خط e1 چیست ؟ هزینه و قیمت خط e1 چقدر هست ؟ شماره های 4 رقمی و 5 رقمی مخابرات یا خط ایوان چه تفاوتی با خطوط معمولی دارند. تعرفه خط 5 رقمی چقدر هست. برای دریافت پاسخ این سوالات این مطلب را از دست ندهید. معرفی خط e1 و آشنایی با امکانات خطوط 4 رقمی و 5 رقمی e1 و توضیحات فنی لینک های دیجیتال در این در اختیار شما قرار گرفته است.

این خطوط از لحاظ برندینگ و سهولت تماس مشتریان برای سازمان ها و شرکت های بزرگ بسیار موثر و حائز اهمیت می باشد. از این رو در این مطلب توضیحاتی در مورد این خطوط در چهار بخش تفاوت خطوط پنج شماره ای با خطوط شهری معمولی، نحوه ارتباط خطوط e1، نحوه تخصیص شماره و تعرفه ها تقدیم می گردد. 

خطوط پنج رقمی چه تفاوتی با خط های معمولی دارند:

خط های تلفن شهری 8 رقمی خط های آنالوگ بوده و تنها قابلیت برقراری یک تماس را دارند و در صورتی که در حال استفاده باشند و تماس مجددی با این خط ها گرفته شود بوق اشغال را می شنویم. البته امکان روتاری امکان انتقال یک تماس را از خط اشغال به خط دیگر می دهد ولی در هر صورت خط اصلی اشغال بوده و برای تماس دیگری نمیشود از آن استفاده نمود. ولی خطوط دیجیتال یا e1 امکان برقراری 30 تماس همزمان را دارا می باشند. یعنی برای نمونه اگر ما با شماره تماس 20200 در حال گفتگو هستیم همزمان می توانیم برای 29 تماس دیگر از این خط استفاده نماییم بدون آنکه این خط اشغال شود.

نحوه ارتباط خطوط e1 چهار شماره ای و پنج شماره ای:

برای استفاده از خطوط e1 بر خلاف خطوط آنالوگ 8رقمی تنها به یک تلفن یا یک سانترال معمولی نیاز نیست. برای استفاده از این خطوط باید از مودم e1 که هم در سمت مشترک و هم در مرکز مخابراتی قرار میگیرد استفاده نمود. مودم سمت مشتریک با استفاده از کابل بالون به کارت e1 مستقر روی مرکزتلفن سانترال یا voip مرتبط شده و خط e1 را به سانترال شما متصل می نماید. 

چگونگی شماره های خطوط دیجیتال:

شما می توانید خط 4 رقمی یک یا دو طرفه و پنج رقمی یک یا دو طرفه را متناسب با نیاز خود تهیه نمایید که هر کدام را به صورت جداگانه توضیح می دهیم

خط چهار رقمی یک طرفه: 

همان طور که از نام خط مشخص است این خط تنها برای شماره گیری مشتریان بوده و از داخل سازمان برای تماس با بیرون از آن استفاده ای نمی شود. شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه میگیرند چهار رقم می باشد.

خط 4 رقمی دو طرفه: 

این خط تنها برای شماره گیری مشتریان و برای تماس بیرونی سازمان می باشد که نحوه قرار قرار گرفتن ارقام به شکل زیر می باشد شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه (منشی تلفنی یا اپراتور اصلی) میگیرند 5 رقمی می باشد شماره ای که مشتریان برای تماس با داخلی ها میگیرند 8رقمی می باشد به این نحو که چهار شماره اول شماره خط 4رقمی و چهار شماره بعدی شماره داخلی مورد نظر می باشد شماره ای که پرسنل سازمان با آن با بیرون تماس میگیرند 8رقمی می باشد.

خط پنج رقمی یک طرفه: 

همان طور که از نام خط مشخص است این خط تنها برای شماره گیری مشتریان بوده و از داخل سازمان برای تماس با بیرون از آن استفاده ای نمی شود. شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه میگیرند پنج رقم می باشد.

خط 5رقمی دو طرفه: 

این خط تنها برای شماره گیری مشتریان و برای تماس بیرونی سازمان می باشد که نحوه قرار قرار گرفتن ارقام به شکل زیر می باشد شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه (منشی تلفنی یا اپراتور اصلی) میگیرند پنج رقمی می باشد و یا اینکه شماره ای که مشتریان برای تماس با داخلی ها میگیرند 8رقمی می باشد به این نحو که چهار شماره اول شماره خط 4رقمی و چهار شماره بعدی شماره داخلی مورد نظر می باشد و در این روش امکان داشتن توامان شماره منشی تلفنی 5رقمی با شماره گیری مستقیم 8رقمی داخلی ها نمی باشد. شماره ای که پرسنل سازمان با آن با بیرون تماس میگیرند 8رقمی می باشد.

تعرفه خطوط e1:

شما برای داشتن یک لینک e1 سه هزینه باید بپردازید یک هزینه ثبت نام که 525 هزار تومان می باشد، هزینه نامبرینگ سالیانه که از 1890000تومان شروع می شود و هزینه آبونمان ماهیانه 75هزارتومان و البته اگر از خط دوطرفه استفاده نمایید هزینه تماس های بیرونی را مانند خطوط معمولی باید بپردازید. یاد آور می شود این مبالغ با تغییرات تعرفه ها در مخابرات تغییر می نماید و قابل استناد نیست.

 

خواندن 11508 دفعه

HEADER 

#
حمید رضا 22 مرداد 1395
Hamid_8915@yahoo.com
باسلام احترام ِیه خط 4 رقمی 2طرفه میخام لطفا راهنمایی میکنید چیکلر کنم وآیا به راحتی میتونم بخرم یا باید هفت خان رستم بگذرونم
#
کیمیا ارتباط 25 مرداد 1395
سلام
هفت خوانی در کار نیست خطوط چهار و پنج رقمی را مخابرات تنها در اختیار شخصیت حقوقی قرار می دهد شما به مرکز مخابرات منطقه خود مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم و ارائه درخواست در سربرگ شرکت در خواست شما رسیدگی میشه
بر اساس اینکه در منظقه مربوطه چه ظرفیتی وجود دارد خط e1 یا sip trunk به شما داده می شود. بر اساس نوع فعالیت یا عدم ظرفیت برخی درخواست ها موافقت نمی شود و الباقی در مدت حدود یک ماه خط دایر می شود
#
حسین 24 آذر 1395
با سلام واحترام
تست خط E1 :
دوتا مودم دارم، یکی برای سمت مخابرات و دیگری برای سمت شرکت(مودم ها توسط شرکت مشاور کانفیگ شده اند). حالا فقط با استفاده از این دو مودم، چطور میتونم خط e1 ی رو که مخابرات تحویل میده، تست کنم. ممنون میشم فرایند تست رو کامل توضیح بدید این مورد برام خیلی ضروریه.
با تشکر
#
کیمیا ارتباط 25 آذر 1395
سلام
شما میتونید مودم سمت خودتون را لوپ کنید اگر چراغ سبز شد یعنی ارتباط شما تا سالن MDF مخابرات برقرار هست. بعد باید خط E1 را رو مرکز تلفن بیارید و کانال ها رو چک کنید تا از ارتباط با سوییچ مخابراتی هم اطمینان پیدا کنید.
#
حسین 25 آذر 1395
سلام
ممنون از راهنماییتون. اگه حرفتون رو درست متوجه شده باشم فقط با استفاده از مودم ها نمی تونم درست بودن خط e1 مخابرات رو تست کنم.؟ فقط برقراری ارتباط بین دو مودم رو میتونم تست کنم؟
#
کیمیا ارتباط 29 آذر 1395
بله درسته
#
حسین 01 دی 1395
خیلی ممنون
#
محمدصادق 20 دی 1395
سلام وقتتون به خیر. منظور از دورشوال همان e1 هست یا نه لطف میکنید توضیح بدید.
#
کیمیا ارتباط 22 دی 1395
سلام
در متن از این واژه استفاده نشده اگر به طور کلی میفرمایید به خطوط پر ظرفیت دورشوال هم گفته می شود. خطوط پر ظرفیت 4 یا پنج رقمی در دو بستر خطوط دیجیتال PRI یا همان E1 و بستر تحت شبکه که تحت پروتکل SIP می باشد، ارائه می شود.
#
مهدی رنجبر 27 دی 1395
سلام
این جورخط هافقط بدردکسای میخوره که پول یامفت درمیارن
#
مسعود احمدی 18 فروردين 1396
سلام
ما در حال جابجایی دفتر شرکت هستیم.می خواهیم خط تلفن پنج رقمی 1 طرفه تهیه کنیم.تصمیمی بر استفاده از تماس به بیرون از شرکت هم نداریم.در مبدا که در حال حاضر هستیم خطوط تلفنی داریم که بنام خودمان است و قاعدتا قابل انتقال به منطقه ی دیگری نیست. در حال حاضر که در ادرس قبل هستیم و با توجه به اینکه باید به نشانی دیگری برویم حال باید به کدام مرکز مخابرات برای ثبت نام تلفن 5 رقمی مراجعه کنیم؟
ممنون.
#
کیمیا ارتباط 18 فروردين 1396
سلام
شما به مرکز مخابراتی که میخواهید در محدوده آن خط 5 رقمی را استفاده نمایید جهت درخوایت مراجعه کنید.

نظر یا پرسش خود را مطرح کنید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

شرکت کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، مجتمع میلاد، ساختمان 3، واحد 13

تلفن :  22446068-021 خط ویژه

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

همراه : 09022446068

بالا