ارتباطات رادیویی یا شبکه های وایرلس امروز نقش مهمی در ارتباطات سازمان ها و شرکت ها دارند. بسیاری از شرکت های بزرگ از گستردگی سازمانی برخوردار هستند که منجر شده بخش های مختلف سازمان در جغرافیای متفاوتی قرار گیرند. به طور مثال دفتر فروش شرکت در محدوده اداری شهر و کارگاه و انبار در حاشیه شهر قرار گرفتند.

ارتباطات رادیویی ارتباط شبکه وایرلس

الزامات فرایند های کاری و سیکل ارتباطی با مشتریان، نیازمند شکل گیری ساختاری یکپارچه برای سازمان ها می باشد. و اجزای سازمان مستقل از یکدیگر نمی توانند بهره وری کافی را داشته باشند. از طرفری برخی از فرایندها مستلزم ارتباط مداوم می باشد. مثلا فرض کنید نرم افزار مالی و انبار و یا فروش باید در زمانی که کارشناس فروش قصد فروش کالا را دارد موجودی آنی و دقیقی را از انبار در اختیار او قرار دهد.

از طرفی مسایل ارتباطی مثل تماس های تلفنی داخلی بین اجزای سازمان یا کنترل و نظارت تصویری توسط مدیران همه و همه نیاز به بستری جهت گردش اطلاعات را فراهم می کند.  روش های مختلفی برای فراهم اوردن این بستر دیتا جهت گردش اطلاعات متصور می باشد. روش هایی نظیر اینترنت یا اینترانت که در مطلب مربوطه به ان خواهیم پرداخت. ولی یکی از کم هزینه ترین راهکارها و پایدارترین آن ها با در نظر گرفتن مجموعه ای از عوامل که اجازه پیاده سازی طرحی موفق را در اختیار ما قرار دهد، ارتباطات رادیویی و استفاده لینک وایرلس مستقیم می باشد.

رادیوها دارای قدرت ارسال سیگنال و پهنای باند متفاوتی می باشند که بر اساس نیاز و سرویس های مورد استفاده مشتری و فاصله بین دو نقطه و مسایلی دیگر نظیر نویز محیطی برای هر پروژه کارشناسی و انتخاب می شوند. در برخی مورد به واسطه دید مستقیم نیازی به دکل جهت افزایش ارتفاع رادیو از سطح زمین نمی باشد ولی در مواردی باید از طریق دکل این دید مستقیم باری ارتباط نقطه به نقطه فراهم شود.

با شکل گیری این بستر ارتباطی سرویس هایی نظیر VOIP برای تماس تلفنی، انتقال تصویر دوربین های نظارتی، دیتای مالی و غیره بین نقاط مورد نظر قابل انتقال می باشد. یکی از مزیت های ویژه این بستر های ارتباطی انتقال خطوط شهری تلفن ثابت به نقاطی هست که امکان ارائه خط توسط مخابرات برای آن منطقه امکان پدیر نیست. ارتباطات رادیویی نقطه به نقطه یکپارگی ارتباطی را بین اجزای مجموعه برقرار می نماید.

خواندن 2122 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

کیمیا ارتباط هوشمند با هدف بومی سازی راهکارهای نوین ارتباطی و مخابراتی جهت افزایش کیفیت ارتباطات سازمان ها و مراکز اقتصادی با پشتوانه یک دهه فعالیت های مخابراتی و ارتباطی در سال 1393 پا به عرصه کسب و کار نهاد.

تماس با ما

آدرس : تهران، اقدسیه،  بزرگراه ارتش، نرسیده به مینی سیتی، پلاک 22 (مجتمع میلاد)، ورودی 1، واحد 16

تلفن : 22446068-021 خط ویژه

موبایل : 09022446068 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22451821
بالا