مراحل راه اندازی سانترال

 

برای راه اندازی یک سانترال پاناسونیک باید سه مرحله فعالیت با زیر بخش های مربوطه انجام پذیرد. در این بخش به صورت کلی این موارد مطرح می گردد.


الف) نصب و استقرار سانترال 

1. ابتدا باید بر اساس دستور عمل های مربوطه مرکز تلفن یا پایه های آن را در جای مناسب روی دیوار مستقر نماییم. هر دستگاه سانترال یک راهنمای نصب دارد که میتوانید از اینجا دانلود نمایید.
2. حال زمان قرار دادن کارت های شهری، داخلی و کارت های خدمات جانبی در مرکزتلفن می باشد. در دفترچه راهنمای نصب بخش مربوط به کارت های مورد نظر را میتوانید پیدا و بر اساس دستورالعمل اقدام نمایید.

ب) برقراری ارتباط و اتصال خطوط 

 1. پس از استقرار مرکزتلفن، باید خطوط شهری را که تا پست نزدیک مرکزتلفن بیاوریم و روی ترمینال ها متصل نمود و از طرف دیگر کابل آنفولان خطوط شهری از کارت روی مرکز به ترمینال متناظر با خطوط شهری مرتبط نمود. 

2. خطوط داخلی درون سازمان را به پست نزدیک سانترال می رسانیم و همچنین خطوط داخلی مرکز را با کابل آنفولان به ترمینال های متناظر مرتبط می نماییم. 

3. حال با سیم رانژه خطوط شهری و داخلی مورد نظر را از روی کارت های سانترال پاناسونیک به خطوط درونی مجموعه که هر دو روی ترمینال ها آرایش داده شده اند، مرتبط می نماییم. 


ج) برنامه ریزی مرکزتلفن سانترال 

برای برنامه ریزی مرکز تلفن دو روش اصلی وجود دارد که در ذیل بررسی می نماییم. 

1.برنامه ریزی از طریق گوشی های اپراتوری و با کد های برنامه ریزی که به این روش PT_Programming گفته می شود. 

2.برنامه ریزی از طریق کنسول نرم افزاری و برقراری ارتباط کامپیوتری با سانترال که به این روش PC_Programming گفته می شود. 


برای دریافت راهنمای هر یک از بخش ها همچنین کد ها و روش برنامه ریزی می توانید به اینجا بخش انجمن سانترال پاناسونیک مراجعه بفرمایید. همچنین جهت آشنایی با تجهیزات سانترال می توانید به فروشگاه تلفن سانترال به آدرس santralshop.ir مراجعه نمایید.

خواندن 6156 دفعه

نظر یا پرسش خود را مطرح کنید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 24 (مجتمع میلاد)، ورودی 3، واحد 3

تلفن : 22446068 -021 خط ویژه

09022446068 و 22451821

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا