدون پریر وصل کنم?
#
کیمیا ارتباط 13 مرداد 1397
سلام
هر کدام که گفتن بوق دارد به طور مثال سیم سفید و آبی به هم تابیده شده را مطابق توضیح متن به دو پین وسط پریز متصل کنید.
#
امامی همون ترکه 15 مرداد 1397
سلام میشه برام توضیح بدین از سانترال به پچینگ نحوه سیم کشی را میخاستم بدونم چون هرکاری میکنم صدا پخش نمیشه
#
کیمیا ارتباط 15 مرداد 1397
سلام
از خروجی سانترال یک جک 3.5 به ورودی آمپلی فایر متصل کنید.
#
پیمان پارسا 18 مرداد 1397
درود بر شماو سپاس از پاسخ هایی که به پرسش ها دادید.
من برای مودم اینترنت, از جعبه تقسیم مخابرات تا ورودی مودم یک سیم یکسره کشیدم. الان که می خوام وصل کنم به باکس سوکت, داخل باکس مثل عکسی هست که شما گذاشتید اما سیم من یک رشته نارنجی, یک رشته آبی و دو رشته سفید داره. اگه زحمتی نیست میشه لطفکنید بگید کدوم رو به کدوم باید بزنم؟
ارادتمند
#
کیمیا ارتباط 20 مرداد 1397
سلام
همان دو رشته ای که در ورودی ساختمان به خط مخابراتی متصل کردید را روی پریز ببندید. اگر کابل مخابراتی باشد سفید آبی یک زوج و سفید نارنجی یک زوج می باشد که هر کدام به هم تابیده شده است.
#
علی 24 مرداد 1397
سلام و تشکر
من میخوام خط تلفن زیر زمین رو در همکف نیز داشته باشم. برای این کار از یک‌تکه سیم استفاده می کنم که یک زوج سیم داره و به ترتیب این زوج رو داخل پس پیچی که سیم مخابرات داخل شده می گذارم و طرف دیگر رو به ترتیب داخل ورودی کابل همکف (یعنی همون جایی که اگر یک خط مستقل داشتم باید وصل می کردم) حالا صدای جریان الکتریسیته میاد ولی بوق آزاد نمی زنه.
مجدد تشکر
#
کیمیا ارتباط 27 مرداد 1397
سلام
سیم ورودی مخابرات را روی هر دو سیم زیر زمین و همکف سربندی کنید اگر مشکلی باشد از سیم تلفن می باشد. اگر رو خط مودم دارید باید از خروجی لاین مودم این اتصال را انجام دهید.
#
رضا 25 مرداد 1397
سلام دوست عزيز داخل پريز ٤ تا سيم هست دوتا قهوه اي دوتا مشكي يا بعضي ها بجاي مشكي سفيد ميشه راهنمايي كنيد
#
کیمیا ارتباط 27 مرداد 1397
سلام
احتمالا کابل آیفون هست و کابل مخابراتی نیست. شما خودتان دو رنگ که هر دو سر سیم آزاد می باشد را برای اتصال به خط تلفن انتخاب کنید.
#
سامان 29 مرداد 1397
سلام
برای اتصال به اینترنت استفاده کردن از سیم چهار رشته به جای سیم دو رشته ایا تفاوتی در سرعت اینترنت ایجاد میکند؟!
#
کیمیا ارتباط 29 مرداد 1397
سلام
خیر تفاوتی ندارد افزایش سطح مقطع در افزایش نسبت سگنال به نویز در طول مسافت موثر می باشد.
#
سلیمی 01 شهریور 1397
سلام خسته نباشید
از دیروز تلفن بوق ازاد نداره و قطع شده اما هنگامی که تماس گرفته میشه به تلفن
تلفن زنگ میخوره اما وقتی جواب میدیم نه صدایی میره و نه صدایی شنیده میشه
ممکنه راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه؟!
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 01 شهریور 1397
سلام
چه تلفنی داخلی سانترال یا خط تلفن شهری
#
سلیمی 01 شهریور 1397
خط تلفن شهری
#
کیمیا ارتباط 03 شهریور 1397
این یعنی خط قطع هست. زنگ خوردن تلفن به معنی وصل بودن نیست اگر هیچ تلفنی هم به سیم وصل نباشد یا سیم هر جایی قطع باشد زنگ میخورد.
#
mohsen 06 شهریور 1397
سلام من یک هفته ای هست adsl گرفتم روز اول مشکلی نداشت از روز بعدش صبح ها تا ظهر بیشتر مودم هر چند دقیقه قطع میشه و وصل میشه بعضی وقتها وصل میشه چراغ اینترنت قرمز میشه من پریز دوشاخ ورودی ساختمانو نگاه کردم تو حیاطه زنگ زده احتمال داره از این باشه ؟ عوضش کنم مشکل حل میشه؟
#
کیمیا ارتباط 08 شهریور 1397
سلام
ممکنه از نسبت پایین سیگنال به نویز باشد. ابتدا در مودم نسبت snr را یادداشت کنید و بعد مودم را به درب ورودی ببرید اگر افزایش چشمگیری داشت یعنی در مسیر سیم کشی داخلی مشکلی وجود دارد.
#
نوید 09 شهریور 1397
ببخشید پریزهای تلفن لگراند تفاوتی با پریزهای معمولی داره و آیا روش نصب خاصی داره ؟
#
کیمیا ارتباط 09 شهریور 1397
خیر زوج سیم وسط مربوط به تلفن های آنالوگ می باشد.
#
حسین 19 شهریور 1397
سلام تعمیر کار تلفن هستم تلفن سانترال که برای تعمیر میاورن تستش رو به چه روشی میتونم انجام بدم فقط دستگاه سانترال میخواد یا روش دیگه ای هم هست ممنون میشم راهنمایی کنین
#
کیمیا ارتباط 20 شهریور 1397
سلام
داخلی های هایبرید و دیجیتال را باید روی سانترال تست بگیرید.
#
aaa 20 شهریور 1397
سلام
دو سوال
اول اینکه همانند پریز سوکتی بالا که تصویرشو گذاشتین دارم ولی با دو خروجی سوکت

دو خط تلفن دارم، دو تا پیچ پایین،خط اول میشه و دو تا پیچ بالا،خط دوم وصل میشه؟

سوال دوم اینه که برای نهایتا دو تا سه خط در منازل،بهترین وسیله برای اتصالشون چی هست،منظورم ترمینال هایی مثل ترمینال برقه،در مورد تلفن چه جور وسیله ای برای اتصالات داریم؟(تعداد خط کم)
#
کیمیا ارتباط 31 شهریور 1397
سلام
اگر پریز دوقلو هست هر خط به زوج سیم وسط پریز مربوطه متصل می شود در غیر این صورت باید برای هر خط پریز جدا قرار دهید.
ترمینال پیچی و ترمینال کروز برای این منظور استفاده می شود.
#
رضا 01 مهر 1397
سلام.ببخشید ما قبلا تلفن داشتیم بعد صاحبخونمون
ورشداشته یه دونه جدید خریدیم چه جوری باید سیم کشی اش را انجام بدیم
#
کیمیا ارتباط 02 مهر 1397
سلام
از زوج سیمی که مخابرات درب ورودی تحویل می دهد تا پریز تلفن یک کابل 1 زوج بکشید.
#
alireza 07 مهر 1397
سلام
خب سیم که برای مودم بخوایم بزنیم به کدوم شماره ها وصل کنیم
#
کیمیا ارتباط 08 مهر 1397
سلام
تفاوتی با خط تلفن ندارد همان دو رسته سیم وسط وصل می شود. اگر از خط برای تلفن و اینترنت هر دو میخواهید استفاده کنید باید به اسپلیتر متصل کنید.
#
داود 08 مهر 1397
سلام دوروز تلفن منزل قطع با مخابرات تماس گرفتم مخابرات چک کرد گفت از بیرون مشکل نداره از سیم کشی داخل خواستم بدونم از کجا باید چک کنم ممنون میشم کمکم کنید
#
کیمیا ارتباط 08 مهر 1397
سلام
از ورودی ساختمان سیم داخل را قطع کنید و روی کابل ورودی مخابرات تلفن وصل کنید و خط را تست کنید.
#
هنگامه 08 مهر 1397
سلام..دیروز گفتن تلفنتون قطه ک اینترنت ندارید..پرداخت اینترنتی زدم .. الان بازم نت نمیاد..‌فقط یکبار اومد سرعت بسیاااااااااار پایین بوده ... الانم ک اصلا نمیاد...چراغ فلش و adsl رو مودم خاموشه... جای دیگم از خونه امتحان کردم بازم وصل نشد...مخابرات گفته مشکل از بیرون ساختمون نیس... داخل خونه رو چیکار باید کنم
#
کیمیا ارتباط 10 مهر 1397
سلام
اگر روی خط بوق ندارید درب ورودی ساختمان باید سیم مخابراتی را چک کنید ولی اگر داخل ساختمان تغییراتی نداشته اید احتمالا مشکل مخابراتی باشد. در این موارد مامور مخابرات خط تلفن را در ورودی ساختمان به شما تحویل میدهد.
#
زهرا 14 مهر 1397
با سلام ما ی خونه دو طبقه ایم میخوام واسه طبقه دوم ی وای فای تقاضا کنم ولی خط تلفن نداره اما پایین داره چه جوری میتونم ی سیم از طبقه پایین واسه بالا بکشم و تقاضای وای فای بکنم در ضمن سیم کشی تلفن واسه بالا شده فقط نمیدونم چه جوری از مرکز به خط تلفن پایین وصل کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
#
کیمیا ارتباط 16 مهر 1397
سلام
روی یک خط نمیتوانید دو تا مودم بزارید باید همان خطی را به طبقه خود منتقل کنید که جای دیگر استفاده نشود. از درب ورودی مسیر کابل را تا واحد مورد نظر دنبال نمایید.
#
سمیرا 16 مهر 1397
سلام خسته نباشید ،سیم کابل مخابرات ب رنگهای سفید سفید،آبی و سبز میباشد و سیمی ک داخل ساختمان ب رنگهای زرد و آبی و بدون روکش نحوه اتصال چگونه میباشد
#
کیمیا ارتباط 16 مهر 1397
سلام
سیم مخابراتی احتمالا زوج های سفید آبی و سفید سبز می باشد که با لخت کردن روکش متوجه آن خواهید شد. باید ابتدا گوشی تلفن را به سیم ورودی وصل کنید تا متوجه شوید کدامیک خط شما می باشد. بعد روی یک زوج از سیم های داخلی که خودتان انتخاب میکنید آن را متصل کنید و مسیر را تا پریز تلفن اگر اتصالی بین را هدارد چک نمایید.
#
Dlnia 17 مهر 1397
سلام . وقت بخیر ..
ی سوال داشتم ممنون میشم فوری بهم ج بدین ...
ما واسه شرکتمون دو خط داریم . که یکیشو واسش اینترنت گرفتم اون یکیم اینترانت داخلی هستش .. خطی که اینترنت هس به راحتی وصل میشه و مشکلی نداره مودم ... و پریزش جداس... ولی خط اینترانت رو هر کاری میکنیم وصل نمیشه ... الان ما ی زوج سیم داریم که به رنگ های نارنجی و سفید و سفید و ابی هست و نمیدونم دقیقی اینو چجوری وصل کنم به پریز سوکتی ک خط تلفن اینترانت شبکه وصل بشه به مودم و ارتباط برقرار شه
#
کیمیا ارتباط 19 مهر 1397
سلام
خط ایترانت باید به مودم مورد تایید مخابرات وصل بشه. برای برخی سرعت ها و در برخی مناطق امکان اتصال به مودم adsl هست ولی در برخی باید حتما مودم g.shdsl باشد. در وهله اول باید فیزیکی خط از مشترک تا mdf مخابرات تست شود و بعد لینک روی دو مودم دو طرف تنظیم شود.
#
علی 25 مهر 1397
پریز تلفن منزل ما چهار سیم سوکتي هست اما مشخص نیست کدام سیم بوق تلفن توش هست چطور بفهمیم کدام سیم جریان داخلش هست ? که بتونیم سیمها را وصل کنیم که بوق بیاد !
#
کیمیا ارتباط 26 مهر 1397
روی پریز خط تلفن به زوج سیم وسط بسته میشه ولی اگر منظورتون بین پریز های متفاوت هست بستگی به آن دارد که از درب ورودی روی چه زوج سیم خط انتقال داده شده باشد. باید با گوشی تلفن تست کنید اگر وصل نشد از درب ورودی خط تلفن را بیابید و بعد مسیر را تا پریز داخل واحد دنبال نمایید. برای پیدا کردن سیم ها هم از اهم متر در حالت بیزر میتوان استفاده نمود.
#
عارف 22 آبان 1397
سلام خط من روزهای بارونی یا تو هوای خیلی سرد تلفن قطع میشه و سرعت اینترنتم میاد پایین.(تو مودم snr margin 6 و attenuation 30 db)
چیکار میتونم بکنم؟ سیم ها رو از تو حیاط چک کنم یا از تو کافوهای سرکوچه یا پست های دم در؟
#
کیمیا ارتباط 22 آبان 1397
سلام
شما باید از درب ورودی تست کنید اگر آنجا مشکل داشت به مخابرات مراجعه کنید. اگر مشکلی نبود سیم کشی داخلی را بررسی کنید.
#
بهروز 27 آبان 1397
با سلام و خسته نباشيد
اگه ميشه راهنمايي كنين
سيم تلفني كه از كوچه مياد تو سيمه دو شاخه سيم وجود داره ولي سيمي كه از تو خونه مياد چهار شاخه داره كه رنگاش سبز،قرمز،ابي و سفيد هستن، نحوه ي اتصال اينا به هم چجوري هستش؟
#
کیمیا ارتباط 28 آبان 1397
سلام
تعداد زوج ها تفاوتی ایجاد نمی کند باید مخابرات مشخص کند که روی کابل ورودی کدام ز.ج خط تلفن شما می باشد. در داخلی ساختمان هم از پریز درون واحد تا درب ورودی باید یک زوج سیم برای اتصال در نظر بگیرید.
#
سعید 29 آبان 1397
سلام یه سیم خریدم واسه تلفن که سه رشته سیم داره ایا این سیم رو اشتباه خریدم یا باهمین سه سیم هم میشود وصل کرد
#
کیمیا ارتباط 29 آبان 1397
سلام
یک خط تلفن به یک زوج سیم یعنی دو رشته نیاز دارد.
#
Sadegh 30 آبان 1397
سلام ممنون از سابت خوبتون من مشکل افت سرعت دارم اما وفتی که گوشی تلفن را بر میدارم یعنی تلفن اشغال میشود سرعت اینترنت بسیار خوب میشود. همچنین دو کارتخوان به سیم تلفن وصل است به صورتی که از سر خط انشعاب گرفته شده به وصیله سیم های سفید رنگ برقی و به اسپیلیتر وصل شده و به کارتخان ها متصل شده و همچنین از سر خط سیم تلفن به اسپیلیتر و به مودم و تلفن وصل شده ایا مشکل افت سرعت من از کارتخوان ها میباشد...؟
#
کیمیا ارتباط 01 آذر 1397
سلام
کارت خوان ها و تلفن باید همگی از خروجی phone اسپلیتر استفاده کنند. اگر تجهیزی خراب نباشد که نویز روی خط بوجود آورد و به نحوی که گفته شد وصل باشد نمیتواند مشکلی ایجاد کند. برای تست این موضوع یک به یک تجهیزات را حذف کنید و وضعیت snr مودم را چک کنید اگر تغییری نکرد ارتباطی به این تجهیزات ندارد.
#
حامد 06 آذر 1397
سلام. خسته نباشید
ببخشید تلفن خونه ما قطع شده و از داخل تلفن بوق نمیخوره ولی دیتا کار میکنه با سرعت بالا از پست مخابرات چک کردم تلفن وصله و بوق میخوره و میشه زنگ زد ولی داخل نمیشه و بوق نداره. ممنون میشم پاسخ بدین
#
کیمیا ارتباط 07 آذر 1397
سلام
از پشت اسپلیتر تست کنید اگر مشکل همچنان بود با توجه به تست ورودی در مسیر داخلی مشکل دارید ولی احتمالا اسپلیتر مشکل داشته باشد.
#
نوید 06 دی 1397
سلام وقتتون بخیر.برای پیداکردن سیم تلفن یه آپارتمان پانزده واحدی که همه ی سیم هابه ترمینال بسته شده وترمینالم طوری است که نمیشه ازش تست گرفت بایدحتما تک تک سیم هاروازجاش دربیاری یاهمه ی سیم هاچسب خورده وهیچ واحدی مشخص نیست امکان قطع شدن واحدهای دیگرونارضایتی بقیه روهم به دنبال داره شماچه روشی روپیشنهادمیکنید ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 09 دی 1397
سلام
اگر منظور از ترمینال، ترمینال کروز هست می توانید با تستر خط از روی ترمینال هر خط را تست کنید و شماره آن را بیابید.
#
اشکان 22 دی 1397
سلام از بیرون ساختمان یک کابل سه رشته سیم وارد خانه میشود دوتا از انها برای مودم وصل کردم سوالم اینه که ان یکی سیم برای چیست؟؟؟و چه استفاده ای دارد ممنون
#
کیمیا ارتباط 22 دی 1397
سلام
هر خط تلفن شمال یک زوج یعنی دو رشته سیم می باشد و به سیمی بیش از آن نیاز ندارد ممکن است سیم ارت و یا رزرو در کابل د نظر گرفته شده باشد.
#
محمدرضا 24 دی 1397
باسلام و خسته نباشید.تلفن خونه ی ما از سر کوچه که همه سیم های کوچه به اون وصله قاطی شده و تلفن قطع شده و اینترنت خیلی سرعتش اومده پایین من پرس و جو کردم گفتن که باید بدونید رنگ سیم هاتون چیه رنگ سیم های من سفید و ابی هست که به داخل اومده ولی یدونه سفید قطع شده ولی مشکلی نداره حالا اگه میشه به من ی راه کار نشون بدین که من سیم هارو از سرکوچه وصل کنم چون به مخابرات زنگ میزنیم پیگیری نمیشه.خیلی ممنون
#
کیمیا ارتباط 25 دی 1397
سلام
مشترک اجازه دست زدن به سیم تلفن بیرون از منزل را ندارد و مخابرات موظف هست خط تلفن را تا ورودی درب منزل تحویل دهد. قطعی مسیر سیم تلفن از طریق اهم متر قابل بررسی می باشد که اگر خط تلفن شما وصل هست مشکلی از این جهت ندارید ابتدا مودم خود را در ورودی ساهتمان تست کنید و از درستی مسیر داخلی اطمینان حاصل کنید.
#
محمدی ابهر 25 دی 1397
سلام خسته نباشید من میخواستم گوشی سانترال رو به سانترال وصل کنم مشکل اینجاست من فقط ۱۰ زوج سیم دارم و میخوام ۸ تا گوشی سانترال بهش وصل کنم.
الان وصل کردنی وقتی با ۱ زوج وصل میکنم گوشی سانترال جواب نمیده و غیره فعاله اما گوشی معمولی جواب میده بعد میام با ۲ زوج وصل میکنم سانترال مشکلش حل میشه و کار میکنه.
ممنون میشم راهنماییم کنید که میتونم با یک زوج سیم گوشی سانترال رو به سانترال وصل کنم؟
روش چیه؟
در ضمن شرایط جوریه که نمیشه سیم تلفنی اضافه کنم و باید با ۱۰ زوج ۷ یا ۸ تا گوشی ساتترال رو راه بندازم
ممنون میشم کمکم کنید
محمدی ابهر
#
کیمیا ارتباط 26 دی 1397
سلام
گوشی 7730 با دو زوج به سانترال متصل می شود یا باید کابل اضافه کنید یا تلفن های آنالوگ که از یک زوج سیم استفاده می کنند متصل کنید.
#
lpln 26 دی 1397
تلفنی که بتونی راحت باهاش داخلی و خط مستقیم ارتباط داشته باشی چه مدلی معرفی میکنید که فقط با یک زوج بشه راه انداخت
#
کیمیا ارتباط 26 دی 1397
تلفن های آنالوگ نظیر 7703
#
محمدرضا 13 بهمن 1397
سلام.سیمی که بعد از اسپیلتر به مودم وصل هستش اگر دارای اتصال باشه ،یعنی خودم دوتا سیم رو وصل کردم که بلند تر بشه تا به مودم . دقیقا رنگاروهم به هم وصل کردم. ایا ممکنه باعث اختلال در اینترنت بشه؟؟
#
کیمیا ارتباط 13 بهمن 1397
سلام
اگر اتصال نداشته باشید بهتر هست، اگر اتصال مناسب باشد نباید تغییر چندانی به وجود آورد.
#
امین 16 بهمن 1397
سلام،،من تازه سرویس اینترنت فعال شده برام از سمت مخابرات ولی با اینکه.شرکت میگه مشکلی نیس باید چراغ سرویس مودم روشن بشه این مودم روشن نمیشه تلفن بوق داره ممنون میشم راهنماییم کنین
#
کیمیا ارتباط 17 بهمن 1397
سلام
خط تلفن را به ورودی اسپلیتر بزنید و خروجی دیتا را به مودم و خروجی phone را به تلفن اگر چراغ dsl ثابت نشد با سرویس دهنده تماس بگیرید.
#
Amir 04 تیر 1399
سلام من ۲روز سرویس اینترنت مخابرات فعال شده برام اما چراغ adsl روشن نمیشه تلفنم بوق میزنه نویز سیم کابل هم مشکلی نداره چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
وفتی تلفن بوق میزنه دیگه لازم نیس که از باکس ورودی تست کرد مودمو درسته؟
#
کیمیا ارتباط 05 تیر 1399
سلام
بله اگر خط وصله و اطمینان از مسیر داخلی دارید و نویز ندارید نیازی نیست. اگر چراغ dsl ثابت نمیشه از سرویس دهنده پیگیری کنید.
#
محیا 05 اسفند 1397
عالی بود ممنونم از شما
#
محمدی ب 09 اسفند 1397
سلام خسته نباشید وقتتون بخیر ما تلفن خونه مون قطع شده از سیم کشی داخل حیاط هست سیم هاش به رنگ ابی و نارنجی و دو تاسفید چه جوری وصلش کنم کمکم میکنید
#
کیمیا ارتباط 15 فروردين 1398
سلام
تفاوتی ندارد باید یک زوج سیم یعنی دو رشته را به خط تلفن مخابرات اتصال دهید و همان را تا پریز ادامه دهید. اگر در مسیر سربندی نشده باشد به طور مثال با لخت کردن مقداری از کابل زوج آبی و سفیدی که به هم تابیده شده اند را به خط مخابراتی وصل کنید.
#
علی 11 مرداد 1399
با عرض سلام و خسته نباشید سیم های ما هم که از جعبه تقسیم بیرون از خانه ، امده اند تا پریز، دو زوج سفید و یک زوج ابی و نارنجی هستند و ما یک خط تلفن بیشتر نداریم و این چهار سیم درون پریز قرار گرفتند؛ ممکن است که این نحوه قرار گیره باعث نویزتلفن یا قطع وصل مدام اینترنت باشد چونکه پشتیبان مخابرات به من گفت با این شرایط باید تغییر پورت دهیم قبل از تغیر پورت باید سیم شما تک زوج باشد.
#
کیمیا ارتباط 12 مرداد 1399
سلام
هر خط تلفن یک زوج سیم بیشتر نیست باید ورودی ساختمان ببینید خط تلفن را روی کدام زوج بسته اند زوج سفید آبی یا زوج سفید نارنجی هر کدام از این زوج ها در کابل به دور یکدیگر تابیده شده اند.
#
Kambiz 15 فروردين 1398
با سلام
در ورودی ساختمان یک کابل مشکی هست که شامل ۳ سیم میشه...۲ سیم برای تلفن و یک سیم برای حفاظت کابل...سوالم این هست که آیا در سیم کشی تلفن هم چیزی به نام مثبت و منفی هست یا خیر؟
به عنوان مثال پریز واحد من ۲ سیم میانیش سفید و آبی هست...آیا فرقی داره ۲ سیم ورودی با چه ترتیبی به آبی و سفید پریز وصل بشن؟
#
کیمیا ارتباط 15 فروردين 1398
سلام
خیر تنها لازم است دو رشته سیم از ورودی تا پریز متصل باشد.
#
Kambiz 15 فروردين 1398
سپاس از توجه شما...درست شد
حالا اگر چراغ dsl مودم روشن نشه چه باید کرد؟
بوق تلفن صحیحه و در پریز های مختلفی هم امتحانش کردم روشن نمیشه
ممون میشم پاسخ بدین سپاس گزارم
#
کیمیا ارتباط 15 فروردين 1398
باید خروجی مودم اسپیلتر را به مودم وصل کنید اگر چراغ dsl روشن نشد از سرویس دهنده اینترنت موضوع را پیگیری کنید.
#
poorya 15 فروردين 1398
سلام ما مجتمع مون داراي رك صبا نت هست و اينترنتمو روي رك گرفتم و روي تلفن خونمون مخابرات دارم،چجوري بايد سيم هارو تنظيم كنم كه روي صبا نت بيوفته؟سيم ها به رنگ هاي سبز و سفيد و سفيد و ابي
#
کیمیا ارتباط 15 فروردين 1398
سلامباید ببینید خطی که اینترنت مورد نظر را دارد دارای از ورودی ساختمان روی چه زوج سیستمی به شما تحویل داده اند و همون زوج سیم را به مودم متصل کنید.
#
Naeim 17 فروردين 1398
با سلا م خط ما بوق داره ولی زمانی کسی زنگ میزنه یه تک بوق کوتاه میزنه قطع میشه و این از درب ورودی به بعده
#
کیمیا ارتباط 17 فروردين 1398
سلام
احتمالا مسیر سیم ورودی ساختمان تا پریز در بین راه در اتصالات یا خود سیم دچار مشکل است. باید با اهم متر از درستی مسیر از مبدا تا مقصد اطمینان حاصل کنید.
#
امیر 19 فروردين 1398
سلام تلفن ثابت سوخته بود بعد درست کردن بجای پریز سوکت گداشتم بوق داریم و با شماره ایرانسل میتونیم به خط ثابت تماس بگیریم ولی با هم راه اول نمی توانیم تماس بگیریم لطفا راه نمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 20 فروردين 1398
سلام
یک تلفن دیگر امتحان کنید اگر کماکان مشکل برقرار بود یعنی با یکی از اوپراتور ها امکان تماس داشتید و با دیگری نه احتمالا مشکل مخابراتی می باشد.
#
مجتبی 23 فروردين 1398
ببخشید.تلفون ما سیم کشی شده است یعنی یه پریز هست که روش محافظ زده واماده کاره خاستم بگم وقتی بخام مودم رو وصل کنم باید چیکار کنم.خودنمایندگی اون مودم انجام میده؟
#
کیمیا ارتباط 25 فروردين 1398
باید از سرویس دهنده ای که گرفته اید بپرسید برخی از سرویس دهنده به صورت تلفنی و یا در قبال وجهی ه صورت حضوری انجام می دهند و برخی هم بر عهده خریدار می گذارند.
#
احمدی 16 ارديبهشت 1398
سلام من در یک کلاس یک باکس شبکه دارم ی سر کابل رو ب کیس و سر دیگ ب باکس وصله ولی ارتباط قط شده و ضربدر قرمز رو علامت اینترنت در نوار وظیفه است هم کابل چک شده هم کیس مشکلی ندارن ولی علامت ضربدر دلیلش چیه
#
کیمیا ارتباط 16 ارديبهشت 1398
سلام
ارتباط بین سوییچ و کارت شبکه قطع هست. ممکنه مشکل از کابل باشد.
#
محمد مرادی 29 ارديبهشت 1398
باسلام وخسته نباشید سوالی داشتم چگونه میتوان به یک گوشی تلفن رو میزی هم یک خط شهری وصل نمود هم یک داخلی (‌گوشی تلفن باید دارای چه مشخصاتی باشد ک بتواند موارد بالا را ساپورت کند)
#
کیمیا ارتباط 29 ارديبهشت 1398
سلام
یا باید گوشی دو خط بزارید و یا خطوط شهری را در سانترال ببرید و دسترسی به خط شهری را با تنظیمات به داخلی بدهید.
#
کمال 01 خرداد 1398
سلام. میشه بفرمایید مشکل تلفن ما چیه که وقتی همزمان دوشاخ گوشی رابه یه پریزو دوشاخ مودم وای فای را به پریزدیگه میزنم وای فای قطع میشه و وقتی که گوشی تلفن را از پریز میکشم وای فای وصل میشه وهمزمان نمیشه از دوتاش استفاده کرد.
#
کیمیا ارتباط 04 خرداد 1398
سلام
اگر از خط adsl استفاده می کند خط تلفن باید به ورودی اسپلیتر وصل سود و گوشی تلفن و مودم به خروجی اسپلیتر متصل شوند.
#
آرمین 14 خرداد 1398
سلام مدتی پیش تلفن ما قطع شد ک با واریز پول قبض گفتن وصله ولی تلفن کار نمیکنه ولی وفتی با موبایل شماره خونه رو میگیرم بوق میزنه ولی تلفن زنگ نمیزنه. با ولتمتر ولتاژ سیمو گرفتم دیدم ولتاژی نداره رفتم جلوی در ورودی جعبه تقسیمو چک کنم خطای همسایه ها حدود ۵۵ ولت دارن ولی خط ما هیچی نداره گفتم شاید سیمای خونه اتصال کردن ب هم و سیمایی ک ب واحد میره رو از جعبه تقسیم جدا کردم تا سیمایی ک از کافو میاد ازاد باشن بازم ولتاژ سیمارو گرفتم و بازم ولتاژ نداشت. ی سری سیم ازاد بودن گفتم شاید خطمون رو رو ی زوج سیم دیگه وصل کردن. اونارم گرفتم دیدم اونا هم ولتاژ ندارن. ارایشای مختلفم تست کردم مثلا سیم سفید و آبی . سفید و خاکستری و... ولی بازم روشون ولتاژی ندیدم. الان من چیکار کنم؟ امکانش هست سیمای مارو از کافو قطع کرده باشن؟ از طرفیم الان تعطیله و تا شنبه فک نکنم خرابی تلفن بیاد سر بزنه بهمون. مرسی
#
کیمیا ارتباط 18 خرداد 1398
سلام
مخابرات وظیفه داره درب ورودی منزل خط را تحویل دهد جز اعلام خرابی و پیگیری اقدام دیگری نمی توانید انجام دهید.
#
علی 25 خرداد 1398
سلام ،عرض ادب
چند روزی میشه یکدفعه adsl دیگه خط اینترنتش نبود رفتم سیم تلفن رو چک کردم دیدم سولفات کرده کلا در اوردم رفتم جدید گرفتم اومدم الان هر طوری وصل میکنم اصلا جواب نمی‌ده.
سیمی که از جعبه تقسیم توی کوچه به توی خونمون میاد سه رشته ای مشکی هست زمانی که بخوام به تلفن خونه وصل کنم چطور به سوکت جدا وصل کنم بعد به تلفن خونه ؟ آخه سوکت تلفن چهار رشته ای هست ولی سیم مخابرات سه رشته ای که دو رشتش مورد استفاده قرار میگیره . بعد این دو رشته رو هم پین چپ وسط و راست زدم جواب نداد
#
کیمیا ارتباط 26 خرداد 1398
سلام
باید به پین وسط متصل شود. اول تلفن را تست کنید تا از درستی ارتباط مطمئن شوید.
#
HASAN 07 تیر 1398
سلا و خسته نباشید
سیسم تلفن رو از پریز طبقه چهارم یه ساختمان چهارطبقه به اطاقک موتور اسانسور روی پشت بام کشیدم و داخل اطاقک به مودم adsl زدم چراغ dsl و اینترنتم روشن نمیشه فقط گااها چند تا چشمک میزنه مشکل چی میتونه باشه ؟؟ در طول دو سه متر مسیر سیم از کنار کابلهای تصویر rg59 دوربین مداربسته وبرق 12v رد شده ایا این باعث نویزبه این شدت میشه؟؟ لطف میکنید راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 09 تیر 1398
سلام
قبل از انتقال به محلی که تردید دارید باید مودم را چک کنید و از درستی ارتباط اطمینان حاصل کنید مجاورت با کابل برق موجب نویز می شود.
#
YASER 11 تیر 1398
سلام ی سوکتی ک چار سیمه هست و ده سانت کابل بهش وصله رو میخوام با تزمینال به ی کابل چهارسیم ک به پریز خورده وصل کنم و سوکتو بزنم ب مودم میخواستم بدونم همون دوتا سیم وسطی سوکت کافیه برای اتصال یا هر چار سیم لازمه
#
کیمیا ارتباط 12 تیر 1398
سلام
برای تلفن آنالوگ معمولی همان دو سیم وسط کفایت می کند.
#
احسان صالحی 03 مرداد 1398
سلام اقا اینترنت 8 مگ خریدم تو خونه قبلی سرعت دانلودم بین 800 تا 1 مگ بود تو خونه جدید سرعتم نصف شده بعضی وقتا هم به 70 کیلوبایت میرسه چند روز همینجوری میمونه زنگ زدم شرکت گفتن خط تلفنت نویز داره اسپلیتر هم گداشتم زیاد فرقی نکرد حتی مودمو به سیمی که از داخل ساختمان وارد میشه وصل کردم بازم سرعت همون بود چیکار کنم؟
#
کیمیا ارتباط 05 مرداد 1398
سلام
زمانی که مودم را به ورودی ساختمان وصل کردید با شرویس دهنده تماس بگیرید تا snr را چک کند اگر در ووردی هم مشکل داشته باشید خود سرویس دهنده از طریق مخابرات پیگیری خواهد کرد.
#
احسان صالحی 05 مرداد 1398
سلام همین کارو انجام دادم گفت با سرعت زیره 1 مگ وصل شدی به مخابراتم زنگ زدن گفنه بود مشکلی نداره از اینجا.کارشناس شاتل گفت مشکلت احتمالا بین راهی باشه اگه این باشه مخابراتم زیاد پیگیری نمیکنه فقط میاد بوقو چک میکنه ببینه مشکلی نداره بوق میره
#
کیمیا ارتباط 06 مرداد 1398
سلام به هر شکل باید بیرون از ساختمان مشترک اجازه تغییر در کابل مخابراتی را ندارد و به عهده مرکز مخابرات می باشد برای چنین مواردی پیگیری از طرف isp انجام می شود.
#
Amir 05 شهریور 1398
سلام اگر یکی از رشته های خروجی سانترال قطع بشه باید کابل عوض بشه یا راه حل دگ هم هست
#
کیمیا ارتباط 06 شهریور 1398
سلام
متناسب با نوع داخلی باید از سانترال تا تلفن زوج های مورد نیاز وصل باشد مثلا برای داخلی آنالوگ باید یک زوج متصل داشته باشید حال اگر در بین راه یکی از رشته های قطع شده است باید با یک زوج دیگر جایگزین شود.
#
صلاح 30 شهریور 1398
سلام،دو سیم زرد و مشکی که مربوط به دیتا میباشد به کجا وصل میشود؟؟
#
کیمیا ارتباط 31 شهریور 1398
سلام
برای خطوط معمولی استفاده ای ندارد برای داخلی های دیجیتال پاناسونیک زوج های کناری استفاده می شود.
#
علی 20 مهر 1398
سلام
من میخوام توی زیرزمین یک مودم راه اندازی کنم، یک سیم تلفن از طبقه همکف از داخل سقف اومده پایین، میخواستم روی اون سیم سوکت بزنم (سوکت زن هم دارم)، ولی سیمش دو رشتس، میخواستم ببینم میشه از این سیم استفاده کرد و روش سوکت زد؟
اگه میشه چجوری؟
و اینکه تاثیری روی کیفیت اینترنتم میذاره یا نه؟
خیلی ممنونم
#
کیمیا ارتباط 21 مهر 1398
سلام
بله. هر خط تلفن یک زوج سیم یعنی دو رشته می باشد که روی دو پین وسط سوکت بسته می شود. در مسیر نیباید از آن استفاده ای شده باشد.
#
علی 26 مهر 1398
با سلام
امکان داره نحوه سیم کشی تلفن سانترال رو بگید
در حین برقکاری ساختمان اداری باید سیم کشی سانترال رو هم انجام بدم
تشکر
#
کیمیا ارتباط 28 مهر 1398
سلام
برای هر داخلی آنالوگ یک زوج سیم و برای داخلی هایبرید دو زوج سیم از محل قرار گیری تلفن تا محل سانترال در نظر بگیرید.
#
میثم 02 آبان 1398
سلام من امروز میدم گرفتم طبق نقشه خودش کابل ها رو نصب کردم ولی همش میگه اینترنت در دسترس نیست سیم همون رو وصل کردم به تلفن بوق داشت امکان داره که از سیم کشی ساختمان باشه
#
کیمیا ارتباط 04 آبان 1398
سلام
باید تنظیمات کانکشن روی مودم انجام شود با شرکت سرویس دهنده اینترنت تماس بگیرید.
#
مصطفی 08 آبان 1398
سلام. میخوام اینترنت adsl برای زیرزمین بگیرم. چطور باید سیم را به زیرزمین ببرم؟ زیرزمین خط تلفن نداره اما تابلو برق کوچک داره. میشه تو کار انتقال داد به تابلوبرق؟ یا باید با کابل روکار و از راه هواکش ببرم؟
ممنونم. نارمک هستم. شما تو سیمکشی و خرید اینترنت adsl خدماتی ارائه میدید؟
#
کیمیا ارتباط 08 آبان 1398
سلام
کنار کابل برق نباید ببرید. خودتان می توانید انجام دهید. اگر نیاز به سیم کشی دارید با واحد فروش تماس بگیرید.
#
مصطفی 08 آبان 1398
بسیار سپاسگزارم
#
ابوالفضل عیدی وندی 13 آبان 1398
آیا برای مودم دو رشته سیم کافیه .و آیا دوتا یا بیشتر بودن سیم تاثیری تو سرعت داره؟
#
کیمیا ارتباط 14 آبان 1398
یک زوج کافی می باشد. خیر تاثیر ندارد مگر خود سیم مشکل داشته باشد.
#
پارسا 17 آذر 1398
سلام
ببخشید من یه کم گیج شدم. توی تصویر قرمز و سبز رو با شماره 1 و2 نشون داده ولی توی توضیحات قرمز و سبز رو با شماره 2 و 3 مشخص میکنه.
میشه بگید کدومش درسته؟

و سءال دوم اینکه، اگر بخوایم از دو به یک برای گرفتن دوتا تلفن استفاده کنیم، باید کار خاصی انجام بشه؟
ما یدونه دو به یک، به پریز تلفن وصل کردیم و دوتا تلفن بهش وصله ولی فقط با یکی از تلفنا میتونیم تماس بگیریم یا فقط یکیش زنگ میخوره؟
#
کیمیا ارتباط 17 آذر 1398
سلام
رنگ ها در سوکت ها متفاوت هست زوج وسط مربوط به بوق تلفن هست.
خیر فرقی ندارد میتوانید دو گوشی را به یک خط متصل کنید.
#
محمدمولازاده 18 آذر 1398
سلام.ببخشید ورودی سیم تلفن ما دو تا مشکی هست.
مودم و تلفن رو از سر خط که میزنم وقتی تلفن کار میکنه مودم قطع میشه.
میشه بگید سیم کشی اینو چطوری انجام بدم سر خط فقط دوتا سیم هست اما تلفن و مودم دو زوج که رنگشان باهم متفاوت است
#
کیمیا ارتباط 18 آذر 1398
سلام
باید اسپلیتر وصل کنید و مودم و تلفن را به خروجی اسپلیتر بزنید.
#
سعید 22 آذر 1398
سلام ببخشین من ی سیم مخابرات خریدم که 3 رنگ فرعی داره، دوتا آبی و نارنجی و ی رنگ اصلی که مشکی هست. من میخام سیم از سر خط وصل کنم و بکشم تو خونه حالا سوالم اینه سیمارو تکی وصل کنم یا دوتایی؟ اگه تکی باشه چه رنگایی استفاده کنم و اگر دوتایی باشه کدامارو بهم وصل وصل کنم؟ برای اینترنت هست. ممنون میشم راهنمایی کنین.
#
کیمیا ارتباط 23 آذر 1398
سلام
باید یک زوج به هم تابیده رو انتخاب کنید و روی همون ببرید یک مقدار از روی کش را جدا کنید یک زوج تابیده شده به هم مثل مشکلی آبی را انتخاب کنید و در مقصد هم از آن استفاده کنید.
#
امیرحسین 09 دی 1398
سلام
از مخابرات گفتن سیم کشی خونه قدیمیه واسه همون سرعت نت پایینه و باید از سیم دوزوجی مخابرات بگیرین و با اون سیم کشی کنین
سیم مخابراتمون چهارتاس و رنگاش آبی و نارنجی و سفید و خاکستری هس
این چهارتا چجوری باید به پریز تلفن وصل بشن؟ کدوم رنگا باهم به یه شاخه وصل میشن؟
#
کیمیا ارتباط 09 دی 1398
سلام
هر زوجی که در وردی خط آن به آن متصل شده است در پریز باید همان زوج را روی زوج وسط پریز ببندید.
#
پروانه 21 دی 1398
سلام
من مشکل نویز تو اینترنت خط تلفن خونه داشتم.گفتن باید سیم فویل دار بگیرین و وصل کنید. همچنان قطع و وصلی وجو داره. سیم کشی از حیاط تا پشت مودم میباشد ولی سر سیم فویل دار سوکت نخورده، یه سیم تلفن معمولی بطول 50سانت که سوکت داره و یه طرفش رشته سیم‌های قرمز و سبز با چسب برق بهم وصل شدن. مشکل قطع شدن اینترنت میتونه به این دلیل باشه؟ ممکنه بگین من چیکار باید انجام بدم تا مشکلم برطرف شه، مخابرات منطقه هم راهنمایی نمیکنن متاسفانه...
ممنونم
#
کیمیا ارتباط 21 دی 1398
سلام
در وهله اول مودم را در درب ورودی ساختمان چک کنید اگر مشکلی وجود نداشت بعد مسیر داخلی تا واحد را بررسی کنید. این اتصال اگر درست انجام شده باشد به خودی خود نمی تواند دلیل مشکل باشد.
#
آیدین میرزایی 04 بهمن 1398
سلام مهندس خسته نباشید
بنده یه تلفن دو خط خریداری کردم برای مغازه مغازمونم دو خط داره که خودم سیمکشی کردم خط یک رو هم به سوکت یک تلفن هم سوکت دو میزنم به خوبی کار میکنه خط دو هم همینطورهم بوق ازاد هم تماس عالیه ولی وقتی دو خط رو همزمان وصل میکنم بعد چند ثانیه گوشی شروع به بوق اشغال میکنه و حتی تلفن رو هم قطع میکنم بوق ازاد نمیشه
الان نا چار دارم از دو گوشی مجزا استفاده میکنم و برای هر خط یه گوشی گذاشتم با فروشنده که تماس گرفتم گفت تلفن سالمه و اطمینان داد سیمکشی من مشکل داره
اگه سیمکشی مشکل داره چرا وقتی هر خط مجزا وصل میشه همه چی درسته؟ و اگه گوشی اشکال داره چرا هم سوکت یک هم دو به شکل تکی به درستی کار میکنه و فقط نمیشه همزمان هر دو خط رو متصل کرد؟
مدل گوشی هم تکنیکال دو خط هست
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 05 بهمن 1398
سلام
اگر توضیحاتی که داید درست باشه احتمالا مشکل از تلفن هست ولی برای تست می توانید جای دیگر مثل در مکان فروشنده تلفن را با دو خط تست کنید.
#
نیلو 14 بهمن 1398
سلام من متوجه توضیحاتتون تشدم
از کجا می تونیم بفهمیم تلفن معمولی است یا هیبریدی؟ تلفن خانه را چطور می تونم وصل کنم با پریز تلفنی که شبیه عکس مطلب شماست یعنی ۲ جفت سیم داره: سبز و قرمز و زرد و مشکی ولی سوکت خروجی تلفنم دو تا سیم داره
#
کیمیا ارتباط 15 بهمن 1398
سلام
اگر تلفن منزل هست تلفن آنالوگه و زوج وسط باید به خط تلفن متصل شود.
#
کورش 06 اسفند 1398
سلام من دو خز تلفن دارم ولی برق کار سرتاسر خونه رو فقط به یکی وصل کرده و سیم کشی های لازم تا پشت پریز رو هم انجام داده ،میخواستم بپرسم په جوری باید اون یکی خط رو وصل کنم؟
#
کیمیا ارتباط 13 اسفند 1398
سلام
باید از ورودی ساحتمان تا پریز اول دو زوج داشته باشید تا خط تلفن دوم را به زوج دوم که استفاده نمی شود متصل کنید. بعد اگر بین دو پریز هم کابل دو زوج داشته باشید میتوانید یکی از خطوط را به پیرز اول و دومی را به پریز دوم متصل کنید.
#
شاهین 20 اسفند 1398
سلام ببخشید من برای متصل کردن مودم به تلفن ثابت ما پشت تلفن ثابتمون جای متصل کردن سوکت نداره من الان چیکار کنم فقط یک جا داره که اون هم به چیز دیگه متصله میشه راهنمایی کنید سریع ؟
#
کیمیا ارتباط 20 اسفند 1398
سلام
منظورتون رو از وصل کردن مودم به تلفن ثابت متوجه نمیشم. خط تلفن را باید به اسپلیتر متصل کنید و خروجی دیتا را به مودم و خروجی فون را به گوشی تلفن متصل کنید.
#
حامد 24 اسفند 1398
سلام تلفن مشکل داشت رفتم ورودی کابل مخابرات و چک کردم یه سیم سفید وابی به پریز وصل بود ک بهش یه دوشاخه وصل میشد بعد وارد ساختمون میشه منزل تگ واحد ویلایی میباشد یکم تکون دادم درست شد ولی کمی زنگ زدگی داشت الان پریز ووعوض کردم کلا زنگ‌ میزنم میگه ااشغال میباشد میشه راهنمایی بفرمایید تشکر
#
کیمیا ارتباط 24 اسفند 1398
سلام
قبل از اینکه به پریز متصل شود مستقیم خط را به تلفن وصل کنید و تست کنید احتمالا همان زوج خط تلفن به درستی بشته نشده و یا پریز مشکل دارد.
#
حامد 24 اسفند 1398
ممنونم تست کردم و تلفن و مستقیم به پریز داخل پارکینگ زدم کار میکنه ولی تو اتاق کار نمیکنه پس چرا قبلا کار میکرد یدفعه الان قطع شده یعنی بعد از پریز ورودی که با دوشاخه به اتاق میاد سیمش مشکل داره؟
#
کیمیا ارتباط 25 اسفند 1398
اتصال ورودی به کابل داخل واحد به درستی برقرار نشده ممکن است بعد از قطع وصل زوج مربوط به داخل را اشتباه بسته باشید.
#
mj kiani 14 فروردين 1399
سلام وقت بخیر
دو موضوع هست که هرچی جست و جو کردم نتونستم متوجه بشم
ما یه دستگاه تلفن ثابت داریم که دوتا سوکت 45 میخوره که زیر یکی از این سوکت ها نوشته computer و زیر یکی دیگش نوشته network میخوام بدونم این سوکت ها دقیقا چرا باید روی یک تلفن ثابت نصب باشه و چه نقشی دارن؟
سوال دومم هم اینه که این تلفن ما یوکت های rj11 که داره کاملا مربع شکل هستن و هرچی تو بازار گشتیم این سوکت ها رو پیدا نکردیم که بتونیم تلفن رو به پریز وصل کنیم.
مدل تلفنمون cisco هست.
ممنون میشم جواب بدین و راهنمایی کنین
#
کیمیا ارتباط 15 فروردين 1399
سلام
تلفن ip هست نه تلفن ثابت پورت network به سوییچ و پور pc به کامپیوتر متصل میشه برای استفاده نیاز به مرکز تلفن ip یا سرور voip دارید و این تلفن برای ادارات یا خطوط اینترنت هست نه خط شهری آنالوگ. پورت r11 هم نداره پورت rj9 داره برای هدست و هندست
#
j.k 06 ارديبهشت 1399
سلام وقتتون بخیر
مدتی بود که نمایشگر تلفن رنگش عوض شد به طوری که شماره ها رویت نمیشد. تلفن عوض کردم ولی بعد از یک هفته مجددا صفحه رنگش عوض شده به صورت لکه. سیاه! به نظر تون مشکل از خط نیست?
#
کیمیا ارتباط 07 ارديبهشت 1399
سلام
احتمال خط کم هست ولی برای تست میتوانید ولتاژ خط را اندازه گیری کنید و یا اسپلیتر سر خط بزارید.
#
نیک نام 10 ارديبهشت 1399
مودم رو چند بار کانفیگ کردم اما چراغ اینترنت روشن نمیشه! از کانفیگم مطمءن هستم. مخابرات هم زنگ میزنم میگه مشکل از مخابرات نیست چون چراغ adsl روشن میشه.
الان میخوام برم سر خط مودمو امتحان کنم. سوالم اینه که چطور باید پریز روکار تلفن رو نصب کنم؟ سیم ها رو چطور وصل کنم؟؟
#
کیمیا ارتباط 11 ارديبهشت 1399
اگر چراغ dsl ثابت میشه یعنی ارتباط برقرار هست مشکل تنظیمات دارید وقتی ارتباط ضعیف میشه چراغ dsl نمیتونه ثابت باشه
#
نیک نام 11 ارديبهشت 1399
خوشبختانه بعد اینکه یه روز مودم روشن بود، چراغ اینترنت خود بخود روشن شد.
تنها کاری که کردم یکی دو جا کابل تلفن رو از سیم برق فاصله دادم!
حالا سوالم اینه که فاصله ی سیم برق با کابل تلفن چقدر باشه مشکل پیش نمیاد؟؟
و یا اصلا این کاری که کردم تاثیر داشت ؟ چون به تنظیمات کانفیگ دست نزدم.
سپاس
#
کیمیا ارتباط 13 ارديبهشت 1399
سلام
کابل برق بستگی جریانی که از آن کشیده می شود و طول مسیری که در کنار سیم تلفن هست روی تلفن جریان القایی دارد. بهتر است مسیر طولانی کنار هم نباشند و یا با عایق بین آن ها حائل قرار دهید.
#
حسین 12 ارديبهشت 1399
سلام،من مشکل نویز و پایین بودن SNR داشتم و برای رفعش رفتم حدود 35 متر سیم 4 زوج مشکی مسی مخابراتی 0.6 خریدم و یک زوجش از داخل پست داخل کوچه مستقیم تا یک متری مودم آوردم و کیستون وصل کردم و زدم به اسپلیتر و از اونجام با سیم نرم تلفنی سوکت دار به مودم و منتظر معجزه بودم ولی متاسفانه هیچ تغییری نکرد! بنظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟ تمام موارد رو هم رعایت کردم که از کنار برق نگذره! بنظرتون سیم در بالارفتن SNR چقدر تاثیر داره؟ اگه از این سیم های سوکت خور نرم تلفنی یا کابل شبکه از داخل پست کوچه تا مودم بیارم تغییری میکنه یا خیر؟ راه حلی برای مشکل من دارید؟( به دلیل نبودن برق برای مودم امکان تست از داخل پست مخابرات داخل کوچه نیست)
#
کیمیا ارتباط 13 ارديبهشت 1399
سلام
در مرحله اول باید snr را در ورودی منزل تست کنید اگر در همان جا مشکل داشته باشید اصلا مرتبط به داخل ساختمان نیست که با تغییرات شما تفاوتی حاصل شود و مشکل را باید از سرویس دهنده پیگیری کنید تا مخابرات موضوع را بررسی کنند.
#
نادری 22 ارديبهشت 1399
با سلام خدممت شما.ببخشید یک سوال میشه اینترنت داشته باشیم ولی بوق تلفن نداشته باشیم با اینکه سیم کشی را اگهشکالی ندارد مخابرات هم میگه تلفن شما درست شده ولی همچنین اینترنت دارم ولی بوق ندارم با تشکر
#
کیمیا ارتباط 23 ارديبهشت 1399
سلام
بله میشه احتمالا مشکل مخابراتی هست ولی باید ابتدا خط تلفن را در درب وردی منزل تست کنید.
#
میثم 02 تیر 1399
میبخشید چطور میشه سیمی که از کوچه اومده رو به
تلفن قدیمی بدون پریز برق وصل کرد؟
اگه میشه سریع جوابمو بدین
#
کیمیا ارتباط 02 تیر 1399
تفاوتی بین تلفن قدیمی و جدید نیست برخی گوشی تلفن ها برای روشن شدن نیازمند برق هستند ولی عموم تلفن ها با همان ولتاژ سوییچ مخابراتی کار میکنند و نیاز به برق ندارند.
#
احسان 22 تیر 1399
ما تلفن های داخلی مون قبلا سیم کشی انجام شده و روی داخلی من فقط تلفن معمولی جواب میده و تلفن هایبرید جواب نمیده اما داخلی 3 تا از همکارانم هایبرید جواب میده باید چکار کنم؟
#
کیمیا ارتباط 23 تیر 1399
سلام
باید 4 سیم بسته شود زوج وسط بوق و زوج کناری دیتا می باشد.
#
مصطفی 24 تیر 1399
سلام خسته نباشین وقتی مودم رو یسره به خط تلفن وصل میکنم اوکیه ولی وقتی با اسپلیتر تلفن رو هم وصل میکنم هی مودم قطعو وصل میشه ایرادشم پیدا نکردم مخابراتم اومد نتونست درست کنه توی پریز ۴رنگ مشکی زرد قرمز سبز هست سیم مخابراتم که اومده خونه سفید نارنجی سفید ابی یدونه هم اضافه لخته چجوری وصل کنم و چیکار کنم که مودم قطع و وصل نشه ممنون میشم کمک کنید
#
کیمیا ارتباط 24 تیر 1399
سلام
زوجی که از مخابرات آمده و را روی زوج وسط پریز یعنی قرمز و سبز ببندید.
با یک اسپلیتر دیگر هم تست کنید.
#
مهدی 27 شهریور 1399
سلام
کلیدهای جدید دو سوکته(ویرا یا دلند)رو چه جوری باید وصل کنیم خیلی شلوغه پشتش.ممنون میشم راهنمایی کنین
#
کیمیا ارتباط 27 شهریور 1399
سلام
سیم تلفن مخابرات را باید به زوج وسط متصل کنید. چه به صورت پین باشد چه پیچ شما دو رشته سیم مخابرات را به دو سیم وسط پریز وصل کنید.
#
وحید 03 مهر 1399
باسلام
نحوه سوکت زدن سیم خط تلفن با آچار سوکت کن برام ارسال کنید
#
کیمیا ارتباط 05 مهر 1399
سلام
اگر پریز منظورتون هست در تصویر نشان داده شده است اگر سوکت زدن سیم منظورتون هست باید روکش اصل را به اندازه ای برش دهید که فقط رشته سیم های اصلی با روکشی دارند تا اتهای سوکت هدایت شوند.
روکش اصلی به اندازه ای که زیر خار سوکت (که توسط آچار به سمت کابل فشرده می شود) قرار بگیرد باید داخل سوکت شود.
#
mohammad 03 آبان 1399
سلام وقتتون بخیر
اینترنت خونه ما یهوو قطع میشه و چراغ DSL ثابت نمیمونه
باید تلفن بوق آزاد بزنه تا وصل شه یا در همون زمان سوکت های متصل به اسپلیتر رو دست بزنم که صداهای خش خش میاد و رفع میشه بعد نتم وصله
سوکت سیمی که به مودم وصله چک کردم نیم سوز شده که قراره تعویض کنم با این حال ممکنه به غیر از سوکت مشکل دیگه داشته باشه؟ با اینکه نتم 8 مگ مخابراته نهایت 400 کیلو بایت دانلود میکنه
#
کیمیا ارتباط 05 آبان 1399
سلام
اول اتصالات مشکل دار را اصلاح کنید بعد اگر مشکل بود مودم را در درب ورودی تست کنید.
#
رحمان 09 آبان 1399
سلام.من تلفن خونه رو حتی جلو در هم وصل میکنم ولی هیچ بوق آزادی نمیزنه.زنگ میزنم تلفن صداش در میاد ولی تا بر میدارم قطع میشه.به مخابراتم زنگ زدم میگن از طرف اون مشکلی نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید
#
کیمیا ارتباط 10 آبان 1399
سلام
اگر درب ورودی مشکل دارید اعلام خرابی کنید سیم بان مخابرات درب منزل خط رو به شما تحویل میدهد.
#
مهرشاد 21 آبان 1399
با سلام و احترام ؛ سیم تلفنی که از کوچه وارد خونمون شده ۳ رشته سیم داره که طبق نظرات بقیه مثل اینکه یکی از این ۳ رشته اتصال ارت هست ؛ سوالم اینه که از کجا بفهمم کدوم از این ۳ رشته اتصال ارت هست و سوال بعدی اینه که چطور یه سیم ۴ رشته ای رو به این سیم وصل کنم؛ قابل ذکر هست که هم تلفن دارم و هم مودم.
#
کیمیا ارتباط 21 آبان 1399
سلام
سیم ارت روکش ندارد برای اتصال یک طوج سیم از کابل انتخاب کنید و به زوج سیم مخابراتی وصل کنید. برای یک خط تلفن یک زوج سیم نیاز است و تلفن مودم رو باید از خروجی اسپلیتر وصل کنید.
#
آرش 29 آبان 1399
با سلام و احترام ، یه زوج سیم که مخابرات دمه درب ورودی داخل ساختمون داده میخواستم بدونم که کابل دو زوج که متشکل از چهار رشته سیم به رنگهای دو تا سفید و یه قرمز و یه آبیه رو چجوری باید به زوج سیم سر خط وصل کنم ؟ کدوم سیم خط رو به کدوم سیم کابل خودم که دو زوجه وصل کنم؟
#
کیمیا ارتباط 02 آذر 1399
سلام
فرقی نمیکند مهم اینه هر زوج سیمی که انتخاب میکنید از اتصال به سیم مخابراتی تا پریز تلفن اطمینان حاصل کنید که اگر اتصالاتی در مسیر هست همان رنگ باشد.
#
محمد 15 آذر 1399
سلام ممنون از راهنمایهاتون
تو تمام پریزهای تلفن هال و اتاق های خواب سیم دو زوج به کار رفته و طبیعتا یک زوجش استفاده شده اگه از اون زوج بیکار برای اتصال پریزی که مودم بهش وصل میشه استفاده کنم و چهارسیم دو زوج به خط مخابرات وصل کنم مشکل افت سرعت مودمم حل میشه ؟؟ ( گفتنیه مودم را اگه مستقیم به پریز پشت درخونه می زنم سرعتم در کمال تعجب 7-8 برابر میشه )
حتی به ذهنم رسیده اسپلیتر را دقیقا تو محل اتصال سیم کشی خونه به سیمی که مخابرات پشت در خونه داده نصب کنم یک زوج را از خروجی اسپلیتر برا پریزهای تلفن ببرم و یک زوج دیگه را برا پریزی که مودم وصل می کنم ( کنار تویزیون اندروید) ممنون می شم راهنمایی بفرمایید
#
کیمیا ارتباط 15 آذر 1399
سلام
بعد از اسپلیتر تا تلفن یا مودم نباید فاصله خیلی زیاد باشه ولی در هر صورت باید خط تلفن به ورودی اسپلیتر وصل شود و مودم و تلفن از خروجی مربوطی روی اسپلیتر اسفاده کنند.
#
مصطفی 15 آذر 1399
سلام
ورودی تلفن ثابت خانه سیم سفید وسبز هستش ولی سیم سفید به سیم سفید داخل وصل شده وسیم سبز به دوتا سیم سبز وقهوه ای وصل شده تا بیاد داخل خانه. الان من دوبار پریز عوض کردم چون برق پریز را آب کرده وبرق هم داره چکار باید بکنم؟ به مخابرات هم می گویم حتی حاضر شدم پول بدهم نیامدند.اگر ممکنه راهنمایی کنید ممنون هستم.
#
کیمیا ارتباط 16 آذر 1399
سلام
اگر قبل از پریزی که مشکل دارد سیم ورودی به پریز دیگری متصل هست روی آن تست کنید در غیر این صورت باید سیم کشی بررسی شود و در صورت لزوم عوض شود.
#
مصطفی 18 آذر 1399
سلام.شما گفتید که هر زوج سیم ورودی تلفن باید به زوج سیم داخلی بسته بشه.چرا یکی از سیمهای ورودی به دوتا بسته شده؟آیا سیم ارته وباید بسته بشه یا آزاد باید باشد؟مشکلم الان اینه که تلفن خانه بوق نمیده یا صدایش ضعیفه من نمی شنوم.قبلا اینطور نبود لااقل صدا میامد.ایا بخاطر اتصال سیم قهوه ای هستش یا نه؟چون من طبق راهنمایی شما دیدم ورودی سیم قهوه ای وشبز به یک سیم بسته شده من هم داخل قهوه ای و سبز را به هم وصل کردم.با اینحال برق گرفتگی قطع نشد صدای تلفن هم قطع شده.ممنون از شما
#
کیمیا ارتباط 18 آذر 1399
سلام
زوج سیم مخابراتی دو رشته سیم هست که هر رشته سیم تنها به یک رشته سیم داخلی متصل می شود. فقط مهم هست سیم انتخاب شده از ورودی ساختمان تا پریز در بین راه قطعی یا اتصال با کابل دیگر و رنگ دیگر نداشته باشد که از ابتدا تا انتها یک مسیر باشد.
روی پریز تلفن هم زوج وسط که در شکل نشان داده شده و میتواند روی پریز های مختلف رنگ متفاوتی داشته باشد به دو رشته سیم متصل به خط تلفن وصل می شود.
#
مصطفی 15 دی 1399
سلام ببخشید مزاحم شدم ممنون از اینکه پاسخ میدین،خط تلفن ما عجیبه یعنی اینترنت ای دی اس ال ما وصله کند هم نیست خیلی خوبه ولی از همین خط تلفن بوق نداریم!!!حتی از جعبه تقسیم هم یکی اومد نگاه کرد دید بوق نداره تعجب کرد میگفت غیرممکنه در صورتی که اینترنت وصله!گفت باید مخابرات زنگ بزنین بیان البته نیومدن هنوز!بنظر شما از چیه مشکل که بوق نداریم ولی اینترنت وصله؟
#
کیمیا ارتباط 16 دی 1399
سلام
ممکنه مشکل مخابراتی باشه باید بوق خط رو در ورودی ساختمان تحویل بدن
#
آرین 16 بهمن 1399
سلام، تشکر بابت پاسخگویی به سؤالات ...
من پریز تلفن رو باز کردم و شاید بگم با بیش از ۱۰تا رشته سیم مواجه شدم ...
این قدر زیاد بودند که نتونستم بشمارم ...
ولی فکر می کنم ۱۲تا (۶زوج) بود ...
این همه زوج رو با چه ترتیب رنگی به پریز وصل کنم تا اصلیه بوق بده و پیدا بشه؟
#
کیمیا ارتباط 18 بهمن 1399
سلام
باید ببینید در ورودی ساختمان خط تلفن را روی کدام زوج وصل کرده اند همان را وصل کنید.
#
حمید 19 اسفند 1399
سلام. من زوج سیم تلفنی که از پایین ساختمون کشیدم برای واحدمون، هم تلفنش وصل بود هم اینترنت. بعد از دوسه ماه من نبودم اومدم دیدم نت وصله ولی تلفن بوقش رفته . زنگ میزنم به به شماره خط میگه که خط مشترک مورد نظر خراب می باشد. ولی تست کردم پای سیم ورودی ساختمون تلفن بوق میخوره. بنظرتون مشکل از چیه؟
#
کیمیا ارتباط 20 اسفند 1399
سلام
مسیر ورودی تا پریز تلفن را باید تست کید اگر در مسیر اتصالاتی هست ابتدا در آنجا تست کنید تا محل مشکل مشخص شود.
#
حمید 20 اسفند 1399
چنین چیزی امکان پذیر هس که اینترنت و دیتا باشه خروجی پریز، ولی تلفن بوق نداشته باشه؟
#
کیمیا ارتباط 23 اسفند 1399
بله
#
علی 19 فروردين 1400
سلام
من سرعت انترنتم پایین بود و خیلی قطع و وصل میشد از مخابرات اومدن گفتن مشکل از
اتصالات داخلی هستش کل سیم داخل ساختمان رو هم عوض کردم ولی فرقی نکرد
دوباره تماس گرفتم با مخابرات الان باز میگن مشکل از سیم های داخلی هستش
مشکل چیه بنظر شما؟؟
انترنت وصل هست ولی خیلییی ضعیفه و قطع و وصل میشه
#
کیمیا ارتباط 21 فروردين 1400
سلام
قبل از اینکه بخواهید مشکل داخل رو رفع کنید مطمئن بشید که در ورودی ساختمان با قطع سیم داخل نسبت snr مودم با زمان استفاده در واحد خودتان متفاوت است.
#
امیرحسین جعفری 07 خرداد 1400
سلام وقت بخیر
بنده سیم کشی داخلی ساختمانم مورد داشت از سر خط یک سیم دو زوج فویل دار 06 زمینی مستقیم به داخل واحد بردم و پریز رو کار نصب کردم
یک نفر به من گفت چون یک خط تلفنه هر دو سیم رو به هم وصل کن از هر دو سر تا دو هر زوج یک سیم بشه و اینطوری سرعتت بالا تر میره خواستم ببینم آیا از نظر فنی درسته یا نه ؟
#
کیمیا ارتباط 08 خرداد 1400
سلام
مشکلی ندارد ولی تاثیری هم نخواهد داشت
#
امیر 11 خرداد 1400
سلام من نیاز به تلفن ندارم و فقط نیاز به مودم دارم و کابلی ک بصورت مستقیم از پنجره کشیده شده به واحد 2رشته ای با یه دونه سیم بدون روکشه میخواسم ببینم میتونم یه جوری بدون اینکه کابل 2زوج بخرم مودم رو راه بندازم یا نه؟ ممنون از پاسخگویی
#
کیمیا ارتباط 11 خرداد 1400
سلام
بله برای فعال سازی مودم یا خط دو تلفن یک زوج یعنی دو رشته سیم نیاز است.
#
امیر 11 خرداد 1400
میشه یکم توضیح بدین ک چجوری میتونم اینکارو بکنم فرض کنین یه کابل دو رشته ای تلفن اومده و من میخوام مودمو راه بندازم. ممنون میشم
#
کیمیا ارتباط 12 خرداد 1400
مانند توضیحات متن دو رشته سیم را به دو پین وسطی پریز تلفن وصل میکنید و بعد سیم مودم را به همان پریز می زنید.
#
lili 17 خرداد 1400
سلام اگر بخوام برای راه اندازی اینترنت خط تلفن رو وصل کنم(سیم تلفن طبقه پایین هست فک کنم) باید چیکار کنم
#
کیمیا ارتباط 18 خرداد 1400
سلام
خط تلفن باید به ورودی اسپلیتر متصل شود و خروجی phone اسپلیتر به تلفن و data به مودم وصل شود
#
حسین 30 تیر 1400
سلام ببخشید ما یک اتاقمون سیم تلفن به پریزش وصله ولی ازون طرف قطعه و سیمش هست پشت بوم الان چطوری اون سیم رو به سیمی تلفنی که میاد سمت ساختمون وصل کنم بدون اینکه اون سه اتاق دیگه اتصالشون قطع نشه
#
کیمیا ارتباط 02 مرداد 1400
سلام
معمولا در سیم کشی خانگی یک یا دو زوج سیم بین پریز ها کشیده میشه شما میتوانید به پریز تلفن هم سیم ورودی ساختمان و هم سیم ارتباطی تا پریز بعد را ببندید تا در صورت نیاز بتوانید گوشی را در همه پریز ها متصل کنید.
#
شایان 09 شهریور 1400
سلام وقت بخیر،سوکن تلفن cat3 ,برای اینترنت میخام استفاده کنم ولی مشکل اینه زوج سیم وصل میکنم ب شیار مخصوص رو سوکت ولی اتصال برقرار نمیشه مشکل از کجاست ب،البته ب سوکت معمولی وصل میشه ینی اینترنت وصله فقط ب این نوع سوکت هرجوری تست میکنم وصل نمیشه
سوال آخر آیا این نوع cat3. تاثیری تو اینترنت مخصوصا داره بهتر میشه یا چی
#
م. ش. 15 مهر 1400
سلام، میخواهم سیم های داخل پریز تلفن داخل دیوار را به پریز سوکت دار
وصل کنم ولی بلد نیستم. میشه کمکم کنید.
الان پریز دیوار را باز کردم و دو تا کابل هست که یکی شامل هشت تا سیم
است و دیگری شمال چهار تا سیم است
هشت تا سیم شامل چهار رنگ سفید و یک رنگ قرمز و یک رنگ سبز و یک رنگ
زرد و یک رنگ مشکی است.
چهار تا سیم شامل دو رنگ سفید و یک رنگ آبی و یک رنگ نارنجی است.
الان میشه کمکم کنید که کدام ها را چگونه استفاده کنم.
چگونه باید کار را شروع کنم؟
#
کیمیا ارتباط 17 مهر 1400
سلام
باید ببینید خط تلفن از ورودی روی چه سیمی بسته شده اتصالات را در مسیر دنبال کنید و همان زوج سیم را روی دو پین وسط پریز تلفن وصل کنید
#
Kamal 23 مهر 1400
سلام
بین سیم اصلی مخابرات ک ی زوج مسی رنگ هست و سیم اصل تلفن ک از ساختمون بیرون اومده و ی سیم بنفش هست و یه سیم خاکستری رو بریدن و بردن .حالا بین اینا یه سیم دو زوج میخوام قرار بدم نحوه اتصالشون چطور باید باشه
#
کیمیا ارتباط 24 مهر 1400
سلام
زوج سیم مخابراتی خط تلفن باید به زوج سیمی که داخلی ساختمان به پریز تلفن وصل هست متصل شود. میتونید رو ترمینال ببندید سربندی هم میتوانید بکنید
#
Kamal 24 مهر 1400
بین این دوتا ی سیم دو زوج قرار دادم ولی هر کدومو میزنم به هم تلفن قطع همچنان.........میشه از یه زوج استفاده کرد و اینارو وصل کرد؟؟؟
#
ابوالفضل 11 آذر 1400
باسلام. در خانه ما سه پریز تلفن وجود دارد که یکی عملا قابل استفاده هست. دو تای دیگر زنگ گوشی به صدا در می اید ولی وقتی گوشی را بر میداریم کماکان صدای زنگ خوردن می ایدو حالت جوابدهی و قطع شدن صدای زنگ ندارد.
#
کیمیا ارتباط 13 آذر 1400
سلام
کابل بین پریز ها را با اهم متر تست کنید زوج سیم مطمئن را به همان پریزی که سالم هست وصل کنید
#
محمدرضا 02 دی 1400
سلام.من در محل کارم دو خط تلفن دارم و سه دستگاه گوشی که دوتاشون دوخطه و یکی تک خطه هستند.الان برای یکی از خط ها اینترنت گرفتم ولی نمیدونم اسپلیتر رو کجا وصل کنم که خطی که اینترنت داره نویز نداشته باشه و گوشی های دوخطه هم درست کار کنند.و اینکه لازمه پشت هرگوشی تلفن یه اسپلیتر بسته بشه؟ مودم و اسپلیتر رو توی اتاق وصل کردم ولی یکی از خطهای گوشی دوخطه اتاق قطع شده.گوشی دوخطه که در اتاق دیگر هست هم خش خش میکنه.راه حلش رو میفرمائین؟؟ باتشکر
#
کیمیا ارتباط 05 دی 1400
سلام
خط تلفن را به ورودی اسپلیتر وصل کنید بعد خروجی data را به مودم و خروجی phone را به گوشی تلفن متصل کنید
#
فرزاد 07 اسفند 1400
سلام وقت بخیر
سیم های تلفن ساختمون ما با کابل های برق در یک محظه قرار گرفته که این موجب نویز در استفاده از اینترنت شده و به شدت تاثیر منفی گذاشته. برای رفع این مشکل چیکار میشه کرد؟ سوال بعد اینکه در شرایطی که مامور مخابرات موقع چک کردن سر خط گفت رنگ سیم طوسی و قرمزه، وقتی یکی از پریزهامون رو باز کردم دیدم آبی و قرمزه! این طبیعیه؟
خیلی ممنون
#
کیمیا ارتباط 08 اسفند 1400
سلام
در یک نقطعه خیلی موثر نیست ولی اگر در طول مسیر کنار هم باشند باید با فاصله از هم قرار بگیرند
ممکنه رنگ زوج سیم مخابراتی رو گفته باشه و با زوج سیم داخل واحد شما که به ان متصل شده است متفاوت باشد.
#
فرشید 15 فروردين 1401
سلام من دان استریم خط اینترنتم 20مگ هست ولی من 12 مگ دریافت دارم سرخط هم رفت فرقی نکرد دلیلش چیه
#
کیمیا ارتباط 16 فروردين 1401
سلام
بستگی به قدرت سیگنال به نویز داره ممکنه خط کشش نداشته باشه
#
مجتبی سحرخیز 01 ارديبهشت 1401
سلام توی پریز تلفن ما که معمولی هم هست دو تا سیم سه رشته به رنگ های سبز قرمز و مشکی هست چطوری باید وصل کنم ؟
#
کیمیا ارتباط 03 ارديبهشت 1401
سلام
خط شهری را باید به دو رشته سیم وسط پریز متصل کنید معمولا رنگ قرمز و سبز هست ولی می توانید دو رشته وسط را چک کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 02122446068 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا