کارت Sangoma A400 از سری کارت های تلفنی آنالوگ سیستم voip از شرکت سنگوما می باشد. این کارت تلفنی دارای ظرفیت 2 تا 24 پورت خط شهری (ماژول FXO) و داخلی آنالوگ (ماژول FXS) می باشد. این کارت تلفنی قابل استفاده روی کلیه نسخه های سیستم عامل کدباز لینوکس و سیستم عامل ویندوز سرور 2003 و 2008 و همچنین ویندوز ویستا و ویندوز7 می باشد. گیتوی ها و کارت های تلفنی در سیستم voip نقش دروازه، برای انتقال سیگنال های برقرار کننده تماس و سیگنال های صوتی را دارند. از آنجایی که استاندارد های مربوط به شبکه تلفن ثابت و شبکه کامپیوتری متفاوت می باشد، برای راه اندازی یک سیستم تلفنی VOIP باید از گیتوی های تلفنی استفاده نماییم.

گیتوی ها مهمترین بخش در یک پروژه IP TELEPHONY به شمار می روند، به همین دلیل باید در انتخاب یک گیتوی با توانایی فیلتر سیگنال های ناخواسته و کیفیت صدای استاندارد، دقت کافی داشته باشیم. همچنین پشتیبانی از پروتکل های مربوط به ارسال و دریافت فکس و پیکربندی آسان از دیگر نکات مهم می باشد. کارت A400 به دلیل داشتن این ویژگی ها گزینه بسیار مناسبی برای سیستم تلفنی شرکت ها و سازمان ها می باشد. این کارت روی بخش مادر خود 12پورت شهری و یا داخلی را گنجایش دارد و برای استفاده حداکثری از کارت با اضافه نمودن یک کارت رمورا می توانیم از 24 پورت شهری و داخلی روی آن استفاده نماییم.

مشخصات فنی کارت سنگوما Sangoma A400DE

نوع کارت : آنالوگ

ظرفیت اولیه خطوط : 12پورت FXO یا FXS

ظرفیت نهایی خطوط : 24پورت FXO یا FXSکارت تلفنی سنگوما sangoma a400de

اکو کنسلر سخت افزاری : روی مدل A400D

درگاه ارتباطی : PCI و PCI-E

تعداد کارت رمورا : یک عدد

ظرفیت کارت رمورا : 6ماژول (12پورت)

سازگاری با استریسک : دارد

پشتیبانی از فکس : دارد

ورودی خروجی کارت : کابل آمفولان 12زوج

ابعاد کارت : 55 در 290 میلیمتر معادل 2U

جریان مصرفی : 800mA در زمان پیک مصرف

رنچ دما : 0 تا 50 درجه سانتیگراد

متعلقات کارت


تصاویر بخش های مختلف کارت A200 مانند کارت ارتقا، ماژول خطوط شهری، ماژول داخلی آنالوگ و کارت ارتباطی و کارت سنگوما A200 در حالت فول ماژول را در زیر مشاهده نمایید.

رمورا کارت A400
رمورا کارت َ400
اتصال کارت رمورا a400 به کارت مادر
اتصال رمورا به کارت مادر
ماژول خط شهری Sangoma fxo 2 module
ماژول FXO
ماژول داخلی آنالوگ Sangoma fxs 2 module
ماژول FXS
کارت سنگوما a400 فول ماژول
کارت A400 فول ماژول

تفاوت کارت A400 با کارت A200 سنگوما

کارت A400 دارای طول بزرگتر نسبت به کارت A200 می باشد از همین جهت ظرفیت تعداد ماژول بیشتری را در قسمت مادر کارت دارد و بواسطه همین عرض کمتری دارد. برای استفاده در سرور های ایستاده و کامپیوترهای خانگی کارت A400 بیشتر توصیه می شود و دلیل آن هم صرفه جویی بیشتر در فضای کیس می باشد. ام طول زیاد کارت و علی الخصوص در شرایط فول ماژول موجب مشکلاتی برای استفاده در سرور های رک مونت می شود. فضای زیادی که cpu در یرور های رک مونت اشغال می کند موجب محدودیت فضا برای این کارت می شود که در چنین شرایطی کارت A200 توصیه می گردد.

 


مدل های مختلف کارت A400 و تفاوت آنها

یکی از ویژگی های ارزشمند این کارت تلفنی ماژول قدرتمند حذف کننده اکو می باشد که بدون ایجاد لود و پردازش اضافی برای cpu، اکو و سیگنال های ناخواسته را حذف می نماید. کارت سری A400 انتخاب اختیاری اکوکنسلر سخت افزاری و درگاه ارتباطی را در مدل های مختلف برای کاربر فراهم می کند. برای انتخاب کارت مورد نظر باید با دو مولفه آشنا شویم که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. مولفه اول مربوط به اکو کنسلر سخت افزاری می باشد. این موضوع با کاراکتر "D" نمایش داده می شود. مدل های که دارای این حرف هستند اکوکنسلر سخت افزاری دارند و مدل های فاقد این حرف اکوکنسلر ندارند. پارامتر بعدی "E" می باشد که مربوط به درگاه ارتباطی می باشد. مدل های دارای این حرف درگاه ارتباطی pci express دارند و مدل های فاقد این حرف درگاه ارتباطی pci دارند. در ادامه مدل های مختلف کارت را مشاهده می نمایید.

مدل های کارت A400
A400 کارت A400 با درگاه ارتباطی PCI
A400D کارت A400 با ماژول اکوکنسلر سخت افزاری و درگاه ارتباطی PCI
A400E کارت A400 با درگاه ارتباطی PCI اکسپرس
A400DE کارت A400 با ماژول اکوکنسلر سخت افزاری و درگاه ارتباطی PCI اکسپرس

همانطور که مشخص هست در این مدل های صحبتی از ماژول های موجود روی کارت نشد و فرض بر این هست که ماژول ها جداگانه تهیه می شوند. ماژول های FXO و FXS این کارت به صورت دوتایی می باشند هر ماژ<ل دارای دو پورت می باشد. یعنی برای نمونه اگر ما 8 خط شهری نیاز داریم باید 4ماژول FXO و اگر 4داخلی آنالوگ نیاز داریم 2ماژول FXS تهیه نماییم. همچنین یادآور می شود در صورتیکه تعداد مجموع ماژ<ل های ما از عدد 6 فراتر برود یعنی خطوط ما بیش از 12 خط بشود باید کارت رمورا تهیه نماییم.

 

خواندن 3005 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 02122446068 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا